George_o/c

EVGA GeForce GTX 470 και 480: Φωτογραφίες από τα κουτιά τους...

Recommended Posts

[NEWS_IMG=EVGA GeForce GTX 470 και 480: Φωτογραφίες από τα κουτιά τους...]http://reviews.hwbox.gr/news/evga.jpg[/NEWS_IMG]Ένα μέλος των EVGA Forums, βλέποντας ότι η NVIDIA αποκάλυψε τις GeForce GTX 470 και 480 και ότι η Gigabyte έδωσε στη δημοσιότητα φωτογραφίες από τα κουτιά τους, ζήτησε αν γίνεται να δει και τα κουτιά των EVGA καρτών. Εντάξει η αλήθεια είναι ότι το να βλέπουμε απλά το κουτί που τις περικλείει δεν βοηθά καθόλου την κατάσταση που επικρατεί στην αγορά, η οποία συνεχίζει να ωφελεί την AMD/ATi... Όπως και να 'χει όμως η EVGA πήρε την απόφαση να ικανοποιήσει την επιθυμία του χρήστη.

Το πρώτο πράγμα που παρατηρεί κανείς είναι η υποστήριξη των τεχνολογιών 3D VISION SURROUND, PhysX και CUDA, όπως επίσης και το NVIDIA SLi support. Αναφορικά με το 3D VISION SURROUND, ανέκαθεν γνωρίζαμε ότι έρχεται μαζί με τις GT100 κάρτες γραφικών όμως είναι ευχάριστο που μια εταιρεία το αναδεικνύει στο έξω μέρος του κουτιού.

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζουμε να δούμε και τις κάρτες αυτούσιες όσο το δυνατόν συντομότερο. Άλλωστε η ημερομηνία κυκλοφορίας τους πλησιάζει, μόλις 18 μέρες απέμειναν.

[img_alt=EVGA GeForce GTX 470 και 480: Φωτογραφίες από τα κουτιά τους...]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b946d932c787.jpg[/img_alt]

[img_alt=EVGA GeForce GTX 470 και 480: Φωτογραφίες από τα κουτιά τους...]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614b946d93450fc.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι σκάτε για τις τιμές της ATi, μια χαρά είναι κατά γενική ομολογία! Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, γκρινιάζετε μου φαίνεται, απλά για να γκρινιάξετε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δε βρέθηκε κανείς να benchάρει με τα κουτιά για να έχουμε κι οι υπόλοιποι μια ιδέα για τις επιδόσεις των καινούριων καρτών;;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα μας σκάσει αυτή η nvidia..ελπίζω μόνο τόσο καιρό ν μην περιμένω τσάμπα..ωραία κουτιά..οι κάρτες που είναι να τις ξεζουμίσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι σκάτε για τις τιμές της ATi, μια χαρά είναι κατά γενική ομολογία! Μην τα θέλουμε και όλα δικά μας, γκρινιάζετε μου φαίνεται, απλά για να γκρινιάξετε!

To εχω πει σε μερικους πρεπει να τους την παει και σπιτι δωρο με πληρωμενα μεταφορικα :)...

Link to comment
Share on other sites

Ξερει τι κανει η nVidia παιδια.....Μην σκατε.....Σου λεει....." Αυτοί η ρημαδιασμενοι και πορωμενοι Ελληνες παιρνουν και δωρο Πασχα...Κατσε να τουσ πλασσαρουμε 2 καρτουλες να τους φαμε καμια 500αρια ευρω......" Damn you nVidia......Αλλα τι να κανω που είμαι τρελοσ nVidiaκιας??????

Link to comment
Share on other sites

Dual Fermi αρχικά έλεγαν ότι θα βγάλουν προς το τέλος του 2010 και μάλλον αυτό είναι το πιο σωστό ;) Μην περιμένεις να δεις Dual Fermi τον Ιούνιο γιατί δεν... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now