George_o/c

NVIDIA GeForce GTX 460: Πλησιάζει απειλητικά στα $230

Recommended Posts

αμα τις τεντώσεις λίγο, παίξεις με drivers, λειτουργικα κλπ, θα πάρεις κιάλλο.

από την στιγμη που σε καλύπτει το pc, μην σε νοιάζει το vantage kai to ka8e vantage ;)

Link to comment
Share on other sites

θα το τεντωσω λεει. . .θα του πιω το αιμα nord να μαθει αλλη φορα να μην μου κανει εμενα μα....ιες.Ασε γιατι τα πηρα τωρα.Ακου εκει 23κ.Μεχρι και η κουτσι μαρια 30κ βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

since when 3D Mark Vantage P score = card's gaming performance ?

Aαααα ετσι εεε?Μου φαινεται θα κοιταω το Crysis benchmark τι βγαζει απο δω και περα.Τι λες Bill?

Link to comment
Share on other sites

όσο για την κουτσή Μαρία, δεν ξέρω αν βγάζει 30, εγώ με τα 21κ μου είμαι καλα :D

Να σε ρωτησω ρε φιλε,δλδ κατι p55.000 και κατι 80.000 cpu που βλεπω απο shamino και αυτους ειναι με κλειστα φυσιξ?

Link to comment
Share on other sites

Aαααα ετσι εεε?Μου φαινεται θα κοιταω το Crysis benchmark τι βγαζει απο δω και περα.Τι λες Bill?

Φιλαράκι, κατ' αρχάς χαλάρωσε.

Κόψε και το ράδιο αρβύλα, γιατί μας έχεις γεμίσει με τέτοια τις τελευταίες μέρες.

Πρώτα απ' όλα, ουδεμία επαφή έχει το 3D Mark Vantage ( και ιδιαιτέρως το Performance Preset του ) με τις επιδόσεις μιας κάρτας ( και του PC μας γενικά ) στα games.

Και επειδή είσαι ασχετούλης και ταυτόχρονα ειρωνικός, μάθε ότι για να κρίνεις μια κάρτα όσον αφορά τις επιδόσεις της στο gaming πρέπει να την δοκιμάσεις σε αρκετά παιχνίδια για να καταλήξεις σε ένα ασφαλές συμπέρασμα.

Να σε ρωτησω ρε φιλε,δλδ κατι p55.000 και κατι 80.000 cpu που βλεπω απο shamino και αυτους ειναι με κλειστα φυσιξ?

Με κλειστό το PhysX είναι, απλά το σύστημα είναι overclockαρισμένο στο θεό με ψύξη με υγρό άζωτο φυσικά.

Και πως φαινεται αν εχει καποιος φυσιξ ανοιχτα σε μια εικονα αποτελεσματων nord?

1) Αν ξέρεις από benchmarking μπορείς άνετα να καταλάβεις αν το PhysX είναι enabled ή disabled απλά βλέποντας το CPU Score και την συχνότητα που λειτουργεί ο/οι επεξεργαστές στο CPU-z.

2) Επίσης φαίνεται στο GPU-z όπου το PhysX δεν έχει tick.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now