hipro5

LN2 και η τιμή του.

Recommended Posts

γιατί δεν είναι ρε μαν...να το παρουμε δηλαδή και μετά να υπάρχουν γκρίνιες εμενα δεν με βολευει, εγω το θέλω γιατι παίζω πιο πολυ κτλ.

Πιστέυω οτι είναι κάτι που πρέπει να αποφασιστεί πρίν την αγορα αν τελικα γίνει!! ;)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Χώρο είμαστε σίγουρα 2-3 που έχουνε.

Το ότι θα γίνεται τσακωμός επί του θέματος, όχι μόνο του χώρου, αλλά και ποιός θα παίρνει πότε και πόσο είναι πιο σίγουρο από το ότι και αύριο η γη θα γυρίζει γύρω γύρω...

Σταματάω εδώ γιατί θα σας ξενερώσω αν πω τις λοιπές σκέψεις μου για τέτοια φάση.

Link to comment
Share on other sites

επαναδιατυπωση...

τυπογραφικο στην τιμη... 74 ευρω εδωσα...

Ελεγε οτι θελει να κοψει τα αερια γιατι δεν αγοραζουν πολλοι, αρα και το αζωτο. Και απο οτι καταλαβαινω μαλλον εμεις αγοραζουμε :P. Την τιμη λεει την ανεβασε γιατι του το πουλανε ακριβοτερα πλεον και εκανε οτι μπορουσε για να την κρατησει τοσο χαμηλα...

Υ.Γ. Ο παγος πηγε 2.50 για οσους παιζουν με παγο

Link to comment
Share on other sites

Στην DI Tech εδώ κάτω Χανιά που είχα ρωτήσει πέρισυ, ο πάγος είχε 1.3?/κιλό. Τώρα δεν ξέρω, μάλλον όμως θα έχει ανέβει λιγάκι.

Αυτό το μηχάνημα που θέλετε να πάρετε κάνει πολύ θόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θα βρείτε παίδες.Εύχομαι να είναι εκεί στα 10Κ που λέτε γιατί εγώ που ρώτησα έναν απο Ολλανδία (google) μου είπε ένα 67000$ και μου έφυγε το κλαπέτο.

Απ'όσο βλέπω στα γρήγορα στο web τα μηχανήματα αυτά έχουνε παραγωγή με τη μέρα και max 120l.

Link to comment
Share on other sites

Tο ότι θα γίνεται τσακωμός επί του θέματος, όχι μόνο του χώρου, αλλά και ποιός θα παίρνει πότε και πόσο είναι πιο σίγουρο από το ότι και αύριο η γη θα γυρίζει γύρω γύρω...

Σταματάω εδώ γιατί θα σας ξενερώσω αν πω τις λοιπές σκέψεις μου για τέτοια φάση.

Βασίλη, μεγάλοι άνθρωποι είστε. Το βρίσκω λίγο κουτό να κολλήσετε στο γεγονός αυτό... Ένα μηχάνημα που βγάζει 4 λίτρα την ώρα, παράγει κοντά 50L μέσα σε 12 ώρες. Αν αυτό γίνεται 30 ημέρες το μήνα, μιλάμε για 1500L σε ένα μήνα. Βγάλε 300+ που θα θέλει o hipro, δεν φτάνουν 1200 για 10 άτομα;

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη, άμα έιναι όλα υπολογισμένα, δεν νομίζω να τσακώνεται κανένας με κανέναν για το πότε θα πάρει και πόσο θα παρει. Πρόγραμμα χρειάζεται και έιναι όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Mε πήρε ο Χρήστος τηλέφωνο ο οποίος πήγε μαζί με τον Σοφοκλή και δεν ξέρω ποιον άλλο προκειμένου να γεμίσουν τις μπουκάλες ενόψει του σημερινού event... Λοιπόν, ο Mr. Revival τους πούλαγε νταβατζιλίκια... Τη μια μπουκάλα τη γέμισε μέχρι τη μέση και όταν παραπονέθηκε ένα από τα παιδιά, τσαμπουκαλεύτηκε ο κύριος...

