Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια......Μιας και μπηκα και εγω στον ομορφο κοσμο του αζωτου και του παγου σκευτομαι να κανω ενα δικο μου ποτ για καρτα γραφικων..Το σκευτομαι να περνω το Eleven Cursader cpu block και ενα χαλκοσωληνα ,και να τα κολησω μεταξυ τους..Τι λετε,Θα δουλεψει??

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρατημένο για άλλον απ όσο μου έχει πει.

Φτηνότερο δύσκολα θα βρείς.

Και γενικά άμα μπλεχτείς με άζωτο δεν είναι μονο το pot που πρέπει να πάρεις.

ψαξτο καλύτερα πριν αρχίσεις.Είναι πολύ ακριβό hobby.

Link to comment
Share on other sites

Θαρρείς πως είναι καλύτερο να ξοδέψεις 50-60 για να φτιάξεις ένα ότι να 'ναι, αντί να σκάσεις 100 και να πάρεις ένα καλό ή να δώσεις λίγο παραπάνω ( 130-150 ) και να πάρεις το κορυφαίο μια και καλή ?

Στο λέω γιατί πολύ απλά όλοι αυτό παθαίνουνε.

Φτιάχνουνε κάτι μόνοι τους, ξοδεύουνε 50-60 ευρώ.

Το δοκιμάζουνε, δεν παίζει καλά και πάνε και αγοράζουνε ένα έτοιμο των 100 ευρώ.

Εν τέλει έχεις δώσει 150 μόνο για τα 2 κάνιστρα και έχεις ξοδέψει και τουλάχιστον 30 ευρώ σε άζωτο/πάγο που πήγανε άδικα λόγο ότι δεν έπαιζε καλά το 1ο pot.

Σύνολο ? Παραπάνω από το να πάρεις ότι καλύτερο με την μια.

Edit:

Μπουκάλα για άζωτο έχεις ? Γιατί και για αυτή θες τουλάχιστον 200 ευρώ.

Και φυσικά μετά 1.5 εώς και 2.5 ευρώ το λίτρο άζωτο για το γέμισμα.

Link to comment
Share on other sites

Θαρρείς πως είναι καλύτερο να ξοδέψεις 50-60 για να φτιάξεις ένα ότι να 'ναι, αντί να σκάσεις 100 και να πάρεις ένα καλό ή να δώσεις λίγο παραπάνω ( 130-150 ) και να πάρεις το κορυφαίο μια και καλή ?

Στο λέω γιατί πολύ απλά όλοι αυτό παθαίνουνε.

Φτιάχνουνε κάτι μόνοι τους, ξοδεύουνε 50-60 ευρώ.

Το δοκιμάζουνε, δεν παίζει καλά και πάνε και αγοράζουνε ένα έτοιμο των 100 ευρώ.

Εν τέλει έχεις δώσει 150 μόνο για τα 2 κάνιστρα και έχεις ξοδέψει και τουλάχιστον 30 ευρώ σε άζωτο/πάγο που πήγανε άδικα λόγο ότι δεν έπαιζε καλά το 1ο pot.

Σύνολο ? Παραπάνω από το να πάρεις ότι καλύτερο με την μια.

Edit:

Μπουκάλα για άζωτο έχεις ? Γιατί και για αυτή θες τουλάχιστον 200 ευρώ.

Και φυσικά μετά 1.5 εώς και 2.5 ευρώ το λίτρο άζωτο για το γέμισμα.

Ευτυχως αζωτο εχω γνωστο λαστιχα που ειχει και 8α με γεμιζει φτηνα....τωρα ,ειναι να παρω 2 ποτ για επεξεργαστη και θερμομετρο απο τον χρηστο*κριο*και 200ε αζωτο και παγος...αλλα νταξει τωρα που το ξανασκευτομαι,100΅Ε μια χαρα ειναι...αλλα μου την σπαει που ειναι του πουρεδακου*κινγκπιν*.. Θα δουμε
Link to comment
Share on other sites

...αλλα μου την σπαει που ειναι του πουρεδακου*κινγκπιν*.. Θα δουμε

Είναι από τα καλύτερα, ίσως το καλύτερο....;)

