ForumTroll

Corsair Dominator

Recommended Posts

Τελικά δεν άντεξα και τις παρήγειλα... μιλάω για αυτό εδώ το kit

Corsair Dominator GT 6GB DDR3-1600 Intel Core i7 Ram Kit (3 x 2GB, PC3-12800, 7-7-7-20,CMG6GX3M3A1600C7) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

Αν και αισθάνομαι κάπως fail λόγο του ότι δίνω 250? και είναι 1600αρες... άραγε να πηγαίνουν στα 1866 με 7-8-7-20 όπως το αδερφάκι της, εδώ Corsair Dominator GT 6GB DDR3-1866 Intel Core i7 Ram Kit (3 x 2GB, PC3-15000, 7-8-7-20,MG6GX3M3A1866C7) - Μνήμες RAM - plaisio.gr

(εννοώ χωρίς πολλά πολλά :-p) ?

Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι chipaάκια φοράει... elpida? samsung?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι chips φοράνε, η Corsair δεν λέει ποτέ. Εκτός αν έχει ακούσει κάτι ο Gorillas ή ο Peppas... Λογικά Elpida Hyper ή BBSE, δεν παίζει να φοράνε κάτι διαφορετικό. Τώρα ποιο από τα δύο...

Χαλαρά θα παίξουν 1866 7-8-7-20 ;)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ξέρω τι chipaάκια φοράει... elpida? samsung?
Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι chips φοράνε, η Corsair δεν λέει ποτέ.

Σου λενε...αν τους ρωτησεις...:)

All DDR3 IC's used from Elpida for DDR3 would 128M X 8 Hyper IC's

DDR3 IC Inquiry - The Corsair Support Forums

stealth

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε?τις τσιμπισες?πανε 1866 7-8-7-20 χωρις πανω απο 1.65 v ???

ειναι οι νεες με xmp?

Μου ήρθαν σήμερα με psu (cooler master silent pro 1k watts) , hdd (θα αγόραζα 3χ ssd raid0 αλλά δεν με έπαιρνε με την καμία τλκ...) και ένα απλό dvd-rec .... είμαι στην αναμονή τώρα ουσιαστικά για i7 930, rampage 3 asus (η οποία αν απoδειχθεί μάπα θα πάω για classi..), και μια gtx 480 (ελπίζω να έχει κάτω από 550 αλλιώς 470) ...

Ελπίζω να ταιριάξουν όλα καλά και να δούμε και κανά bench hihi :-p

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν σήμερα με psu (cooler master silent pro 1k watts) , hdd (θα αγόραζα 3χ ssd raid0 αλλά δεν με έπαιρνε με την καμία τλκ...) και ένα απλό dvd-rec .... είμαι στην αναμονή τώρα ουσιαστικά για i7 930, rampage 3 asus (η οποία αν απoδειχθεί μάπα θα πάω για classi..), και μια gtx 480 (ελπίζω να έχει κάτω από 550 αλλιώς 470) ...

Ελπίζω να ταιριάξουν όλα καλά και να δούμε και κανά bench hihi :-p

τι version γραφει πανω στις μνημες?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now