Recommended Posts

Στελιο, μπορουμε να του μεγαλωσουμε λιγο τον ευκαμπτο??

Διπλασιο περιπου τον θελω.

Γινεται??

Δηλαδη κανα μετρο θελεις απο οτι καταλαβαινω .

Ευκολοτατο ειναι . :)

Τι να τον κανεις ομως τοσο μεγαλο?Θα χασεις λογικα απο τεμπς

Απωλειες δεν υπαρχουν , ακομη και 2 μετρα να βαλεις .

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το μισό Phase Change σου που φαίνεται.

Θές να μας πέις απο τι αποτελέιτε, ποιος το έφτιαξε, τι ψύχει, τι έιναι έτοιμο να ψύξει και γενικά καμιά πληροφορία παραπάνω , καμιά φωτογραφία παραπάνω ?

Αλλιώς δεν νομίζω να έχει ιδιαίτερο νόημα αυτό το post , θα μπορούσε να έιναι και πμ :P

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει ο GoriLLakoS, αν κι ευελπιστώ ότι αν με το καλό το αναλάβει ο Stelaras, θα μας δώσει περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες ;)

έχει και το praktiker τέτοια?

Δεν νομίζω, το πιθανότερο είναι να το αγόρασε μεταχειρισμένο από κάποιον άλλο κι απλά βαριόταν να το βγάλει από την σακούλα μέσα στην οποία το παρέλαβε!

Όπως και να χει το πράγμα, θέλω να μάθω την τιμή του αν όντως το πουλάει το Pakitker...

:que:...

πουλιουνται και στο λιανεμποριο?????

Ναι! Αλλά το Praktiker μου ακούγεται λίγο... άκυρο για να πουλάει κάτι τέτοιο!

------------------

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος -το είχα διαβάσει κάπου στο παρελθόν, αλλά όλο το ξεχνάω :( - από τι υλικό είναι φτιαγμένο εκείνο το λευκό στρογγυλό "πράγμα" που δείχνει σαν πλαστικό και στηρίζει τον evaporator πάνω στην μητρική με τη βοήθεια του backplate;

Και κάτι ακόμα, αυτό το μαύρο που καλύπτει τον εύκαμπτο πως το ζητάμε;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ρε Μήτσο το πήρες από Πλαίσιο stock house, που είχε περισσέψει ο θεός ξέρει από πότε. Δεν είναι το ίδιο.

Όχι δεν πωλούνται λιανική τα μονοβάθμια πλέον.

Link to comment
Share on other sites

έχει και το praktiker τέτοια?

Φυσικα και οχι .

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει ο GoriLLakoS, αν κι ευελπιστώ ότι αν με το καλό το αναλάβει ο Stelaras, θα μας δώσει περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες ;)

Δεν νομίζω, το πιθανότερο είναι να το αγόρασε μεταχειρισμένο από κάποιον άλλο κι απλά βαριόταν να το βγάλει από την σακούλα μέσα στην οποία το παρέλαβε!

Όπως και να χει το πράγμα, θέλω να μάθω την τιμή του αν όντως το πουλάει το Pakitker...

Ναι! Αλλά το Praktiker μου ακούγεται λίγο... άκυρο για να πουλάει κάτι τέτοιο!

------------------

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος -το είχα διαβάσει κάπου στο παρελθόν, αλλά όλο το ξεχνάω :( - από τι υλικό είναι φτιαγμένο εκείνο το λευκό στρογγυλό "πράγμα" που δείχνει σαν πλαστικό και στηρίζει τον evaporator πάνω στην μητρική με τη βοήθεια του backplate;

Και κάτι ακόμα, αυτό το μαύρο που καλύπτει τον εύκαμπτο πως το ζητάμε;

To μονοβαθμιο αυτο το ειχε φτιαξει ο esdee απο οσο θυμαμαι . Παραπερα δε γνωριζω λεπτομερειες .

Ο Νικος το εχει αρκετα χρονια τωρα , απλα το ειχε στην αποθηκη και τωρα αποφασισε να το ξεσκονισει λιγακι . :D

Το ασπρο υλικο ειναι acetal .

Το μαυρο που λες , ειναι sleeving . Το βρισκεις σε καταστηματα με βιομηχανικα υλικα ... πχ Ασημακοπουλος .

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το μισό Phase Change σου που φαίνεται.

