Recommended Posts

Κώστα το block αυτό της koolance το έχω .. αν το θες το πουλάω το μονο που πρέπει είναι να πάρεις ρακόρ..

και αν πάει για κάρτα θες γωνιακά 90 μοιρών.

Link to comment
Share on other sites

Η υδρόψυξη και το κουτί φτιάχτηκε για ένα φίλο του Firekiller.

white+red project

Μερικές photos από την τελειωμένη δουλειά.

Το νερό φαίνεται έτσι λόγο φωτισμού αλλα και επειδή είναι UV.

new-3.jpg

new-4.jpg

new-5.jpg

5.jpg

7.jpg

6.jpg

2.jpg

4.jpg

3.jpg

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

προσπερνωντας το μαυρο dvd σε εκραξε με επιτυχια ο αλλος j,το κουτι ειναι βαμμενο με σπρευ?γιατι καταργισες τις πισω χειροβιδες με κανονικες?? πολυ ωραια η δουλεια σου σαν δουλεια μιας και το "εχεις" αλλα το κοκκινο προσωπικα δεν μου αρεσει.. θα προτιμουσα μαυρους σωληνες!:D

Link to comment
Share on other sites

προσπερνωντας το μαυρο dvd σε εκραξε με επιτυχια ο αλλος j,το κουτι ειναι βαμμενο με σπρευ?γιατι καταργισες τις πισω χειροβιδες με κανονικες?? πολυ ωραια η δουλεια σου σαν δουλεια μιας και το "εχεις" αλλα το κοκκινο προσωπικα δεν μου αρεσει.. θα προτιμουσα μαυρους σωληνες!:D

Φιλε μου δεν τις κατάργησα τις πίσω χειρόβιδες,απλά δεν τις είχα βάλει ακόμα όλες.

Το κουτί είναι βαμμένο ηλεκτροστατική κομμάτι κομμάτι.

Ένα τέτοιο κουτί βαμμένο με spray θα έδειχνε πολύ χάλια και θα ήταν μεγάλο ρίσκο.

Οι σωλήνες είναι διάφανοι και το υγρό είναι κόκκινο uv αλλα στις photos φαίνεται ακόμα πιο ανοιχτό γιατί δεν έχω σωστό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν τις κατάργησα τις πίσω χειρόβιδες,απλά δεν τις είχα βάλει ακόμα όλες.

Το κουτί είναι βαμμένο ηλεκτροστατική κομμάτι κομμάτι.

Ένα τέτοιο κουτί βαμμένο με spray θα έδειχνε πολύ χάλια και θα ήταν μεγάλο ρίσκο.

Οι σωλήνες είναι διάφανοι και το υγρό είναι κόκκινο uv αλλα στις photos φαίνεται ακόμα πιο ανοιχτό γιατί δεν έχω σωστό φωτισμό.

απο που και ποσο αν επιτρεπεται η ηλεκτροστατικη???

ειναι θεμα γουστου και μονο οι σωληνες και τα χρωματα:) δεν ειναι το χρωμα λαθος ανοιχτοχρωμο η κλειστοχρωμο,απλα δεν μου αρεσει ο συνδιασμος του ασπρου-κοκκινου (οχι λογω ομαδας!!)..!η δουλεια σου ειναι υπερανω κριτικης δικης μου:) (πορολαυτα δεν μου αρεσουν τα tire up και σε αυτο το built :P:p)

Link to comment
Share on other sites

Jason, το κουτί απίστευτο, άργησα να το πάρω χαμπάρι εγώ το thread :T: Me likes άσπρο/κόκκινο ;) Το μόνο που δε μ' αρέσει είναι το μαύρο DVD-RW :D

john-x, πολύ προσεγμένη δουλειά, το μαύρο/κόκκινο theme ήρθε και έδεσε! :T: Κερασάκι στην τούρτα το ROG αυτοκόλλητο στο τροφοδοτικό, για το οποίο είμαι σίγουρος ότι σου έχω ξαναπεί καλά λόγια, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιο thread. Με τόσα posts είναι φυσιολογικό να παθαίνω dejavu :hehe:

alexhats ποιο κουτί είναι αυτό; Ο Κοπρίτης στο έχει mod-άρει; Μου έπεσαν τα σαγόνια λέμε! :drool: Συγχαρητήρια σε όποιον κι αν επιμελήθηκε το build :T:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το κουτί. Απλά πρόσεχε λίγο τους σωλήνες στις μικρές αποστάσεις...φαίνεται σαν να τσακίζουν λίγο...;)

Επίσης οι 2 ssd που είναι στο παράθυρο, δουλεύουν; γιατί δεν φαίνονται καλώδια...:eek:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now