Recommended Posts

[NEWS_IMG=Samsung Galaxy S: Το νέο Android smartphone.]http://reviews.hwbox.gr/news/samsung.jpg[/NEWS_IMG] Η Samsung, o κολοσσός των ηλεκτρονικών στη Νότιο Κορέα, παρουσίασε το νέο υπερσύγχρονο smartphone που είναι εφοδιασμένο με το Android 2.1. Ερμηνεύοντας το Galaxy S (GT-I9000), το κινητό της Samsung υποστηρίζει quad-band 2.5G, tri-band 3G με διαστάσεις 64.2 x 122.4 x 9.9 mm, βάρος 118g και είναι εξοπλισμένο με μια 4 ιντσών (800x400) Super AMOLED οθόνη αφής, κάμερα 5 megapixel η οποία δύναται να καταγράψει βίντεο 720p με 30fps, ένα chipset 1GHz Snapdragon, 8GB ή 16GB εκ κατασκευής αποθηκευτικό χώρο και μια θύρα microSDHC.

"Το εφοδιασμένο με Andoid, Galaxy S θα αποτελέσει ένα νέο πρότυπο για τα smartphones," επισημαίνει ο JK Shin πρόεδρος και κεφαλή της Mobile Communications Business. "Το Galaxy S είναι μια τέλεια συσκευή για τους ανθρώπους σε όλες τις γωνιές του κόσμου που ζητούν μια επιπλέον άκρη, για να γίνουν περισσότερο αποτελεσματικοί, παραγωγικοί, καλύτερα συνδεδεμένοι και σε συνδυασμό με την έξυπνη ζωή τους, προσωπική και επαγγελματική, και όλα αυτά με ένα εύκολο και απλό τρόπο".

To Galaxy S διαθέτει επίσης GPS, ένα επιταχυνσιόμετρο, ψηφιακή πυξίδα, USB 2.0, 802.11 b/g/n WiFi και Bluetooth 3.0 συνδεσιμότητα και μπαταρία 1500mAh. Σύμφωνα με την Samsung, το smartphone θα γίνει διαθέσιμο σε Ευρώπη, Νότιο Αμερική, Λατινική Αμερική, Αυστραλία και Ασία "σύντομα".

11004baa6477b0f7a.jpg

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

Που'ναι ο JC_Sheppard να σχολιασει με το μπρικι του το HD2? Αυτο ειναι mobile powerhouse με σωστο λειτουργικο. Διαθεσιμη δυναμη και ας μην τη χρειαζεται. Οχι με τα WinMo που παλευουμε να τα φερουμε σε σειρα και θελουν 6 γιγα ram και 6πυρηνο cpu.

Και επειδη θα αρχισει η κουβεντα για τα WinPho 7, αυτα δεν αξιζουν την ετικετα Windows Mobile. Ενα Zune-οειδες λειτουργικο για τα τρεντοπαιδα του social networking. Android και symbian, the next best thing!

Link to comment
Share on other sites

Τα έχει όλα το συγκεκριμένο.

Οθόνη τεράστια αποθηκευτικό χώρο 5mb cam bluetoοth 3 τεράστια αυτονομία gps κτλπ..

Imo απλά τέλειο..και ακόμα πιο τέλειο είναι γιατί φοράει android και όχι windows mobile :D

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει ακόμα πιο τέλειο, όταν το δούμε στην αγορά στα 250-300? και όχι στα 700+!

Ακόμα και τώρα που το λογισμικό είναι σχεδόν τσάμπα, πληρώνουμε τα κέρατα μας

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει ακόμα πιο τέλειο, όταν το δούμε στην αγορά στα 250-300? και όχι στα 700+!

Μπα κάνα 500άρι το βλέπω στην καλύτερη (για μας). Το μεν λογισμικό είναι τσάμπα (ζητάει royalties η google ? ) , το δε hardware όμως που φαίνεται στο αρχικό post είναι τσιμπημένο.

Κάποια "κουτσουρεμένη" εκδοχή του, ίσως και να δούμε @ 300 ευρώ (που και πάλι πολλά είναι imo)

ΣΠΕΡΝΕΙ!!! ΤΟ ΘΕΛΩ!!!

(Υ.Γ. Στο πρώτο video δε φαίνεται να υπάρχει flash για την φωτογραφική... )

Link to comment
Share on other sites

Όσο και free λογισμικό και να έχει δεν παύει να είναι μια καινούρια συσκευή..

Όπως ξέρουμε ότι καινούριο βγαίνει οι τιμές αρχίζουν από πολύ ψιλά και μετά πέφτουν..

Link to comment
Share on other sites

9.3 εκατομμύρια πωλήσεις παγκοσμίως έχει κάνει το Samsung Galaxy S! :drool: Όλα δείχνουν ότι θα γίνει το πρώτο Android powered device που θα σπάσει το μαγικό νούμερο των 10.000.000 πωλήσεων. Πολλοί μάλιστα λένε ότι ίσως το καταφέρει πριν μπει το 2011, για να δούμε :)

Link to comment
Share on other sites

η φαση ειναι πως θελει να το αγορασει ο πσοφ αρα μολις παρει ο σοφος, για καποιο λογο θα σταματησει να πουλαει το galaxy. αρα δεν θα πιασουν 10μ πωλησεις :P

Link to comment
Share on other sites

Όλα δείχνουν ότι θα γίνει το πρώτο Android powered device που θα σπάσει το μαγικό νούμερο των 10.000.000 πωλήσεων. Πολλοί μάλιστα λένε ότι ίσως το καταφέρει πριν μπει το 2011, για να δούμε :)

Δευτέρα 3 Ιανουαρίου 2011

Ευτυχώς που ο Σόφος δεν πήρε ακόμα Galaxy S, γιατί η Samsung ανακοίνωσε ότι το διάσημο smartphone έσπασε τα 10.000.000 πωλήσεις! Μιλάμε για παραπάνω από 1.4 εκατομμύρια κομμάτια κάθε μήνα.