Θές να μας πέις απο τι αποτελέιτε, ποιος το έφτιαξε, τι ψύχει, τι έιναι έτοιμο να ψύξει και γενικά καμιά πληροφορία παραπάνω , καμιά φωτογραφία παραπάνω ?

Αλλιώς δεν νομίζω να έχει ιδιαίτερο νόημα αυτό το post , θα μπορούσε να έιναι και πμ :P

Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει ο GoriLLakoS, αν κι ευελπιστώ ότι αν με το καλό το αναλάβει ο Stelaras, θα μας δώσει περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες ;)

Δεν νομίζω, το πιθανότερο είναι να το αγόρασε μεταχειρισμένο από κάποιον άλλο κι απλά βαριόταν να το βγάλει από την σακούλα μέσα στην οποία το παρέλαβε!

Γοριλλα ευχαριστω για τα καλα σου λογια αλλα οχι.

Δεν θελω να σας πω.

Ειδικα οταν ρωτατε με αυτο το υφακι!!

Αν ηξερα πως να βαλω φωτο σε πμ να εισαι σιγουρος οτι δεν θα ειχα "σπαταλησει" ενα thread στο forum.

Δεν ηξερα οτι τα δινετε με το σταγονομετρο!!

Σαφως και θα τα λεγαμε με πμ με τον Στελιο.

Ακου εκει το post δεν εχει ιδιαιτερο νοημα!!!!:mad:

Οσο για τον αλλον κυριο που αναρωτιεται που το βρηκα, μπορει πολυ απλα να παρατησει τις αρλουμπες που λεει, και να με ρωτησει.

Ειναι καλυτερα ετσι.

Αν παλι δεν θελει....μπορει να παει στο Praktiker, να αγορασει ενα.

Kαι μετα να το βγαλει ολοκληρο απο την σακουλα, οχι μισο, για να το δουμε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Και που είναι το περιέργο να πεις πληροφορίες για το μονοβάθμιο σου...?

Πολύ λογικό να θέλει κάποιος να το δει με περισσότερη λεπτομέρεια διαβάζοντας μάλιστα και τον τίτλο....

Link to comment
Share on other sites

Νίκο χαλάρωσε λίγο.....Γίνεσαι επιθετικός χωρίς να σε έχει πειράξει κανείς...

Μπορείς να ανεβάσεις φωτό στο imageshack και να δώσεις λινκ σε πμ.

Δεν είπε κανείς να ανοίγεις thread με το σταγονόμετρο ,απλά σου είπε ότι δεν έχει νόημα να ανοιχτεί thread απο τη στιγμή που αφορά προσωπική ερώτηση στο Στέλιο.Αν άνοιγα ένα thread που έλεγα boton πάρε με τηλέφωνο δεν θα είναι ανούσιο??4824ba48e11201a0.jpg

Όσο για το παιδί με το praktiker που ρώτησε προφανώς δεν ξέρει.Εσύ τα ήξερες όλα με τη μία?Θα σου άρεσε όταν μου ζητάς mods να σου απαντάω έτσι? 4824ba48e11201a0.jpg

Μην αρπάζεσαι χωρίς λόγο.Ότι σου λέω παραπάνω τα λέω με την φιλικότερη διάθεση.Μην το παρακάνουμε....;)

Link to comment
Share on other sites

Νίκο χαλάρωσε λίγο.....Γίνεσαι επιθετικός χωρίς να σε έχει πειράξει κανείς...

Μπορείς να ανεβάσεις φωτό στο imageshack και να δώσεις λινκ σε πμ.

Δεν είπε κανείς να ανοίγεις thread με το σταγονόμετρο ,απλά σου είπε ότι δεν έχει νόημα να ανοιχτεί thread απο τη στιγμή που αφορά προσωπική ερώτηση στο Στέλιο.Αν άνοιγα ένα thread που έλεγα boton πάρε με τηλέφωνο δεν θα είναι ανούσιο??4824ba48e11201a0.jpg

Όσο για το παιδί με το praktiker που ρώτησε προφανώς δεν ξέρει.Εσύ τα ήξερες όλα με τη μία?Θα σου άρεσε όταν μου ζητάς mods να σου απαντάω έτσι? 4824ba48e11201a0.jpg

Δεν με ρωτησε ΤΙΠΟΤΑ κανεις ρε φιλε!!

