Pastelidis.n.s.

HD2,Xperia,iphone ποιο απο ολα?

Τι προτεινετε?  

32 members have voted

  1. 1. Τι προτεινετε?

    • iPhone
      16
    • HTC HD2
      14
    • xPeria
      2


Recommended Posts

Xperia ουτε καν, ειναι πλαστικουρα και μου εκανε γενικα για μια αηδια και μιση - δε μου αρεσε, ενω το περιμενα καιρο.

HTC Incredible/EVO αν θες να περιμενεις για Android, που απλα τα σπανε.

Πηγαινε και δοκιμασε το Nokia N900, μερικοι το εχουν λατρεψει, ειναι αρκετα εξειδικευμενο κινητο.

iPhone δεν παιρνω, ουτε εμφανισιακα μου αρεσει και γενικα εχω ενα θεμα με την Apple σε καποιους τομεις. Ειναι μακραν το πιο ευκολο σε χρηση και πιο διασκεδαστικο smartphone, αλλα ως εκει κατ' εμε.

HTC HD2 εχω. Ειναι γρηγορο. Ναι, εχει κατι μικροWindows-προβληματα, αλλα ΚΑΜΙΑ σχεση με αλλα τηλεφωνα με παρομοιο OS. Αν εχεις ορεξη να πειραματιζεσαι στο XDA Developers, ειναι ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο WinMo τηλεφωνο.

Για μενα, μεινε μακρια απο το Xperia. Αν θες κατι ΑΜΕΣΑ, παρε το iPhone που δε θα σε παιδεψει και πολυ. Αν θες κατι να ασχολεισαι, παρε το HD2. Αλλα αν θες πραγματικα ενα απο τα καλυτερα κινητα, περιμενε τα νεα Android.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα από τα παραπάνο! Το Xperia είναι αίσχως από κάθε άποψη...

Το HD2 είναι WinMo με τα προβλήματα του, και το iPhone είναι το κλασσικό χαζό κινητό. Αν είναι να πάρεις κάτι άμεσα, πάρε Android.

Link to comment
Share on other sites

HTC Incredible/EVO αν θες να περιμενεις για Android, που απλα τα σπανε.

Πηγαινε και δοκιμασε το Nokia N900, μερικοι το εχουν λατρεψει, ειναι αρκετα εξειδικευμενο κινητο.

HTC HD2 εχω. Ειναι γρηγορο. Ναι, εχει κατι μικροWindows-προβληματα, αλλα ΚΑΜΙΑ σχεση με αλλα τηλεφωνα με παρομοιο OS. Αν εχεις ορεξη να πειραματιζεσαι στο XDA Developers, ειναι ΜΑΚΡΑΝ το καλυτερο WinMo τηλεφωνο.

Αναφορικα λιγο οι τιμες των incredible και evo?

Στο HD2 με τρελαινει απιστευτα η οθονη του...ειναι τιγκα ωραια...δεν ξερω...

Το iphone δεν εχει GPS αλλα εχει στυλ...

Το xperia οντως εχει πολυ πλαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το καθενα ειναι διαφορετικο.. Το HD2 ειναι ΤΕ-ΡΑ-ΣΤΙ-Ο! Το iphone ΔΕΝ ειναι smartphone :hehe: To experia ειναι .. experia! :P

Για πουλ μουρ το θες?? ολα θα κανουν την δουλεια τους. Κανα ασπρο Omnia II δεν σε ψηνει??

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε για καποιο απο τα Android που ανεφερε ο JC_πιεστον ή το νεο Iphone 4.0.

Προσωπικα ειμαι κατοχος 3GS και ειμαι υπερευχαριστημενος με την επιλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη για android... δεν αξιζει ουτε το iphone καθως το καλοκαιρι βγαινει το καινουριο. Το HD2 εννοειτε πως οχι λογω winmo. ΗTC και android και απο εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Τα έλεγα και τον Σόφο μια μέρα....

Αν βαριέσαι να ψάχνεις και θες να κάνεις την ζωή σου απλή παίρνεις Iphone...

