Recommended Posts

Πάνω που νομίζατε ότι ησυχάσατε από 'μένα είπα για άλλη μια φορά να σας τσιγκλίσω :D

Καλά και ωραία τα Windows 7 x64 αλλά δεν παίζουνε όλα τα bench καλύτερα σε αυτά, δυστυχώς ή ευτυχώς πλέον τα bench έχουνε χωριστεί σε διάφορα OS και αποδίδουν καλύτερα σε διαφορετικές εκδόσεις ανάλογα με το hardware ( CPU + VGA ).

Σήμερα ανέβασα τα 32bit Vista για να παίξετε PC Mark05, wPrime ( για Core 2 Duo / Quad / Extreme & Phenom I / Phenom II ), 3D Mark05 ( ATi & nVIDIA ).

Κατεβάζετε τα αρχεία αποσυμπιέζετε ( extract ) το ISO και το κάνετε burn με την αγαπημένη σας εφαρμογή εγγραφής CD/DVD.

Παρακαλώ να μην αναδημοσιευτεί το μήνυμα και τα links πουθενά δίχως την ενημέρωση & συγκατάθεση μου.

Enjoy:

Filelist @ BenchZone:

http://www.benchzone.com/Downloads/Temp/WVx86X/

"Link-list" @ RS:

http://rapidshare.com/users/EHJNCL

Το password για το άνοιγμα του archive είναι:

www.benchzone.com

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο αρχειο rar λεει οτι ειναι 100MB αλλα ειναι μονο 362ΚΒ, ειναι λαθος?

stealth

Πού ?

Στο RapidShare ? BenchZone ?

Αν και το πιο πιθανό είναι απλά να έφαγε σκάλωμα ο browser σου ( δεν το κατεβάζεις με κάποιον download manager φαντάζομαι :P ).

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το 3dmark05 αλλά ανοίγει το αρχικό παράθυρο με το logo και μετά δεν κάνει τπτ....

Παίζει κάποιο fix ή να βάλω το 3DMark05 v130 build 1901?

Link to comment
Share on other sites

Το νεότερο version ( 1901 ) του 3D Mark05 παίζει μια χαρά.

Μήπως είσαι απλά ανυπόμονος ? Γιατί με τα νεότερα patch αργούνε αρκετά να ανοίξουνε τα 3D Mark, και ιδιαίτερα το 05.

Link to comment
Share on other sites

Kατεβασα και αυτα τα windows λοιπον για να τρεξω pc mark, αφου μου ειπατε οτι με τα 7 το σκορ χαντακωνεται.

Διαβασα και την περιγραφη του Bill που λεει oτι κανει για PC Mark και λεω εδω ειμαστε!!

Ομως....

1. Δεν δουλευει το aero.Τελικα μετα απο κανα δυωρο ψαξιμο στο google και ενεργοποιωντας 3-4 services, επιτελους ηρθε το aero..

2. Δεν εχει μεσα ΙΕ. Αυτο θεωρησα οτι ηταν ευκολο, ειπα δεν πειραζει, θα το κατεβασω.

Ελα μου ομως που δεν καθεται η εγκατασταση με τιποτα και ας ενεργοποιησα 3-4 services ακομα!!

Και δεν λεει τι δεν του αρεσει απλα λεει οτι τερματιζετε η εγκατασταση και μετα το restart δες το troublesouting στο desktop!!

Ως εκ τουτου PC mark με αυτο το λειτουργικο ΤΕΛΟΣ.

Και μην μου πειτε τωρα οτι μονο σε εμενα ΔΕΝ παιζει και κατι εχει το συστημα μου!!!

Χωρις παρεξηγηση Bill....κατεβαζω αλλη εκδοση Vista.(tiny)

Aυτη ΔΕΝ κανει για PCmark.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα σου φταίει.

:D

Το κείμενο είναι "generic"

Η version αυτή ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν είναι για PC Mark αφού έχω βγάλει και τον IE.

Ήταν να ανεβάσω έκδοση για PC Mark αλλά βαρέθηκα και δεν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασα τα 32bit Vista για να παίξετε PC Mark05, wPrime ( για Core 2 Duo / Quad / Extreme & Phenom I / Phenom II ), 3D Mark05 ( ATi & nVIDIA ).

Ε....Ενταξει δεν ειναι και τοσο generic το κειμενο!! Μην τρελαθουμε τωρα!!

Aντε και εχω φαει τρια μερονυχτα και δεν εχω βγαλει ουτε ενα run ακομα!!!!!!

Το OS ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ κανει για wprime???

H θα αρχισουν τα κουλα κι εκει???

Μην με παρεξηγεις, αλλα εμεις απο εσας που ξερετε τρια πραγματα παραπανω προσπαθουμε να μαθουμε....

Αμα θελω μια βδομαδα να δω τελικο νουμερο στο bench, και να δακρυζουν τα ματια μου προσπαθωντας να δω στο google τι φταιει και τρωω τα errors το ενα μετα το αλλο...BΡΑΣΤΑ!!

Αλλα ξεχασα.....το συστημα μου φταει!!:D

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ xp σε σχέση με τα αυτά τα vista στο wprime...;)

http://www.hwbox.gr/123942-post36.html

Εγώ wPrime παίζω στην ~95MB 3D εγκατάσταση του Βασίλη, με VGA drives installed :D

George_oc's 2min 40sec 812ms wPrime 1024m run with Core i7 860 @ 4752MHz vs Boton's 2min 40sec 891ms wPrime 1024m run with Core i7 860 @ 4774MHz

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανέβασα τα 32bit Vista για να παίξετε PC Mark05, wPrime ( για Core 2 Duo / Quad / Extreme & Phenom I / Phenom II ), 3D Mark05 ( ATi & nVIDIA ).

Ε....Ενταξει δεν ειναι και τοσο generic το κειμενο!! Μην τρελαθουμε τωρα!!

Aντε και εχω φαει τρια μερονυχτα και δεν εχω βγαλει ουτε ενα run ακομα!!!!!!

Το OS ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ κανει για wprime???

H θα αρχισουν τα κουλα κι εκει???

Μην με παρεξηγεις, αλλα εμεις απο εσας που ξερετε τρια πραγματα παραπανω προσπαθουμε να μαθουμε....

Αμα θελω μια βδομαδα να δω τελικο νουμερο στο bench, και να δακρυζουν τα ματια μου προσπαθωντας να δω στο google τι φταιει και τρωω τα errors το ενα μετα το αλλο...BΡΑΣΤΑ!!

Αλλα ξεχασα.....το συστημα μου φταει!!:D

Η ειρωνία δεν βοηθάει πάντως, ούτε με ψήνει να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ειρωνεια ρε Bill...Παραπονο ειναι γαμωτο..Με εχεις σκισει τρεις μερες τωρα με αυτο το OS!!!

BTW....Tiny Vista Rev02 απλα αψογα και για ολες τις δουλειες!! Περιπου 690ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now