George_o/c

Logitech Z506: $100 5.1 Surround system!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Logitech Z506: $100 5.1 Surround system!]http://reviews.hwbox.gr/news/logitech.jpg[/NEWS_IMG]Καιρό είχαμε να ακούσουμε νέα από την Logitech, τουλάχιστον όσον αφορά τον τομέα του ήχου. Μόλις χθες όμως, λανσάρισε τα Z506, ένα 5.1 speaker system που απευθύνεται σε κατόχους διαφόρων συσκευών όπως κονσόλες, υπολογιστές, iPod, DVD Players κ.α. Αναφορικά με features των Z506 ξεχωρίσαμε τα εξής: 3D Stereo Surround, 27W subwoofer, τέσσερα 8W ηχεία και ένα κεντρικό 16W (σύνολο 75W RMS). Το marketing τμήμα της Logitech τόνισε τα εξής: "Τα Ζ506 υποστηρίζουν απροβλημάτιστα σχεδόν οτιδήποτε home-entertainment cnofiguration. Συνεπώς μπορείτε να τα συνδέσετε ταχύτατα σε μια game console μέσω σύνδεσης RCA, σε ένα υπολογιστή μέσω της κάρτας ήχου ή σε ένα ψηφιακό music players μέσω της 3.5mm θύρας εισόδου".

Τα Logitech Z506 καλύπτοναι από διετή εγγύηση, κοστίζουν $100 και αναμένονται σε Ευρώπη και Αμερική μες στον Αύγουστο.

[img_ALT=Logitech Z506: $100 5.1 Surround system!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614c40bab45442e.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφα. αλλα τα 75W RMS κατα ποσο ειναι αρκετα??? εγω εχω ενα ραδιοενισχυτη με 300W RMS και με ικανοποιει ισα ισα...

ti einai ta watt re paidia akou 300w RMS kopse kati .. ti telikos einai ayto re file sta posa ohms ? kai se kaliptoun isa isa...?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγώ λέω να αφήσει τις βλακείες η Logitech κ να βγάλει γρήγορα τον απόγονο των Ζ-5500... Άντε γιατί έχουν μείνει λίγα κομμάτια και τα μαγαζία (όσα τα έχουν) τα πουλάνε για χρυσάφι...

Link to comment
Share on other sites

ναι διότι όλοι έχουν την οικονομική δυνατότητα να πάρουν τα Z-5500 και τον αντικαταστάτη τους και θα κάνει φοβερό τζίρο η Logitech :P

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πανε μαν τα 5500 ακομα και τωρα που εχουν 300-400?!

Σκεψου να ειχαν οπως παλια 190-250? τι θα γινοταν...

Παντως εδω και πολυ καιρο ακουω για Ζ-5600 σεναρια, αλλα μονο φημες ειναι τελικα :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now