GoriLLakoS

[CES 2010] Asus Rampage III Extreme X58 MotherBoard

Recommended Posts

Μετά από αρκετές καθυστερήσεις η Rampage III Extreme έγινε listed και στο site της ASUS! Σύμφωνα μάλιστα με υπάλληλο της ASUS στην Σουηδία, η διαθεσιμότητά της παγκοσμίως ξεκινά από τέλη Απρίλη!

[img_alt="[CES 2010] Asus Rampage III Extreme X58 MotherBoard"]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614bc4cc383a68c.jpg[/img_alt]

ισχυει Γιωργη

για Ελλαδα προοριζονται 30τμχ ολα και ολα σε αγνωστη τιμη διαθεσης ακομη δυστηχως....

Link to comment
Share on other sites

με την asus ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος σε τιμολογηση.

Προσωπικα πανω απο 400? δεν θα εδινα για την συγκεκριμενη μητρικη...

Βεβαια το θεμα ειναι τι τιμη αγορας θα εχει για εμας στην Ελλαδα και τι τιμη για τους υπολοιπους Ευρωπαιους ....και συνηθως το αγγουρι που τρωμε εμεις και γλυκαινομαστε(σε θεμα τιμης αγορας) στην υπολοιπη Ευρωπη ειναι τουρσι Βρυξελλων....

Link to comment
Share on other sites

Η νεά Asus Rampage III Extreme φυσικά έιναι εξοπλισμένη με το ολοκληρωμένο της Intel X58 Express + ICH10R Chipset , και δηλώνει ετοιμοπόλεμη με 4 x PCI-Express 2.0 x16 slots ! Διαθέτει R.O.G Connect που αφήνει τον κάθε χρήστη να ελέγχει την μητρική του μέσω απο οποιδήποτε κινητό τηλέφωνο με Bluetooth, θύρες SATA 6 Gb/s καθώς και USB 3.0 !!!

Εχει sata III.

Link to comment
Share on other sites

me too

Και ναι Στέλιο έχουν μεγάλο bclk για asus....235 παίζει ο Hazzan.

Ναι , αλλα δεν ειδα αποτελεσματα στα 235 . Κανα 32αρι spi εκει τουλαχιστον τραβαει ?

245+ παιζει με subzero???

Link to comment
Share on other sites

SATA II ειναι οι δισκοι αλλα ειναι 3.

Εχω βρει οριο στο bandwith που δινει ο ICH10R στα 667ΜΒ/s.

Αυτο με ενδιαφερει να ξεπερασω, γιατι σκεφτομουν και για 4ο.

Μαλλον με βλεπω για κανεναν LSI controller να τελειωνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιώργο αυτό ήθελα να πω 680ι και όχι 760i λάθος μου.. Θυμάμαι μια striker extreme που είχαμε πάρει με τον αδερφό μου δεν δούλεψε ποτέ :hehe: κι αυτή τέτοιο chipset πρέπει να ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now