hipro5

LN2 και η τιμή του.

Recommended Posts

Λοιπόν. Είχα πληρωφορηθρί
Δειλλαδύ;;;

Έχετε λάθη και οι 2 :P Μόνο ένας όμως μπορεί να τα διορθώσει :hehe:

ΜΠΙ ΚΑΡΦΟΥΛ ΜΑΗ ΦΡΕΝΤ

Ο ΣΙ ΖΕΝΤ ΝΟ ΓΚΟΥΝΤ

ΚΑΡΦΟΥΡ .... σαν το supermarket :hehe:

Καλός ιππότης :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα το σβήσω. Κυρίως θέλω να το δούμε όλοι εμείς που μας ενδιαφέρει για να ξέρουμε.

Βρε δεν το λεω για'σενα .

Πιο πολυ για την καταχωρηση του Παστελ λεω . Εγραψε αυτη την "ανακοινωση" .

Ελπιζω να πηρε αδεια για να γινει σε ΔΗΜΟΣΙΟ χωρο ???

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν το λεω για'σενα .

Πιο πολυ για την καταχωρηση του Παστελ λεω . Εγραψε αυτη την "ανακοινωση" .

Ελπιζω να πηρε αδεια για να γινει σε ΔΗΜΟΣΙΟ χωρο ???

+1

Πάλι καλά που τα είπες πρώτος γιατί θα γινόμουν πάλι ο κακός της υπόθεσης...

Link to comment
Share on other sites

Βρε μην αγχώνεστε - το πολύ πολύ να παίρνουμε κατευθείαν απ΄την AIR LIQUID με την τιμή που σας έγραψα αν πάνε όλοι να το παίξουν πονηρίδηδες........ ;)

Link to comment
Share on other sites

+1

Πάλι καλά που τα είπες πρώτος γιατί θα γινόμουν πάλι ο κακός της υπόθεσης...

Δε θα γινοσουν κακος . :)

Κακέ...:P

Προλαβα εγω ! :hehe:

Στέλιο και εσύ κάνε edit το post σου και σβήσε το quote γιατί ακόμα γίνεται να το διαβάσει κάποιος :)

Του Παστελ σβηστε καποιος .

Link to comment
Share on other sites

Δε θα γινοσουν κακος . :)

Δεν θα τα έγραφα τόσο σεμνά όσο εσύ...ήθελα να τα χώσω κανονικά σε μερικούς...

Η καλύτερη λύση είναι αυτή που προτείνει ο Γιώργος πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....

Ειμαι gay

σας το ανακοινωνω γιατι θελω να νιωθω ελευθερος και να πεταω σα μικρη σερβιετα

ζητω η επανασταση των Playmobile!

........ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

γεμισα πριν λιγο 37 λιτρα και εδωσα 64 ευρω... λεει οτι του εκανε αυξηση η εταιρια... του λεω οτι με αυτη την τιμη θα χασει πολυ κοσμο γιατι απο οτι ελεγε δεν πουλαει πολυ το αζωτο και ο παγος ;).

Link to comment
Share on other sites

γεμισα πριν λιγο 37 λιτρα και εδωσα 64 ευρω... λεει οτι του εκανε αυξηση η εταιρια... του λεω οτι με αυτη την τιμη θα χασει πολυ κοσμο γιατι απο οτι ελεγε δεν πουλαει πολυ το αζωτο και ο παγος ;).

Ρε άνθρωπα, αυτά που γράφεις ειναι ακαταλαβίστικα... 64/37= 1,72 ευρώ το λίτρο. Αυτή είναι η νέα τιμή του δηλαδή και όχι τα 2 ευρώ που είπε το πρωί ο Γιώργος;;;

του λεω οτι με αυτη την τιμη θα χασει πολυ κοσμο γιατι απο οτι ελεγε δεν πουλαει πολυ το αζωτο και ο παγος

Εδώ τι θέλεις να πεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχουν πολλοί τρόποι να έχουμε καλύτερη τιμή :

1. Διαπραγματευση για σταθερή τιμή και ο καλύτερος κερδίζει.

2. Διαπραγματευση με δέσμευση δική μας για το πόσα λίτρα θα αγοράζουμε ανα μήνα, αυτό θα κάνει μερικές εταιρίες να λογαριάζουν ??? και να μας πούνε.

3. Τσοντάρουνε όλοι και πάιρνουμε μηχάνημα. Πέρα απο εσωτερική κατανάλωση,μπορεί το LN2 απο το μηχάνημα να πωλέιται και σε άτομα που δεν τσοντάρανε και να βγεί το κόστος του σε 1-2-3 χρόνια .

Για μηχάνημα είχα ψάξει παλαιότερα και υπάρχουν και με 10Κ αξιόλογα μηχανήματα και service on site με εγγύηση 2 χρόνια + και έξοδα τεχνικού πληρωμένα στην αρχική τιμή.

Όλα αυτά πρέπει να μπούνε σε ένα excelάκι και να υπολογιστούν όλα να δούμε τι συμφέρει περισσότερο και τι λιγότερο.

Θα αναλάβει κάποιος να ψάξει για μηχανήματα(τουλάχιστον να δούμε αρχικές τιμές/capacity/Value-For-Money σύγκριση)? θα στείλει κανένας κανα πμ στον kingpin μπάς και έχει καμια ιδέα περισσότερη απο εμάς για το τι πάιζει με τα LN2 machines?

Παρακαλώ μην μαμάμε το θέμα με ανούσια πράγματα, γιατί έιναι κάτι που μας αφορά όλους(δεν ξέρω γιατι μιλάω στο πρώτο πληθυντικό, αλλά θα τσόνταρα για το μηχάνημα εφόσον συμφέρει ακόμα και αν δεν χρησιμοποιω πλέον LN2), τα ανόυσια να τα γράφετε στο Off Topic :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ρωτήσω για μηχανήματα ότι θέλετε, απλά θα πρέπει να ξέρω τι ακριβώς μηχάνημα θέλουμε. Κυρίως την παραγωγή που θέλουμε να έχει ανά ημέρα και το μέγεθός του για να δούμε που θα μπει...

Link to comment
Share on other sites

Άρε Bill για άλλη μια φορά μιλάς σωστά και περιεκτικά :T:

Λοιπόν εγώ έχω κάποιον χώρο που είναι το παλιό μου εργαστήριο στο Πολύγωνο, αλλά δεν ξέρω πως θα αντιδράσουν οι γείτονες :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now