Οτιδηποτε και αν με ρωτουσαν με χαρα θα απαντουσα.

Ξερετε οτι απαντω σε ολους για ολα, δεν ειμαι και χθεσινος στο forum!!

Οσο για τη δημοσιευση, οπως ειπα παραπανω εγινε για να μπει και φωτο, επειδη δεν ξερω να βαζω φωτο σε pm...

Αν ηξερα οτι θα γινοταν τετοιο θεμα.....

Προφανως ηταν λαθος μου ο μακρυς τιτλος.

Και που είναι το περιέργο να πεις πληροφορίες για το μονοβάθμιο σου...?

Βοτοn.... οποιοσδηποτε μπορει να μαθει οτι θελει, σχετικα με το μονοβαθμιο μου.

Πολυ απλα.

Αρκει να ρωτησει!!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο πάλι παρεξηγείς...

Το παιδί είδε φωτό απο praktiker και επειδή δεν ήξερε ρώτησε αν είναι αγορασμένο απο πρακτικερ.....

έχει και το praktiker τέτοια?

Το imageshack-photobucket και άλλα δεν νομίζω ότι δεν τα ξέρεις.Επίσης ο Βασίλης για να έχει πλέον και κάτι παραπάνω το thread σε παρότρινε να βάλεις και μερικές φωτό του μηχανήματος ώστε να δούμε όλοι και έτσι να κάνεις την ερώτηση σου αλλά να δούμε κι εμείς κάτι άρα να έχει νόημα για όλους...:D:D

Δυστυχώς ο γραπτός λόγος δεν έχει πάντα το σωστό ύφος που θέλουμε και παρεξηγείτε.Γι'αυτό σου λέω μην αρπάζεσαι.Ούτε για να "στην πω" ούτε να το παίξω κέρβερος....:D

Link to comment
Share on other sites

Νίκο, επειδή ακριβώς έισαι παλιός όπως λές, δεν θα περίμενα ποτέ απο σένα και κάθε έναν

που λέει τον εαυτό του παλιό, να ανοίγει ένα τέτοιο θέμα με αίσχος το πρώτο πόστ λές και μόλις γράφτηκες στο φορουμ.

Και επειδή τα θέμματα με Phase Change και όλες τα εξωτικά συστήματα ψύξης σπανίζουν σε ελληνικά φόρουμ, σου ζήτησα να γράψεις περισσότερες λεπτομέριες.

'Αλλη φορά θα βάζω στο τέλος κάθε πρότασης emoticons για να υπάρχει παρεξήγηση απο μεριάς σου , που απ'ότι έχει δίεξει η ιστορία, με μένα έχεις παρεξηγηθέι πολλές φορές.

Τον τρόπο απάντησης σου δεν τον σχολιάζω κάν γιατί θα παρεξηγηθείς πολύ περοσσότερο.

ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΜΑΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ

Παράδειγμα με λογαριασμό από το Image hosting, free photo sharing & video sharing at Photobucket

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ:

Εάν έχετε ή εάν ανοίξετε ένα νέο λογαριασμό στο photobucket, μπορείτε να ανεβάζετε πρώτα τις φωτογραφίες σας εκεί και μετά τις "τραβάτε" μέσα στο ποστ που γράφετε, οπότε εμφανίζονται ΧΩΡΙΣ να χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε τα κουμπάκια εισαγωγής φωτογραφίας (Img ή URL) που έχει το παράθυρο του φόρουμ που γράφετε το ποστ.

Κάτω από κάθε φωτογραφία στο άλμπουμ σας στο photobucket, σας έχει κάποια πεδία με συνδέσμους (link) που είναι για αυτή ακριβώς τη χρήση. Αν αντιγράψετε το link που βρίσκεται στο πεδίο που λέει: "IMG Code" (το τελευταίο κάτω από τη φωτογραφία) και το περάσετε με επικόλληση (paste) κάτω από το κείμενο που γράφετε στο φόρουμ, η φωτογραφία θα εμφανιστεί κανονικά στο μήνυμα, χωρίς να χρειάζεται να κάνετε κάτι άλλο. Να ελέγχετε μόνο πάντα ότι η διεύθυνση που περάσατε βρίσκεται ανάμεσα στις αγκύλες, δηλαδή έχει τη μορφή: ........................

