hipro5

LN2 και η τιμή του.

Recommended Posts

Όπως πολύ καλά θα ξέρετε/μάθατε, ο γνωστός μας REVIVAL αύξησε την τιμή του υγρού αζώτου σε ΔΥΟ (2) Ευρώ το λίτρο - Όσοι δεν το ξέρετε, τώρα το μάθατε!...... :D

Καλά και εξηπηρετικά τα παιδιά δε λέω, αλλά ας κοιτάξουμε κι εμείς την τσέπη μας... :)

ΛΟΙΠΟΝ.

Κατόπιν συννενόησης και πολλαπλών διαβουλεύσεων :P με την AIR LIQUID HELLAS, έκλεισα συμφωνία που θα ισχύει μέχρι και τις 30 - 4 - 2011, με τιμή 1.3 Ευρώ το λίτρο συν ΦΠΑ, σύνολο 1.573 Ευρώ το λίτρο.

ΟΠΟΙΟΣ ενδιαφέρεται ας μου στείλει PM για να του στείλω στοιχεία τιμολογίου να πηγαίνει στην AIR LIQUID να φορτώνει άζωτο. ... :)

.

Edited by hipro5
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη μ@@@@ της Revival!!! Δηλαδή τον έχουμε κάνει μάγκα με τα "μαύρα" 50άρικα και 100άρικα που παίρνει κάθε Σ/Κ και μας έκανε και αύξηση.

Αφήστε τον λίγο και μην πηγαίνετε για γέμισμα εκεί και θα δείτε πως θα παρακαλάει...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τον έχουμε κάνει μάγκα με τα "μαύρα" 50άρικα και 100άρικα που παίρνει κάθε Σ/Κ και μας έκανε και αύξηση.

Αυτό ακριβώς ρε φίλε . Μαύρα εντελώς τα έπερνε και δεν ήταν μόνο τα 50-100 δικά σου. Τουλάχιστον κάθε εβδομάδα 3-4 άτομα γέμιζαν . Την εβδομάδα μόνο από εμάς μπορούσε να βγάζει 300 Ε .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ρε φίλε . Μαύρα εντελώς τα έπερνε και δεν ήταν μόνο τα 50-100 δικά σου. Τουλάχιστον κάθε εβδομάδα 3-4 άτομα γέμιζαν . Την εβδομάδα μόνο από εμάς μπορούσε να βγάζει 300 Ε .

αυτους ξερεις... ειναι και αλλα παιδια που δεν δινουν αναφορα ποτε γεμιζουν. Εγω καθε φορα που επερνα παγακια δεν το εκανα βουκινο για παραδειγμα... και στις αρχες πηγαινα 2-3 φορες την εβδομαδα απο ενα 20αρικο...

Link to comment
Share on other sites

Βρε σε περίοδο bench, τρώω και 500 - 800 ευρώ το μήνα.... :D

Το ΛΙΓΟΤΕΡΟ που καταναλώνω είναι από 400 - 600 ευρώ το μήνα (ανάλογα με την περίοδο).... :(

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη βλακεία.

Πόσο να του στοιχίζει.0.7? το λίτρο να το πάρει απο AirLiquid?Ίσως λέω και πολλά.

Το γαμώτο είναι ότι εδώ που μένω (Π.Φάληρο) θέλω ένα δίωρο να πάω AirLiquid.

Για λίγα λίτρα δεν αξίζει (12l έχω τώρα σπίτι),το ίδιον θα μου βγει με τη βενζίνη.

Τεσπα.Αν κάποιος πάει να γεμίσει Ασπρόπυργο ας μιλάει μήπως τη βολέψουμε κι έτσι......:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα έναν μέσο όρο. Ο τζίρος που του κάνουμε πρέπει να είναι περίπου 1000 ευρώ το μήνα (δεν νομίζω να είναι παραπάνω η ΜΕΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ). Οπότε μιλάμε για 12,000 ευρώ σε ένα χρόνο ΜΑΥΡΑ!!!

Από αυτά τα 12 χιλιάρικα, άντε τα 6 να τα πλήρωσε στον δικό του προμηθευτή (νομίζω πως από Linde παίρνει άζωτο).

Αφού λοιπόν δεν μπορεί να εκτιμήσει 6,000 ευρώ το χρόνο στη τσέπη του, καλά να πάθει...

Μακάρι να μπορούσαμε να μάθουμε τι αύξηση του έκανε εκείνου η Linde.

ΥΓ. Όντως μας έχει εξυπηρετήσει η Revival, από ότι ξέρω μέχρι και πίστωση έκανε, αλλά πρέπει να σκεφτούμε την τσέπη μας.

edit: Τώρα είδα το ποστ του hipro... Οπότε ο τύπος καθαρίζει ΠΟΛΛΑ περισσότερα το χρόνο...

Edited by dread77
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

Ειμαι gay

σας το ανακοινωνω γιατι θελω να νιωθω ελευθερος και να πεταω σα μικρη σερβιετα

ζητω η επανασταση των Playmobile!

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλουμε όλοι μας λεφτά και να πάρουμε μία μηχανή παραγωγής υγρού αζώτου με 4-5 lit/h και μετά θα πληρώνουμε μόνο τη ΔΕΗ (~2 Ευρώ για κάθε 30 λίτρα).... :)

Ή (χε, χε, χε) να βρεθεί μία εταιρία να μας πάρει τη μηχανή αυτή σαν sponsoring κι εμείς με τη σειρά μας να τη διαφημήζουμε σε κάθε bench μας..... :)

Edited by hipro5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλουμε όλοι μας λεφτά και να πάρουμε μία μηχανή παραγωγής υγρού αζώτου με 4-5 lit/h και μετά θα πληρώνουμε μόνο τη ΔΕΗ (~2 Ευρώ για κάθε 30 λίτρα).... :)

Έτοιμος ήμουν να το γράψω Γιώργο... Συμφωνώ απόλυτα. Το κόστος είναι μεγάλο όμως... Από 15,000 για ένα της πλάκας μέχρι και 50,000 για ένα σοβαρό μηχάνημα.

Μπορώ να το ψάξω και να ζητήσω προσφορές από εταιρίες έτσι για να δούμε τι παίζει, εκτός κι αν υπάρχει ήδη κάτι...

Link to comment
Share on other sites

...εγώ πάντως επείδη εχουν αρχίσει και μου την δίνουν στα νευρα οι καραγκιόζηδες είμαι μέσα σε αυτό που λές Γιώργο...σοβάρα το λέω το έψαχνα κιόλας πρίν κάποιο καιρό!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να βάλουμε όλοι μας λεφτά και να πάρουμε μία μηχανή παραγωγής υγρού αζώτου με 4-5 lit/h και μετά θα πληρώνουμε μόνο τη ΔΕΗ (~2 Ευρώ για κάθε 30 λίτρα).... :)

Μου φαίνεται οτι είναι η καλύτερη λύση, άκου 2€ το λίτρο....:evil:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια η air liquid κλείνει 13-14 κάθε μέρα και δεν είναι ανοικτά ούτε ΣΚ...σε αντίθεση με την revival :(

Που σημαίνει ότι όποιος γέμιζε το απόγευμα θα χάνει μια μέρα τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα πιο νοτια δεν υπαρχει; Ειμαστε πολλα παιδια παραλιακη, πειραια και περιχωρα. Δεν υπαρχει ενας κερατας κοντα σε εμας που να εχει νορμαλ τιμη;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now