GoriLLakoS

[CES 2010] Asus Rampage III Extreme X58 MotherBoard

Recommended Posts

Εντάξει όχι και πολύ άγνωστη...:) Αφού έχει μπει πλέον ταρίφα στις high-end μητρικές το 400άρι...Οπότε λογικά ακολουθώντας τη "φυσική¨ροή των πραγμάτων κάπου εκεί θα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όχι και πολύ άγνωστη...:) Αφού έχει μπει πλέον ταρίφα στις high-end μητρικές το 400άρι...Οπότε λογικά ακολουθώντας τη "φυσική¨ροή των πραγμάτων κάπου εκεί θα παίξει.

ALTERNATE - HARDWARE - Mainboards - Intel - Sockel 1366 - Asus Rampage III Extreme

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Αγόρασέ την από εκεί γτ μάλλον οι τυπάδες έχουν μπερδευτεί λιγάκι μιας και την έχουν και 10 πιο φθηνή από την R2EX..(!!!!).Δεν νομίζω να τη δούμε κάτω από 380 στο Ελλαδιστάν...

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αυτό θα έπρεπε να ήταν το μόνο κατάστημα για το οποίο δεν θα έπρεπε να μιλήσει ο Σόφος :hehe: Θα κλέισεις REX3 και θα σου στείλουν ή θα σου κλείσουν την 2 ενώ θα τους το έχεις τονίσει 100 φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε απο εκέι και πές μου πόσο θα σου φτάσει στην πόρτα σου και πότε :)

charges for packaging & shipping: 30,94 Euro

cash on delivery fee: 17,85 Euro (does not apply when paid via prepayment) </pre>

payment takes place by: cash on delivery

country for invoice: Greece

country for delivery: Greece

delivery service: UPS

delivery time up to you: 9 days

Άμα βάλεις το ποντίκι σου πάνω στις πορτοκαλί γραμμές θα δεις ότι δεν είναι στο stock, αλλά θα είναι δαθεσιμη μέσα στον Απρίλιο, σύμφωνα με την Asus.

Οπότε ναι, αν την παραγγείλω μέχρι 15 του μήνα θα την έχω. Τώρα για τιμή βάλε τα από πάνω και βρες τα. Κάπου 350 Ε βγαίνουν αν δεν επιλέξεις το cash-on-delivery.

</pre>

Θεωρητικά όλα αυτά, πρακτικά δεν ξέρω ούτε θα το δοκιμάσω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ αυτό θα έπρεπε να ήταν το μόνο κατάστημα για το οποίο δεν θα έπρεπε να μιλήσει ο Σόφος :hehe: Θα κλέισεις REX3 και θα σου στείλουν ή θα σου κλείσουν την 2 ενώ θα τους το έχεις τονίσει 100 φορές.

Μια χαρά είχαν καταλάβει τι ήθελα, άσχετα αν δεν το είχαν και μου έκαναν άλλη παραγγελία.

Το cash-on-delivery αυτό τον σκοπό εξυπερετεί. Βλέπεις τι παίρνεις, αν δεν είναι αυτό που θες δεν πληρώνεις τίποτα.

Εμένα με το psu έτσι μου είπαν, απλά μην αποδεχτήτε την παραλαβή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ρε μαν. Τι να σου πω? Εγώ πάντως δεν θα αγόραζα από εκεί. Μόνο και μόνο που η τιμή της είναι 10 ευρώ κάτω από την προηγούμενη σημαίνει ότι κάπου έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους οι άνθρωποι ή ο τρόπος σκέψης τους είναι ανορθόδοξος αλλά και στις 2 περιπτώσεις είναι λόγοι για να μην εμπιστευτείς τα λεφτά σου τουλάχιστον κατά την άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Το alternate.de είναι μια χαρά αξιόπιστο μαγαζί.Οι τιμές σε προϊόντα που δεν έχουνε κυκλοφορήσει δεν είναι σίγουρες ούτε τελικές, οπότε περιμένετε να έχουνε stock πρίν κάνετε παραγγελία.

