WebHunter

Dell Vostro 13: Το επόμενο σας ultra-thin laptop

Recommended Posts

Και ξαναλεω.

Αυτο το 6-cell ποτε δεν το καταλαβα. Τι σχεση εχει η ποσοτητα των cell με την αποδοση?

Την αποδοση δεν την κανει η ποσοτητα των cell , αλλα τι μεγεθος σε mAh εχει το cell.

Αυτο που θελω να πω ειναι πως μια μπαταρια 8-cell με μεγεθος του καθε cell 1000mAh ειναι χειροτερη απο μια μπαταρια 3-cell με μεγεθος του καθε cell 4000mAh.Οποτε αντι να μας λετε 8-cell , 6-cell , 4-cell , καλύτερα να μας λετε μπαταρια 48,8Wh , ή 60Wh ή 90Wh.

Τα cell μονα τους δεν λενε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

@JC, Μια χαρά υποστηρίζει HD!

@Dias, σου απάντησα στο άλλο θέμα! Δεν μας δίνουν αυτή την πληροφορία οι κατασκευαστές. Και να μας την δίνανε είναι άχρηστη, όταν δεν ξέρεις τι συνολική κατανάλωση του μηχανήματος.

Link to comment
Share on other sites

1080άρι? Μπα, ουτε καν ρε συ, τι να παιξει το καψερο. Το Ion παιζει 1080 απο οσα εχω δει :)

Και όμως...Δε θυμάσαι τα τεστ του Μιχάλη (Καπελάκος) στα Multirama? Με GMA 4500 έπαιζε με 1080 και 5.1-7.1 έξοδο από το HDMI.

Το ίδιο μαραφέτι έχει και το λαπτοπι, απλά πιο αδύναμο επεξεργαστή, οπότε βάζεις codecs και ελαφρύ player και είσαι ready.

Link to comment
Share on other sites

Βαρύ 1080άρι ουτε καν - και με Q8200 πανω! Τα ελαφρια ναι, τα επαιζε, αλλα με τον Ε5200 ήταν οριακο. Με μια 4650 δλδ γινοταν το "ultra-smooth".

Anyway, εγω αν ειχα λεφτα να περισσευουν θα το παιρνα το Vostro - HTPC με δυνατοτητες laptop :D

Link to comment
Share on other sites

1080άρι? Μπα, ουτε καν ρε συ, τι να παιξει το καψερο. Το Ion παιζει 1080 απο οσα εχω δει :)

ποιος ο λόγος να παίξει 1080p στην οθόνη του? και μην μου πεις να το συνδέσεις με TV γιατί δεν έχει HDMI και με το d-sub θα πρέπει να συνδέεις το laptop και με ηχεία, δλδ χαιρέτα μου τον πλάτανο...

όποιος θέλει 1080p για το σπίτι παίρνει ένα WD TV Live και καθαρίζει σε περίπτωση που το desktop είναι μακρυά από την TV

Link to comment
Share on other sites

:hehe::hehe::hehe:

Τα ιδια λεγαν και αλλοι που τους το εδειξα.. οτι και καλα fail η ελλειψη hdmi και ο τροπος που ανοιγει η οθονη.. Υποστηριζαν ομως το GMA γιατι ο Atom ειναι ψοφιος

Η Dell ομως το προωθει σαν εργαλειο για ΜΜΕ οποτε εχει καποια βαση η ελλειψη multimedia δυνατοτητων

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now