Link to comment
Share on other sites

Εάν πρόκειται να ασχοληθείς με άζωτο, πάγο και έχεις σκοπό να παίζεις αρκετές φορές τον μήνα τότε

καλύτερα να πάρεις καλά κάνιστρα για να είσαι σίγουρος...;) Eξάλλου μια φορά τα αγοράζεις αυτά τα πράγματα και καλό

θα ήταν να είναι από τα καλύτερα της αγοράς...;)

Link to comment
Share on other sites

Με άζωτο από λαστιχά ό,τι και να πάρει το ίδιο είναι.. :hehe:

0χα0χα,τι λες βρε θηριο

Με τρελανες...δεν ξερω τωρα εαν ο λαστιχας θα μου δςσει και καμια ζαντα μαζι,ετσι επειδη "γεμισα":)...

Link to comment
Share on other sites

0χα0χα,τι λες βρε θηριο

Με τρελανες...δεν ξερω τωρα εαν ο λαστιχας θα μου δςσει και καμια ζαντα μαζι,ετσι επειδη "γεμισα":)...

O λαστιχας δεν εχει LN2...

Link to comment
Share on other sites

Σου έκανε κάτι ο "πουρεδάκος" και τον αποκαλείς έτσι ?

Γιατί δεν έχω δεί αυτόν ή κάποιον άλλον να σε αποκαλεί HOTάκο ή οτιδήποτε παρεμφερές.

Link to comment
Share on other sites

Σου έκανε κάτι ο "πουρεδάκος" και τον αποκαλείς έτσι ?

Γιατί δεν έχω δεί αυτόν ή κάποιον άλλον να σε αποκαλεί HOTάκο ή οτιδήποτε παρεμφερές.

Πλακα κανω ρει.....Σαν να μου φενεται οτι με αποπερνεις εσυ.....
Link to comment
Share on other sites

Φίλος, άλλο το πρωτοξείδιο του αζώτου (Ν2Ο) που βάζουμε στις νιτρομπουκάλες και άλλο το υγρό άζωτο (LN2) που χρησιμοποιούμε για ψύξη επεξεργαστών.

Καταρχήν, δεν χρειάζεσαι άζωτο για να "παίξεις" με μια κάρτα. Πρώτα δες ποια είναι τα όρια της με αέρα, μόνταρε την, δοκίμασε ξανά και μετά σταδιακά περνάς στα επόμενα επίπεδα... Αν δεν πειραματιστείς αρκετά, το μόνο που θα καταφέρεις είναι χαλάς χρόνο και χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα Tek 9 fat boby και κρατα το για παντα , να πηγαινεις να το γεμιζεις στα βενζιναδικα:hehe:

Γεια σου ρε toxic έμπειρε o/cer... Έφαγες τα χρόνια σου στα άζωτα και τώρα πειράζεις τους noobάδες...

Το ίδιο και ο Γιώργης που γελάει...

Link to comment
Share on other sites

Παρε ενα Tek 9 fat boby και κρατα το για παντα , να πηγαινεις να το γεμιζεις στα βενζιναδικα:hehe:

Aι στο καλο....Παλιοπαιδα.....Σα δεν ντρεπεστε....Οξω να μου χαθητε ,Ολα στην .......Γιαγια μου......θα σας κυνηγαει με την μαγκουρα ορε!:)...;P..

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, άλλο το πρωτοξείδιο του αζώτου (Ν2Ο) που βάζουμε στις νιτρομπουκάλες και άλλο το υγρό άζωτο (LN2) που χρησιμοποιούμε για ψύξη επεξεργαστών.

Καταρχήν, δεν χρειάζεσαι άζωτο για να "παίξεις" με μια κάρτα. Πρώτα δες ποια είναι τα όρια της με αέρα, μόνταρε την, δοκίμασε ξανά και μετά σταδιακά περνάς στα επόμενα επίπεδα... Αν δεν πειραματιστείς αρκετά, το μόνο που θα καταφέρεις είναι χαλάς χρόνο και χρήματα.

ναι ρε με ξιρο παγο θα αρχισω...[που να τα βρω τα λεφτα για αζωτο.΄΄.]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now