c3p0

Οθόνες πάνω απο 24"

Recommended Posts

Καλησπέρα,

έχω μια απορία, τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι στην αγορά δεν κυκλοφορούν οθόνες πάνω απο 24" ιντσες, οι οποίες να είναι και προσιτές ως προς την τιμή τους. Εννοώ ότι υπάρχουν μερικά μοντέλα τα οποία όμως ξεκινούν από απαγορευτικές τιμές και μόνο για επαγγελματική χρήση. Είναι παράξενο ή οι εταιρίες σκαρώνουν νέα μοντέλα για να τροφοδοτήσουν την αγορά. Ρωτώ επειδή σκέφτομαι για αγορά οθόνης και κοιτώ μήπως βγει τίποτα σε 26", 27", 28" ιντσες.

ευχαριστώ.:Q..

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, αν πας εκει ψηλα, αυτη τη στιγμη υπαρχει μια οθονη: Το καινουριο 27αρι της DELL (U2711?), το οποιο εχει 2560x1440 αναλυση ;)

Μπορει χρωματικα να μην ειναι το "τελειο", αλλα η αναλυση αυτη ειναι τελεια για να δουλευεις υπερβολικα ανετα ;)

Τιμη εχει 1000ρικο βεβαια, αρκετα ψηλη :(

Γενικα δεν παιζουν "φτηνα και καλα" σε αυτες τις ιντσες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια Samsung 26" T260HD και ειναι αρκετά καλή. Monitor με δέκτη TV και τιμή κατω απο 400e.

Χωρις να ισχυριζομαι οτι ειναι τελεια, νομίζω οτι επαρκει για την πλειαδα εργασιων ολων.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια Samsung 26" T260HD και ειναι αρκετά καλή. Monitor με δέκτη TV και τιμή κατω απο 400e.

Χωρις να ισχυριζομαι οτι ειναι τελεια, νομίζω οτι επαρκει για την πλειαδα εργασιων ολων.

Δεν αμφιβάλω ότι δεν υπάρχουν μοντέλα κατασκευαστών με μεγαλύτερο μέγεθος απο 24", απλώς δεν μπορώ να βρω τίποτα στην αγορά αυτήν την περίοδο. Για ένα διάστημα αν δε κάνω λάθως υπήρξαν μοντέλα με 26" ίντσες και με 400-500 ευρώ. Τώρα δεν υπάρχει τίποτα.

Τι σχεδιάζει η βιομηχανία άραγε? Αν ξέρει καποιος κάτι σχετικά είναι καλό να το παραθέσει. Έχω σκοπό να αγοράσω μεγάλη οθόνη αλλά το να πάρω μια 24" με 1920x1080 δεν είναι και πολύ καλή τακτική λόγο μικρού κόκκου (dot) μη μας βγούν και τα μάτια, καθώς εκτός απο τις ταινίες ασχολούμαι και με τον προγραμματισμό. :loveliness:..

Να περιμένω κάτι στο κοντινό μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now