"The Galaxy S is the result of our 22 year heritage in the mobile industry. It is the realization of our concept of 'the Smart Life'. We wanted to makes usersʼ lives more convenient, more exciting, and more integrated. Todayʼs milestone shows that we have succeeded: 10 million Galaxy S users around the world are living the Smart Life."

Ετοιμαστείτε τώρα για τον απόγονό του, που θα ανακοινωθεί μες στην εβδομάδα στην CES 2011 ;)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα 3 Ιανουαρίου 2011

Ευτυχώς που ο Σόφος δεν πήρε ακόμα Galaxy S, γιατί η Samsung ανακοίνωσε ότι το διάσημο smartphone έσπασε τα 10.000.000 πωλήσεις! Μιλάμε για παραπάνω από 1.4 εκατομμύρια κομμάτια κάθε μήνα.

"The Galaxy S is the result of our 22 year heritage in the mobile industry. It is the realization of our concept of 'the Smart Life'. We wanted to makes usersʼ lives more convenient, more exciting, and more integrated. Todayʼs milestone shows that we have succeeded: 10 million Galaxy S users around the world are living the Smart Life."

Ετοιμαστείτε τώρα για τον απόγονό του, που θα ανακοινωθεί μες στην εβδομάδα στην CES 2011 ;)

δυστηχως το εφερε στο γραφειο σημερα.

παει και η samsung οπως επισης καηκε και η λαμπα στο γραφειο μου.

Link to comment
Share on other sites

παρτε του απο τα χερια!!!!εσπασε η θηκη που εχω 6μηνες τωρα,σημερα στην γωνια και χωρις να εχει πεσει ποτε!!!:P:p modako η xda εχεις μπει καθολου??με τι firm το πηρες??καλοριζικο!! η google ζηλεψε και ειπε στην samsung να κατασκευασει το nexus S!!!!τυχαιο??!!!δεν νομιζω!!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

Με 2.2 είμαι τώρα και το κινητό σπέρνει ... τουλάχιστον για τα δικά μου στανταρντς .

Ο Sir Exarchous μπορεί να το επιβεβαιώσει :P

Πάνο τι θήκη έχεις ;

Το tapatalk γιατί το έβγαλαν από το market ; Από που το αγοράζω πλέον ;

Link to comment
Share on other sites

Με 2.2 είμαι τώρα και το κινητό σπέρνει ... τουλάχιστον για τα δικά μου στανταρντς .

Ο Sir Exarchous μπορεί να το επιβεβαιώσει :P

Πάνο τι θήκη έχεις ;

Το tapatalk γιατί το έβγαλαν από το market ; Από που το αγοράζω πλέον ;

αρκετα καλο κινητο.

ψηνομαι και εγώ ΑΛΛΑ εχω κατι ντραβαλα αυτο το μηνα οποτε μιλαμε για φλαβαρη και μετα.

επισης εχει δυνατη οθονη :D

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του ειναι απλα εκπληκτικη..!απλα ειναι ενα βημα στον υπερκορεσμο χωρις να ξερω πολλα!!!παντως τα δειχνει ολα να μοιαζουν τοσο "ψευτικα"!!!

@σοφε εχω 3!!! αυτη που εχω βολευτει ειναι η πιο φθηνη γιατι δεν το "μεγαλωνει"..

New Style Black Plastic Case for Samsung i9000 Galaxy S - eBay (item 370471653674 end time Jan-05-11 12:40:42 PST) αυτη ειναι,παρομοια δηλαδη. ειναι πολυ ωραια αλλα της κυριακης χαρας και της δευτερας λυπης..

[ZENUS] TPU CASE COVER FOR SAMSUNG GALAXY S (BLACK) - eBay (item 190432625984 end time Jan-15-11 03:04:55 PST) αυτη ειναι η δευτερη και ειναι πολυ ποιοτικη προστατευει πολυ καλα αλλα το "μεγαλωνει. τελος εχω αυτη: PDair Black Leather V01 Case for Samsung Galaxy S i9000 - eBay (item 220633353332 end time Feb-01-11 10:15:00 PST) χωρις το κλιπ πισω. ζελατινα ΜΗΝ ψαχνεις ειλικρινα..εχω αγορασει απειρες διχως καποιο πολυ καλο αποτελεσμα..!!!!ακομα και πολυ ακριβες..

@ιντελνορτν το κινητο ειναι πολυ καλο..αξιζει πραγματικα..!!!

@σοφε εβαλες το lagfix??αν δεν βρεις το ταπατολκ στειλε μου πμ να σου πω που ειναι!!!;)

εδιτ: http://cgi.ebay.com/B-Hole-Back-Cover-Hard-Case-Samsung-I9000-Galaxy-S-/130430522705?pt=PDA_Accessories&hash=item1e5e43d551#ht_3784wt_1002 απο αυτον την πηρα τον βρηκα!!!σε μαυρο εννοειται..!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now