Aν θες να έχεις το pc σου στο κινητό HD2....Για τα htc μπορώ να σου πω ότι θες....Επεξεργαστική δύναμη, οθόνη τέλεια, ΤουchFlow 3D ισάξιο με το λογισμικό αφής του iphone, ωραίος σχεδιασμός,

κάμερα, hd ταινίες κλπ κλπ κλπ....:D

Αλλιώς περιμένεις για το HTC Evo 4G με Android που βγαίνει το καλοκαίρι....:)

Link to comment
Share on other sites

Nokia 888 ?

JC_Denton κάθε φορά που βλέπεις το iphone σου τρέχουν τα σάλια, κανει τα πάντα.

Δοκίμασε το και παραδέξου το.

Δε μου αρεσει ρε χοντρε λεμε :hehe:

Το πρωτοτυπο που διερρευσε απο το 4αρι μου αρεσε λιγο, αλλα και παλι δε θα το παιρνα.

Εδω καθομουν χτες και ελιωνα το iPad και ΠΑΛΙ το θεωρω μια μλκια και μιση - ΜΟΝΟ ενας ανθρωπος που θελει να σκοτωνει το χρονο του (ταξιδιωτης), θα το εκμεταλλευτει πραγματικα.

Pastel - το Incredible οντως ειναι ασχημο στο πισω μερος, αλλα ιδιο με το HD2 στα specs.

Droid Incredible by HTC| Mobile Phones | Verizon Wireless

Για μενα αξιζει να το περιμενεις - σκεψου οτι ειναι αστραπιαιο και εχει ΣΩΣΤΟ λειτουργικο και κυριως, δε σε περιοριζει με no multitask, no flash, ενα κουμπι για ολα, μπαταριες που δε βγαινουν και ολη τη λιστα με τα "παραξενα" της Apple.

Στο ξαναλεω, το iPhone ειναι ενα AppPhone - διασκεδαστικο, γρηγορο και πολυ σπανια θα σκαλωσει/κολλησει. Αλλα εγω, απλως δεν το προτεινω, προτιμω την ελευθερια του Android ή ακομα και το σπασιμο νευρων που δινει η ελευθερια των WinMo.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη του HD2 ειναι μακραν μεγαλυτερη και εχει τρομακτικα μεγαλυτερη αναλυση :hehe:

Σε ποιοτητα χρωματων/αντιθεσης, "φαινεται" να ειναι ανωτερη.

Γιατι λεω φαινεται;

Γιατι τα WinMo δεν υποστηριζουν 16,7Μ χρωματα, αλλα μολις 65Κ. Πρακτικα, δεν εχουμε ιδεα το ποσο θα ειναι ανωτερη η οθονη, εαν υποστηριζει 16,7Μ και της πεις να τα δειξει.

Του τεστειν - περιμενοντας τα σπασμενα Win Phone 7 :P

Link to comment
Share on other sites

H οθονη του HD2 ειναι μακραν μεγαλυτερη και εχει τρομακτικα μεγαλυτερη αναλυση :hehe:

Σε ποιοτητα χρωματων/αντιθεσης, "φαινεται" να ειναι ανωτερη.

Γιατι λεω φαινεται;

Γιατι τα WinMo δεν υποστηριζουν 16,7Μ χρωματα, αλλα μολις 65Κ. Πρακτικα, δεν εχουμε ιδεα το ποσο θα ειναι ανωτερη η οθονη, εαν υποστηριζει 16,7Μ και της πεις να τα δειξει.

Του τεστειν - περιμενοντας τα σπασμενα Win Phone 7 :P

Εχει την ιδια οθονη με το 4G και ολοι λενε οτι ειναι μακραν η καλυτερη οθονη ever.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μία αφελής ερώτηση?αυτά τα κινητά δεν σας φαίνονται μεγάλα?πως τα κουβαλάτε?με το τσαντάκι λοξά σαν το ταχυδρόμο ή είτε πέρνοντας το παντελόνι 4νούμερα μεγαλύτερο??:P:p

πάντως το xperia μ'αρέσει έτσι όπως το βλέπω στις παρουσιάσεις και στις φωτό..από κοντά δεν έχω δει πως είναι.. πάντως δεν θα έδινα 600? για κινητό με 3mpx κάμερα και να μην έχει καν ένα λεντ για βραδυνές λήψεις..(λέγε με i-phone)

επίσης από review είδα το motorola millestone και μου φάνηκε αρκετά καλό..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now