panosk

logitech g25 H g27?

Recommended Posts

Κοιτάζω για τιμονιερα και ειδα οτι εχει βγει αντικαταστατης της g25 η g27 αξιζει τα παραπανω χρηματα η οχι?Βλεπω και την fanatec porche 911 gt3 rs wheel ειναι τοσο καλη οσο οι αλλες?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι θες τιμονιερα? εγω πηρα και απογοητευτικα. Ισως να ειχα μεγαλες προσδοκιες, ισως το μοντελο να μην ηταν τοσο καλο, ισως να μην την ρυθμισα σωστα. Παντως για τοσο ακριβα μοντελα που κοιτας πρεπει να εισαι σιγουρος τι αγοραζεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει οτι στην g25 μπορεις να αλλαξεις τιμονι και να βαλεις κανονικο οποτε σκεφτομαι να το κανω ετσι μαλλον θα ειναι πιο ρεαλιστικο

Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικό θα γίνει με μπάκετ κάθισμα όχι μονο τιμονιέρα.... :P

Τέλος οκτώβρη μου δίνει για 2 βδομάδες ενας συμφοιτητής μου μια Logitech Formula EX. Παθαίνω πλάκα... Μετά πήρα την δικιά μου Logitech MOMO... Γενικά είμαι ευχαριστημένος, καθώς χρόνια έπαιζα racing sims, είτε με Joystick είτε με gamepad αν και τρως πολλές ώρες στο finetuning...

Link to comment
Share on other sites

και εγω την momo εχω. Την πηρα μονο κ μονο για το shift αλλα μετα απο μια ωρα την ξηλωσα. Χιλιες φορες με καποιο gamepad με αισθητηρα πιεσης στα κουμπια! Τεσπα, ισως δν ειχα την υπομονη να την ρυθμισω σωστα ;) Μαλλον εκει ειναι ολα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

και εγω την momo εχω. Την πηρα μονο κ μονο για το shift αλλα μετα απο μια ωρα την ξηλωσα. Χιλιες φορες με καποιο gamepad με αισθητηρα πιεσης στα κουμπια! Τεσπα, ισως δν ειχα την υπομονη να την ρυθμισω σωστα ;) Μαλλον εκει ειναι ολα τα λεφτα!

Δεν εχει καμμια σχεση η momo με g25/27;P..

Κοιτάζω για τιμονιερα και ειδα οτι εχει βγει αντικαταστατης της g25 η g27 αξιζει τα παραπανω χρηματα η οχι?Βλεπω και την fanatec porche 911 gt3 rs wheel ειναι τοσο καλη οσο οι αλλες?

Αν εξαιρεσεις οτι χανεις τη δυνατοτητα του σειριακου κιβωτιου με την 27 αξιζει με το παραπανω τα εξτρα χρηματα.Σε πολλα review λενε οτι η αισθηση στο τιμονι εχει ξεφυγει τελειως και κανει ελαχιστο θορυβο σε σχεση με την 25.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now