Και τα μ@@@@σμενα τα δικά μας πλήρωσαν και έφυγαν... Έπρεπε να κάτσουν εκεί να τις γεμίσει ξέχειλες και μάλιστα να τον πληρώσουν με την παλιά τιμή. Έτσι κι αλλιώς τι θα τους έκανε;;; Θα φώναζε την Αστυνομία ή θα τους ψέκαζε με άζωτο;;;

Link to comment
Share on other sites

sorry που επεμβαινω αλλα μηπως νευριασε επειδη γραφτηκε φορα παρτιδα για μαυρα λευτα.οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι ελεγχοι πλεον ασφυκτικοι

Link to comment
Share on other sites

sorry που επεμβαινω αλλα μηπως νευριασε επειδη γραφτηκε φορα παρτιδα για μαυρα λευτα.οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι ελεγχοι πλεον ασφυκτικοι

Δεν νομίζω, αλλά και έτσι να είναι, η συμπεριφορά του δεν βοηθάει. Στην προκειμένη, επί ένα χρόνο, εμείς τον οφελήσαμε. Αυτός λοιπόν δεν είναι τρόπος να συμπεριφέρεσαι σε άτομα που σου έδωσαν λεφτά και με το παραπάνω...

Αφού λοιπόν φοβάται ελέγχους και ΣΔΟΕ, ας έχει το νου του...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή κατά την άποψή μου πρέπει να είναι και η τελευταία φορά που πηγαίνει κάποιος από εμάς να γεμίσει. Αφού φέρεται έτσι κιόλας...Όποιος χρειάζεται να με παίρνει τηλ να πηαγαίνω να γεμίζω μαζί με τις δικές μου και τη δικιά του. ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

Mε πήρε ο Χρήστος τηλέφωνο ο οποίος πήγε μαζί με τον Σοφοκλή και δεν ξέρω ποιον άλλο προκειμένου να γεμίσουν τις μπουκάλες ενόψει του σημερινού event... Λοιπόν, ο Mr. Revival τους πούλαγε νταβατζιλίκια... Τη μια μπουκάλα τη γέμισε μέχρι τη μέση και όταν παραπονέθηκε ένα από τα παιδιά, τσαμπουκαλεύτηκε ο κύριος...

Και τα μ@@@@σμενα τα δικά μας πλήρωσαν και έφυγαν... Έπρεπε να κάτσουν εκεί να τις γεμίσει ξέχειλες και μάλιστα να τον πληρώσουν με την παλιά τιμή. Έτσι κι αλλιώς τι θα τους έκανε;;; Θα φώναζε την Αστυνομία ή θα τους ψέκαζε με άζωτο;;;

Απαραδεκτος!! εχω φιλο στην εφορια αν θελετε..;P..;P..

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτος!! εχω φιλο στην εφορια αν θελετε..;P..;P..

Δεν χρειάζεται. Ούτε ρουφιάνοι είμαστε, ούτε τίποτα... Προσωπικά δεν του αφήνω ξανά ούτε σεντ και αυτό είναι αρκετό για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως δν θα εστελνα την εφορια :P αλλα το να δαγκωνεις το χερι που σε ταϊζει ας πουμε ειναι οχι απαραδεκτο, αλλα ... δεν εχω λογια! τι να πω! ακου εκει εκανε και μανουρες στο τελος. Κοιταχτε κατι επιχειρηματιες! Εννοειται πρεπει να τα ποσταρετε παντου αυτα!!

Link to comment
Share on other sites

...ρε σεις χωρίς παρεξήγηση κιόλας αλλά τον Σοφοκλή και τον κάθε Σοφοκλή δεν πρόκειτε να τον πάρουν στα σοβαρά, η γνώμη μου είναι οτι πρέπει να πάει κάποιος μεγαλύτερος που να ξέρει να του μιλήσει! σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει ο "Σοφοκλής"? Οποιοσδήποτε με επιμονή και κυρίως επιχειρήματα...Ακόμα, ακόμα και λίγο θράσσος για να μην μπορεί ο άλλος να ξεθαρρεύει.

Link to comment
Share on other sites

...ρε αγόρι μου τι λέω εγώ, χρειάζεται αυτό που είπες θράσσος και επιχειρηματολογία που ίσως να το έχει καλύτερα καποιος πιο κοντά στην ηλικία του κ.Χρήστου.

Για να μην παρεξηγηθώ κιόλας Σοφοκλή ξέρεις οτι δεν έχω κάτι μαζι σου :)

Για να καταλαβετε τι εννόω εγώ εχτές που πήγα και γέμισα έκανε την πάπια και μου το χρέωσε κανόνικα με 1.5? ;)

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή το κρατάω μέσα μου από το πρωί θα σας πω τι έγινε να το βγάλω να ηρεμήσω.

Από την προηγούμενη εβδομάδα ενημέρωσα ότι θα γίνει event και ότι θέλω 50l άζωτο.

