mortisboy

Dell UltraSharp U2711W

Recommended Posts

Χάζευα σήμερα στο online του προμηθευτή μου και είδα το εν λογω monitor DELL U2711W σε πολυ δελεαστική τιμή, έχετε αποψη περί αυτου? 2560x1440 ips panel λένε και απο όλα τα καλούδια!!

Αυτήν την στίγμη έχω την γνωστή S-IPS LG 26" W2600H

Αξίζει λέτε η μετάβαση??

Link to comment
Share on other sites

ANETA

ειναι ιδιο panel με το Apple το 27αρι ;)

...πωω με έψησες λέμε :D

απο αντανακλασεις πως να τα πηγαινει αυτη αραγε?? γιατι νομιζω οι apple εχουν ενα θεμα.

..η apple έχει glare film από πάνω για αυτό ;)

Link to comment
Share on other sites

2560x1440 σε 27 ίντσες...? Ετοιμάσου να βγάλεις τα ματάκια σου.... :P

Πάντως έχω ακούσει για κάνα 30άρι + input lag αν σε ενδιαφέρει...

Link to comment
Share on other sites

To βλεπω καθε μερα σε Mac το 2560x1440, μια χαρα ειναι, trust me!

Οσο για το input lag - και να εχει - ποιος παιρνει 27αρι / με 2560, για να παιζει CoD σε επαγγελματικο επιπεδο? :P

Link to comment
Share on other sites

Yποψιν οτι η τιμη εξω αλλα και της αντιπροσωπειας ειναι 1000 εuro και

οχι 630 . Για την τιμη της η καλυτερη οθονη αυτη την στιγμη με IPS panel ( H-IPS (LM270WQ1)

και display port !!!!

Tην φερνει στην Ελλαδα η Οκταβιτ

Αγοραστε την με κλειστα ματια !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μεταξύ μιας U2711 ή 2 SAMSUNG P2770. Ξέρω τις διαφορές περί ακρίβειας χρώματος, κλπ. αλλά με τα ίδια λεφτά θα πάρω 2 μόνιτορ αντι ενός. Η ανάλυση είναι ίδια και στις δυο περιπτώσεις, απλά στα 2 μόνιτορ δεν θα βγάζω τα μάτια μου.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου monitor και έχει ένα ελαττωματικό pixel, το οποίο γίνεται μπλε σε μαύρο φόντο. Γνωρίζει κανείς αν καλύπτεται αυτό από την εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είναι το κολλημένο pixel τρίψε το κυκλικά με το αντιχειρά σου..απαλά..θα ξεκολλήσει σιγά σιγά..μου έχουν κολλήσει pixel στις 2 προηγούμενες μου οθόνες και ξεκόλλησαν με αυτό τον τρόπο..μετά θα πάρεις ένα πανάκι μαλακό με ελάχιστο νερό πάνω..θα κλήσεις την οθόνη..και θα βγάλεις τις δαχτυλιές..

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει..don't worry.. Αύριο το πρωί πάρε τους ένα τηλέφωνο στην DELL και θα σου φέρουν καινούρια..δόξα τον Αλλάχ μια περιουσία τους δώσαμε για την οθόνη τους..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now