Σε θέμα επικοινωνίας με mail καλύτερα να βάλετε φίλο που ξέρει γερμανικά να ρωτήσει ότι θέλετε γιατί από αγγλικά τα παλικάρια δεν το κατέχουν.

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το βλεπω να ερχεται στο πλαισιο με τοσα λιγα...

Αν δεν εχουν κανει λαθος οι μαγκες ,σιγουρα ειναι πολυ καλη τιμη αγορας ,γιατι σε αυτη την τιμη,ειναι σχεδον το κοστος αγορας παρα κατι ψιλα :-)

375 ? ειναι η τιμη για παραγγελια απο την ιστοσελιδα μας και 389? απο το καταστημα,αυριο θα σηκωθει και επισημα .

Δυστηχως ερχονται ελαχιστα τεμαχια και τα αναμενουμε την επομενη Παρασκευη πρωτα ο θεος.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Whitetaker μόλις επιβεβαιώθηκε αυτό που προαναφερες! 7 Μαΐου θα σκασουνε οι πρώτες από το πλ. εδώ στο Ηράκλειο! άντε δέκα μερούλες μείνανε ακόμα:hug:..:hug:..

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μην σπρωχνετε όλοι θα πάρετε ένας ένας με τη σειρά :o.. Asus Rampage 3 Extreme (s1366, DDR3, X58) - Motherboards - plaisio.gr

για μνημες λεω για αυτες http://myplaisio.gr/news/%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%B8%CF%8E%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%AD%CF%89%CE%BD-ddr3-kits-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-apacer στα 2000 mhz τις βρηκα μεταχειρο στα 150 ευρο!

Link to comment
Share on other sites

..την έχω παραγγείλει πρίν ανέβει στο site :hehe::D

βήσμαααααα!;P.. άντε βρε καλορίζικη με το καλό να έρθουν οι κουκλάρες μας κι εγώ στις 15:15 πάτησα το μεγάλο κουμπί του ΕNTER! το μόνο που φοβάμαι είναι ότι έχω ένα κακό ιστορικό με το πλαίσιο όσο αφορά τις παραγγελίες από το ίντερνετ και κάτι μου λέει ότι και αυτή τη φορά θα φάω τάπα! και αυτό γιατί τα κομμάτια είναι σε περιορισμένο αριθμό τεσπα,θα δείξει:P..

με τις μνήμες λες να κάνω δουλειά? σε Χ58 πλατφόρμα πρώτη φορά ασχολούμαι και το πάω πάλι μπουσουλώντας!:suck:

να τα! τα νεύρα μου αυτό συμβαίνει για 4η φορά ελαιος ποια!:@....

με αριθμό παραγγελίας:514008. εδώ κάτι δε μου κάθετε καλά! μα καθόλου καλά! θα τα ξεκαθαρίσουμε αύριο!

28-4-2010 11-10-58 μμ.png

28-4-2010 11-10-58 μμ.png

28-4-2010 11-10-58 μμ.png

57fd077ec12de_28-4-201011-10-58.png.224a

Link to comment
Share on other sites

30-50 τμχ λάβανε και μάλλον φύγανε όλα!

που τα ειδες τα 30-50τμχ ?

μην μπερδευεσαι με την asus crosshair IV,γιατι μονο σε αυτην παραλαβαμε 50 τμχ

4 τμχ ειπαμε ερχονται την επομενη εβδομαδα ολα και ολα και αφου ειδα οτι εχουν δεχθει απο το τμημα παραγγελιων 4 τμχ θεωρησα σωστο να την κατεβασω απο το site μας.

Link to comment
Share on other sites

που τα ειδες τα 30-50τμχ ?

μην μπερδευεσαι με την asus crosshair IV,γιατι μονο σε αυτην παραλαβαμε 50 τμχ

4 τμχ ειπαμε ερχονται την επομενη εβδομαδα ολα και ολα και αφου ειδα οτι εχουν δεχθει απο το τμημα παραγγελιων 4 τμχ θεωρησα σωστο να την κατεβασω απο το site μας.

Sorry!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now