GoriLLakoS

Η G.Skill παρουσιάζει το Ultimate DDR3 Kit στα 2400MHz [F3-19200CL9D-4GBPIS]!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=G.Skill F3-19200CL9D-4GBPIS Fastest DDR3]http://reviews.hwbox.gr/news/g.skill.jpg[/NEWS_IMG]Μόλις σήμερα η G.Skill ανακοίνωσε ότι πιο γρήγορο έχει κυκλοφορήσει ποτέ σε DDR3 μνήμη ! Η ταχύτητα τους φτάνει by default τα 2400MHz με CL9 και πιο συγκεκριμένα θα πάιζουν με 9-11-9-28-2N και μόλις 1.65V, ενώ προορίζονται μόνο για Intel P55 πλατφόρμα αφού θα κυκλοφορήσουν μόνο σε 2x2GB Kit !

Εκτός απο το γρηγορότερο κιτ στον κόσμο, η G.Skill ανακοίνωσε την κυκλοφορία μιας σειράς με πολύ χαμηλά latency του τύπου CL6/CL7/CL8/CL9 στην ταχύτητα των 2GHz , ειδικά σχεδιασμένες για επεξεργαστές Intel Core i5 750, Core i7 860 και τέλος 870 !

Για να επιβαιβεώσουν την αξιοπιστία και τις επιδόσεις των νέων αυτών μνημών της σειράς PI, οι τεχνικοί της G.Skilll έχουν δοκιμάσει όλες τις σύγχρονές μητρικές που προορίζονται για overclock και ανα σελίδα προϊόντος στο site τους θα αναγράφουν με ποιες μητρικές και με ποιο bios μπορεί να επιτευχθούν αυτές οι επιδόσεις !

Στον δικτυακό τόπο του techpowerup έχουν συνθέσει έναν πίνακα με τις νέες μνήμες που θα κυκλοφορήσουν, χωρίς όμως να υπάρχει αυτός στο site της G.Skill .

[img_ALT=G.Skill F3-19200CL9D-4GBPIS Fastest DDR3]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54b4476c30b1b7.jpg[/img_ALT]

Στο Site της G.Skill πρός το παρόν υπάρχει μόνο το μοντέλο των 2400MHz εδώ .

[img_ALT=G.Skill F3-19200CL9D-4GBPIS Fastest DDR3]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54b4476e00a8f8.jpg[/img_ALT]

[img_ALT=G.Skill F3-19200CL9D-4GBPIS Fastest DDR3]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/54b4476e01496a.jpg[/img_ALT]

Διαβάστε περισσότερα εδώ και εδώ . . .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ζορίζεται πόλύ το X58 με το 3 Channel να σηκώσει αυτά που μπορεί το P55 με Dual Channel.

Σιγά το Cooler, σαν να προσγειώθηκε ιπτάμενος δίσκος πάνω απο μνήμες έιναι :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αμα παιζουν 7-6-6-18 γυρω στα 2100 MHz...δυο τετοιες επανω στην Rampage Extreme θα κανουν θαυματα.

Ποσο παραπανω ρευμα αντεχουν αυτα τα τσιπακια?

stealth

Link to comment
Share on other sites

[news_img=G.Skill F3-19200CL9D-4GBPIS Fastest DDR3]Η ταχύτητα τους φτάνει by default τα 2400MHz με CL9 και πιο συγκεκριμένα θα πάιζουν με 9-11-9-28-2N και μόλις 1.65V, ενώ προορίζονται μόνο για Intel P55 πλατφόρμα αφού θα κυκλοφορήσουν μόνο σε 2x2GB Kit !

Ωραία τα κιτάκια...Ειδικά αυτό στα 2000 με cl6....:D

Αυτό το 2Ν έχει σχέση με το 1Τ/2Τ ή είναι άσχετο....?

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα αυτό στα 2000 με CL6 μου γυάλισε... Μπράβο στην G. Skill... Έχει βαλθεί να κατακτήσει την κορυφή στις DDR3...

Καμιά πληροφορία για τα IC τους έχουμε? Ή για τις τιμές που θα κυκλοφορήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες μνήμες όντως. Αλλά εγώ παιδιά έχω μια απορία. Για triple channel όπως είπατε δεν κάνουν. Όμως socket 775 και συγκεκριμένα το x48 μπορεί να τις παίξει τόσο ψηλά;

Link to comment
Share on other sites

Nope, απλα οι i7 1366 δεν μπορουν να πανε 2100-2400, ενω οι αλλοι πανε :D

I beg to differ :D

Απλά είναι πιο δύσκολο και πρέπει να σου κάτσει αρκετά καλός IMC για 2200+ @ triple channel.

Ωραίες μνήμες όντως. Αλλά εγώ παιδιά έχω μια απορία. Για triple channel όπως είπατε δεν κάνουν. Όμως socket 775 και συγκεκριμένα το x48 μπορεί να τις παίξει τόσο ψηλά;

Δυστυχώς δεν παίζουνε τόσο καλά τα Elpida Hyper MGH-E / MNH-E / BBSE / BASE σε X38/X48.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν παίζουνε τόσο καλά τα Elpida Hyper MGH-E / MNH-E / BBSE / BASE σε X38/X48.

Ποσο ασχημα δηλαδη?Αυτο το kit στα 2400MHz δεν θα παιξει στα 2100-2150 με 7-6-6-18?Και μεχρι ποσο ρευμα αντεχουν παραπανω τα συγκεκριμενα τσιπακια?

stealth

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now