Nick86

Απο GTX295 σε ΑΤΙ 5870??

Recommended Posts

Τι πιστευεις εσυ οτι θα κερδισεις?

Αν ελεγες 5970, ηταν θεμα για συζητηση, αλλα για 5870 δεν νομιζω οτι αξιζει η αλλαγη.

Πιστευω οτι περισσοτερα θα κερδισεις αν δωσεις ενα καλο boost στον επεξεργαστη σου να φτασει τα 4G.

Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομουν απο την αποψη οτι η nvidia σε λιγο καιρο θα βγαλει νεες καρτες.Αν την δωσω τωρα θα μπορουσα να την δωσω σε καποια καλα λεφτα και να παρω κατι αντιστοιχα καλο και καινουργιο.Ενω σε 2 μηνες??Περισσοτερο απο αυτη την αποψη το σκεφτομαι...

Link to comment
Share on other sites

Μια διαδικασια που θα σε κανει να κερδισεις ποσα ομως - 50?? Σκεψου οτι εαν οι καινουριες της nV τα σπανε, η ATi θα ριξει τις τιμες - ποιο το point τελικα?

Για μενα μεινει με τη 295 μεχρι να δεις τι θα φερει η nV, παντα μπορεις να πουλησεις μια 295.

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε παιζει λογω εξτρα RAM να μην κολλαει σε καποια "minimum FPS σημεια" η 5870, ενω η 295 να εκανε τα "σκαλωματακια" της.

Αρονο βεβαια, Crysis εχω να παιξω ποσον καιρο τωρα :P

Link to comment
Share on other sites

γιατι γελας αγορινα μου...τι θες να πεις! Μια χαρα το παιζει το Need 1920x1080+x8AA ολα full και παει ΤΕΖΑ μετα το update που εβγαλε η ΕΑ

Κατσε με τον ΦΟΥΡΝΟ παραμασχαλα εσυ....και ποτε δεν θα κανει τα ξαφνηκα drop το sli .... Mην πω για τα physics πονεμενη ιστορια για την nvidia

Eιναι ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ ΧΑΖΟ να παρει καποιος 295 οταν υπαρχει στην αγορα η 5870...Εγω παντως οπως και εκανα εδωσα την 295 και πηγα σε ΑΤΙ

Link to comment
Share on other sites

εγκεφαλικά χαζό είναι όταν κάποιος έχει ήδη μια 295 να πάει σε 5870, αυτό λεμε του παλικαριού, δεν μιλάμε για καινούργια αγορά.

και για το shift αγορίνα άλλο παίζει κάλά και άλλο πετάει,γιατί μεχρι προχθές ούτε με crossfire δεν το έπαιζες, και παρά το patch η 295 βγάζει παραπάνω fps απο 2Χ5870. Γιαυτο μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλη κουβέντα μην λες που λέει και ο λαός. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κατσε με τον ΦΟΥΡΝΟ παραμασχαλα εσυ....και ποτε δεν θα κανει τα ξαφνηκα drop το sli .... Mην πω για τα physics πονεμενη ιστορια για την nvidia

μέχρι πριν λίγο καιρό όχι πολύ ήταν ΚΟΛΑΣΗ ποτέ πρόλαβε και έγινε μαπε ?:suck:

Link to comment
Share on other sites

είμαστε θύματα το καταναλωτισμού πόσες φορές έχουμε κάννη αψυχολόγητες αναβάθμισης για να δούμε άπλα και μόνο καλύτερα νούμερα . μιλώντας προσωπικά είμαι και εγώ ένα βόδι από το κοπάδι . τέλος η 295 είναι κορυφή όπως και η 5870

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Το τοπικ δεν εγινε με γνωμονα οτι η gtx 295 δεν με αφηνει ικανοποιημενο.Ισα ισα που ειναι Power.Για τον μονο λογω που μου περασε απο το μυαλο να την δωσω ειναι γιατι τωρα θα μπορουσα να την δωσω καποια χρηματα παραπανω και ειτε να παω να παρω μια νεα τεχνολογια σαν της ατι η να περιμενω να βγουν και οι καρτες της nvidia σε 1-2 μηνες και να δω τοτε τι αγορα θα κανω.Αυτος ειναι και ο βασικοτερος λογως που ανοιξα αυτο το τοπικ.Το θεμα ηταν αν αξιζε να δωσω αυτη την στιγμη μια 295 για μια κατα βαση πιο καινουργια καρτα και περιπου ισοδυναμη.Τεκλικα θα μεινω με την gtx295 εκτος απροοπτου που βρω να την δωσω σε καλα λεφτα και τοτε θα βαλω μια 8800 πανω μεχρι να βγαλει η nvidia τα νεα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now