Αυτές οι αγκύλες, είναι ο τύπος του κώδικα BBCode που απαιτείται για την εμφάνιση μιας φωτογραφίας, που ανάμεσά τους πρέπει να υπάρχει η ΣΩΣΤΗ διεύθυνση της φωτογραφίας.

Και ΠΡΙΝ πατήσετε το κουμπάκι ΥΠΟΒΟΛΗ για τη δημοσίευση του μηνύματός σας, κάντε πρώτα μια ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ για να δείτε εάν όλα είναι σωστά και εάν εμφανίζονται κανονικά οι φωτογραφίες σας. Ετσι, μπορείτε να τσεκάρετε και το κείμενο που γράψατε εάν είναι σωστό (ορθογραφικά, συντακτικά, κλπ) - διπλό το όφελος δηλαδή. Μετά μπορείτε να δημοσιεύσετε το μήνυμά σας.

Το ίδιο με ^^ ισχύει και για πμ .

Μετά απο όλα αυτά θέλεις να μας πέις τι έχει μέσα το μονβάθμιο σου ?

:que:...:kiss:...:'(....:loveliness:..;P..:lol:D...:$..:(....:Q..:hug:..

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον αλλον κυριο που αναρωτιεται που το βρηκα, μπορει πολυ απλα να παρατησει τις αρλουμπες που λεει, και να με ρωτησει.

Ειναι καλυτερα ετσι.

Αν παλι δεν θελει....μπορει να παει στο Praktiker, να αγορασει ενα.

Kαι μετα να το βγαλει ολοκληρο απο την σακουλα, οχι μισο, για να το δουμε καλα.

Συγνώμη αν στην προσπάθεια μου να εξηγήσω στον Trabakoulas, ότι δεν το πουλάει το Praktiker έγινα παρεξηγήσιμος...

Ίσως δεν έπρεπε να χρησιμοποιήσω την λέξη "βαριόταν"...

Δεν σε γνωρίζω προσωπικά, ούτε έχω κάτι μαζί για να σε ειρωνευτώ ή να σε ρωτήσω κάτι με... υφάκι!

Όπως και να 'χει δεν εκφράστηκα σωστά και σου ζητώ συγνώμη, ειλικρινά δεν ήταν σε καμία περίπτωση αυτή η πρόθεση μου :(

Θα ήθελες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες (ή ακόμα και φωτογραφίες αν έχεις τον χρόνο και τη διάθεση);

Link to comment
Share on other sites

Ειχατε δεν ειχατε το κανατε τρεις σελιδες thread...:P

Tι πληροφοριες να σας δωσει ο Νικος βρε παιδια, μπορει να μην ξερει...η μηπως και θα το εχει ανοιξει ποτε για να δει τι εχει μεσα?Ο μονος που μπορει να μας πει ειναι ο Stelaras οταν το παρει να μεγαλωσει τον ευκαμπτο.

Επισης αυτο που για καποιους ειναι αυτονοητο για καποιους αλλους μπορει να μην ειναι...

Και ακομα...μην μας αποπαιρνετε εμας τα γεροντια γιατι ειμαστε ευαισθητα...μην παθουμε και τιποτα...:PΑν κανουμε καπου-καπου και κανενα λαθος μην το παιρνετε τις μετρητοις...:D

Εγω λεω να αφησουμε το γραψιμο...γιατι να χαλιομαστε για το τιποτα οταν με ενα τηλεφωνημα ολα θα ηταν πιο ευκολα?:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

που απ'ότι έχει δίεξει η ιστορία, με μένα έχεις παρεξηγηθέι πολλές φορές.

Βill..Mαλλον με μπερδευεις με καποιον αλλο..

Ο μονος που τα εχω τσουγκρισει εδω μεσα ειναι ο Polonos πριν πολυ πολυ καιρο οταν ειχα ανεβασει καποια σκορακια στο BOT λαθος, και με κατηγορουσε για cheater!!!

Ποτε αλλοτε και με κανεναν δεν εχω παρεξηγηθει!!

BTW... ευχαριστω και για την διευκρινηση βοηθεια οσον αφορα τις φωτο στα pm!!

Θα ήθελες να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες (ή ακόμα και φωτογραφίες αν έχεις τον χρόνο και τη διάθεση

Bεβαιως!! Μολις βρω λιγο χρονο θα ποσταρω με λεπτομερειες!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now