Τους είπα μάλιστα αν θέλουνε να μπει Banner τους και να μας το κάνουνε πιο φτηνά και μου λέει "1.5 μωρε,πόσο παρακάτω να σε πάω."

Σήμερα που πήγαμε λοιπόν είπα δώσε τόπο στην οργή και πάρτο να φύγουμε.(Δυστυχώς ενημερώθηκα αργά για την αλλαγή τιμής και δεν πρόλαβα να πάω AirLiquid). Ξεκινάμε να γεμίσουμε και μόλις μας λέει ότι τελείωσε το γέμισμα της μπουκάλας του λέει ο Σόφος, "Δεν είναι γεμισμένη full" και του απαντά με ένα υφάκι "Έλα μεγάλε πάρτην τώρα". Πάω πληρώνω για να μην χάσουμε άλλο χρόνο (είχαμε αργήσει ήδη πολύ) και μόλις γυρίζω κάτω (μου έβαλε 40l τιμολόγιο με τελική τιμή 2.3 και άλλα 10 black με 2?) και μόλις φτάνω ακούω τον τύπο που γέμιζε να παίρνει τηλ τον Χρήστο και να του λέει έλα λίγο κάτω. Σκάει λοιπόν ο Χρήστος και μας λένε ότι η μπουκάλα του Σόφου είναι 30άρα και άλλα τέτοια.Σε μια φάση τους λέει ο Σόφος "Όταν την αφόρασα για να τη μετρήσω έβαλα νερό και πήρε 21.5l" όμως αυτοί επέμεναν και τους απαντάω"Λες να σε δουλεύουμε" και μου απαντάει "Ε καλά τώρα,δεν σας ξέρουμε".

Εγώ σαν Χρήστος δεν θέλω να ξαναπατήσω revival γιατί είναι αγενέστατοι και δυστυχώς νομίζουν ότι εμείς τους έχουμε ανάγκη και όχι αυτοί. Όταν εγώ προσωπικά έχω δώσει κοντά στα 500? σε κάποιον και μάλιστα τσεπάτα απαιτώ να με σέβονται. Αυτά.....πλέον για μένα όποιος ρωτά για άζωτα κτλ θα του λέω μακριά απο revival.

(edit: ΤΟΝΥ σε παραδέχομαι διότι κάθε φορά του έτρωγες την παναγία μέχρι να σου γεμίσει πίτα πάνω την μπουκάλα)

Edited by crio
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην παρεξηγηθούμε κιόλας :P

Δεν του είπα τίποτα του Λάμπρου ( αυτός γέμιζε ).... απλά βάζω το καπάκι και δεν κάνει αυτό το κλασσικό να πετάγετε άζωτο προς τα έξω . Σήκωσα την μπουκάλα την κούνησα λίγο να δω αν είχε γεμίσει και του λέω ότι η μπουκάλα δεν είναι γεμάτη και γυρίζει και μου απαντάει " Έλα ρε παληκάρι γεμάτη είναι, πάρ'την τώρα " . Δεν θα κάτσω να διαπληκτιστώ με κάποιον που έχει τα διλπάσια χρόνια μου .

Δεν ξέρω τι είχε γίνει με τους άλλους πριν πάμε εμείς σήμερα . Το κλίμα πάντως δεν ήταν σαν τις προηγούμενες φορές .

Προσωπικά AirLiquid θα πάω από εδώ και πέρα και ας πληρώνω και 5Ε στην βενζίνη .

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν φοβάμαι το ΣΔΟΕ :P

Σήμερα έκανα την πάπια για χάρη των 2 σας κυρίως, δεν ξέρω αν θα με φέρει η τύχη μου πάλι κατά κει γιατί δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξανακρατηθώ.

Link to comment
Share on other sites

ο λαμπρος ειναι γαμω τα παιδια ,μερικοι απο εδω θυμουνται τι γινοτανε οταν πηγαιναμε να γεμισουμε παρεα δεν εχει καμια σχεση με τον κυρ χρηστο ,καλαμπουρι ,γκομενοσυζητηση και ετσι!

το ξαναλεω τα κανουνε εκει που βλεπουνε οτι τους παίρνει.

λοιπον crio η sofos αμα ειναι να ξαναγεμίσετε παμε παρεα ,τουλαχιστον θα φυγετε με ξεχειλισμένες μπουκαλες τα αλλα αφήστε τα πανω μου!!!

η αποψη μου ειναι οτι αυτο δεν ισχυει για ολους και ειδικα για τους πελατες που τα ακουμπαγαμε για τα καλα και απορώ ειδικα στον hipro πως εγινε αυτο...???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now