GoriLLakoS

Annual OverClocking Event 2010 Powered By BattleNet

Recommended Posts

[NEWS_IMG= Annual OverClocking Event 2010 Powered By BattleNet

]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/1354be3433e1f0fe.jpg[/NEWS_IMG]Κακά τα ψέματα - όλοι όσοι αγαπάμε το Overclocking, πάντα ονειρευόμαστε να το δούμε όσο ψηλότερα γίνεται και θέλουμε να μπει στις καρδιές όλων των χρηστών που αγαπάνε τους υπολογιστές. Η χαρά μας μάλιστα, είναι ακόμα μεγαλύτερη όταν το hobby μας το βλέπουμε να προμοτάρεται με κινήσεις όπως ζωντανά show και διαγωνισμούς, που όχι μόνο ελκύουν το δικό μας ενδιαφέρον, αλλά και αυτό των νέων χρηστών (στην ηλικία αλλά κυρίως, στην καρδιά και το μυαλό), που τους οδηγεί σε ένα νέο "έρωτα", για κάτι που σε εμάς φαίνεται τόσο μαγευτικό.

Μην παίρνετε αυτά τα λόγια σαν υπερβολή - απλώς, ρίξτε μια ματιά στην Ελληνική Overclocking Community εδώ και κοντά δυο χρόνια, που έχει καταφέρει να γεμίσει με νέους ανθρώπους και εικόνες που μένουν αξέχαστες στη μνήμη όλων μας, είτε είμαστε φανατικοί οπαδοί του O/C είτε απλά, λάτρεις των κορυφαίων επιδόσεων και της αδρεναλίνης, όταν παρακολουθούμε με αγωνία τους φίλους μας να παλεύουν για ένα ακόμα Παγκόσμιο Ρεκόρ.

Έτσι λοιπόν, η γνωστή αλυσίδα Internet Stations BattleNet, αποφάσισε το πρώτο Annual OC Event 2010 Powered By BattleNet ώστε να διαδοθεί και άλλο το αγαπημένο hobby όλων εμας, που παρακολουθούμε φανατικά τα τεχνολογικά δρώμενα και κοιτάμε πάντα με ανυπομονησία, τα αποτελέσματα των Benchmarks ενός καινούριου, πανίσχυρου hardware. Σε αυτό το event, προσκεκλημένοι θα είναι Έλληνες Overclockers της Hellas Overclocking Team όπως ο crio , ο benchzowner , ο sofos1990 , o FireKiller και φυσικά όλοι εσείς που διαβάζετε αυτές τις γραμμές.

Click To Enlarge

thum_4824be04025bcbf5.jpg - thum_4824be04025cae7b.jpg - thum_4824be04025d7d7e.jpg

Το event θα πραγματοποιηθεί στις 15 του Μάη στο BattleNet της Νέας Ιωνίας , στην οδό Γεωργίου Αβέρωφ 36 δίπλα στο σταθμό του Η.Σ.Α.Π. Πευκάκια. Ώρα προσέλευσης 15.00pm .Ελάτε λοιπόν κι εσείς μαζί με την παρέα του hwbox, για να δείτε από κοντά ένα Extreme Overclocking Show, αλλά και το πως ακριβώς επιτυγχάνονται εκρηκτικές επιδόσεις με τη χρήση του Υγρού Αζώτου, στις απόλυτα Subzero θερμοκρασίες!

Edited by GoriLLakoS
Link to comment
Share on other sites

όχι απο πρωι μέχρι μεσημέρι εκτώς και αν αλλάξει κάτι που δεν νομίζω

3-4 ώρες υπολόγιζε

hardware θα έχει ωραία πράματα(5970,5870)και τέτοια

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσουμε ωραία :P

Τις αναποδιές να τις αφήσετε σπίτι στο event θέλουμε να δουλεύουνε Όλα. Άκουσες sofokli??

Σπίτι! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Dotaδες θα έχει ? Γιατί τα άζωτα με πειράζουν στην υγεία μου :hehe:

Χωρίς πλάκα όταν παίζεις 3-4 ημέρες συνεχόμενα τότε μετά νιώθεις σαν κρυομένος .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το event έκλεισε για τις 3 το μεσημέρι.Σας περιμένουμε όλους.

Μέχρι στιγμής το Sponsored Hardware είναι

Oktabit:

AMD Thuban 1090T

890FX mobo (TBD)

BattleNet Peukakia:

Sapphire HD5850

Sapphire HD5970

LN2 (30lt τουλάχιστον,ίσως και 50)

Και δικό μας Hardware.

Intel 980X

Evga X58 Classified

Gigabyte 5870SOC

Adata 6GB Handpicked RAM

και άλλα καλούδια.

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να υπάρξει κλήρωση για τυχερούς που θα ανέβουν μαζί μας στο stage και θα παίξουνε και θα χαρούν μαζί μας το άζωτο.

Link to comment
Share on other sites

Livestream κατά 99% θα έχει, αλλά θα χάσεις την ευκαιρία να είσαι στο stage και να δεις απο κοντά τα άζωτα

Link to comment
Share on other sites

Θα μου τη γεμίσεις εσύ κι εγώ θα κάνω τα υπόλοιπα :hehe:

χαχαχαχαχαχα..... :hehe: :hehe: :hehe:..... Από τα καλύτερα που έχω ακούσει... :hehe:... Κόντεψα να πνιγώ.... χαχαχαχαχα....

Link to comment
Share on other sites

mobo για το ΑΜΔ θα έχετε η να φέρω την δικιά μου που θα είναι και μονωμένη 99% ως το σάββατο :P

και γω μέσα παίδες, c u there

Link to comment
Share on other sites

να σας φτιάξω και χάρτη?Γιατί ναι μεν είναι δίπλα σε σχολείο(και σε jumbo-lidl-AB Βασιλόπουλος)Άλλα έχει και άλλο σχολείο απέναντι απο το τρένο(αλλά είναι λεωφόρος)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now