d..b

Καηκε η Laing DDC-1 18W MCP355

Recommended Posts

Καλησπερα , για ανεξηγητους λογους και πριν απο μια εβδομαδα και ενω ελειπα απο το σπιτι ( ευτυχως ηταν η κοπελα μου που της μυρισε καμμενο 12 το βραδυ και ενω ειχε ξαπλωσει γιατι θα μπουρλοτιαζαν ολα) η εν λογω αντλια και μετα απο 5 μηνες χρηση καηκε και εξηγουμε, λεγοντας καηκε εννοω οτι ελιωσαν τα καλωδια στο σημειο που βγαινουν απο την αντλια και μεσα στην αντλια κατω απο την φτερωτη εχουν λιωσει ολα απο τα πηνια μεχρι και ο πατος της αντλιας...Παρσκατω παραθετω και φωτογραφιες απο το εξωτερικο της αντλιας αν θελετε την ανοιγω για να βγαλω φωτο απο το εσωτερικο , την αντλια την χρησιμοποιουσα με μια λουπα απο reservoir 3πλο ψυγειο block και με αλλαγμενο top με ενα ek ddc για να δεχεται σωληνες 1/2...Παρακαλω για τα συμπερασματα σας διοτι δν μπορω να καταλαβω τον λογο που εγινε απροσμενα αυτο το πραγμα....

Imageshack - 1002705s.jpg

Imageshack - 1002702o.jpg

Imageshack - 1002699.jpg

Εντος της εβδομαδας θα την στειλω πισω αγγλια στην watercooling.co.uk να δω τι θα αποφανθουν...

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα..? Τυχερός αφού δεν πήρε και τίποτε από τον υπολογιστή σου.....

Όπως είσαι την στέλνεις πίσω με την αποδειξούλα της και μη σου πω θα κάνεις και φασαρία αν δεν

στην αντικαταστήσουν.....;)

Link to comment
Share on other sites

Τυχερος??Μην σου πω και κολοφαρδος περα απο το να παρει κατι απο τον υπολογιστη η κοπελα μου κοιμοταν στο δωματιο η ωρα ηταν περασμενη και καταλαβαινεις τι θα γινοταν αν δν το εκλεινε εγκαιρως...παραναλωμα...

Link to comment
Share on other sites

Ο Χριστός και η Παναγία!!!! Τέτοιο κάψιμο δεν έχω ξαναδεί. Η αντλία είναι Laing ή Swiftech??? H Laing που είχα είχε αρπάξει η πλακέτα της μετά από 2+ χρόνια αλλά όχι τέτοιο πράγμα. Τώρα έχω τη Swiftech MCP355 και μου φαίνεται λίγο πιο κρύα απ'τη Laing. Μπας και την έχεις χωμένη πουθενά και δεν αερίζεται καθόλου???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι τρελαίνεστε να πούμε?

Ένα βραχυκύκλωμα είναι,και επειδή γύρο γύρο είχε πλαστικό πείρε φωτιά αυτό και έλιωσε.

d..b Κανε αυτό που σου είπε ο Boton

Edited by Jason
Link to comment
Share on other sites

... ( ευτυχως ηταν η κοπελα μου που της μυρισε καμμενο 12 το βραδυ και ενω ειχε ξαπλωσει γιατι θα μπουρλοτιαζαν ολα)

εγω παντως θα εβγαζα για φαγητο την κοπελα μετα απο αυτο που εκανε...

Δεν το έκανε αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έκανε αυτή.

Και ομως αυτη το εκανε που κοιμοταν και ξυπνησε απο την πλαστικιλα που βρομαγε και αν δν το εσβηνε το pc δν ξερω τι θα γινοταν, διοτι παρολο το βραχυκυκλωμα ο ρελες δν επεσε και το pc συνεχισε και δουλευε ενω σε καθε αλλη περιπτωση βραχυκυκλωματος στο σπιτι ο γενικος παντα επεφτε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now