Stelaras

Ο Κορκος παει στα κρυα !!

Recommended Posts

Ε δεν ειναι και καμμια σοβαρη καταναλωση ...

Ενα καλουλι cascade τραβαει 7Α περιπου ... ενω του subzero το μεγαλο cascade τραβαει 10Α .

Εδω βαζαμε πριν 5-6 χρονια το SS για 24/7 . Tα 2Α εκαναν μικρη διαφορα στο λογαριασμο της ΔΕΗ .

Με 5 ωρες μερα παρα μερα εαν benchαρει , δε θα του δημιουργησει κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν μερικα βραδια κανονιζαμε να παμε βολτα με τον Γιωργο σε ενα μπαρακι στα Χανια.

Με πουλησες ε? Πηγες στην Κρητη τελικα για διακοπες...:D

Κολοδουλευτο το μηχανημα George.:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

Με πουλησες ε? Πηγες στην Κρητη τελικα για διακοπες...:D

Κολοδουλευτο το μηχανημα George.:)

stealth

:D:D:D

Ναι , γιατι βρηκαμε να μεινουμε σε πολυ καλο σημειο πολυ κοντα στα Χανια ... εχουν καλους δρομους ... και εχουν και πολυ καλες τιμες. :D

Μιλουσα με τον subzero και μου ελεγε οτι στην Κερκυρα τον πιανουν κανονικα στους τουριστες . Δεν ειχαμε ορεξη για τετοια πιασιματα εμεις . :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μιλουσα με τον subzero και μου ελεγε οτι στην Κερκυρα τον πιανουν κανονικα στους τουριστες . Δεν ειχαμε ορεξη για τετοια πιασιματα εμεις . :hehe:

Εδω που ειμαι εγω δεν εχει τετοια...εξαλλου δεν θα αφηνα ποτε να σας τον πιασουν εσας...:P:p

Καλες διακοπες, καλα να περνατε παιδια:D ...next time...:)

stealth

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει μεγαλη διαφορα στον λογαριασμο δεη

στελλιο το σπιτι ειναι ανοιχτο τριτη ειναι ελευθερο αν θες σε περιμενω

ψαχνω για μπουκαλα ln2

αν δειτε κατι σφυρειχτε κλεφτικα ¨)

Link to comment
Share on other sites

:D:D:D

Ναι , γιατι βρηκαμε να μεινουμε σε πολυ καλο σημειο πολυ κοντα στα Χανια ... εχουν καλους δρομους ... και εχουν και πολυ καλες τιμες. :D

Μιλουσα με τον subzero και μου ελεγε οτι στην Κερκυρα τον πιανουν κανονικα στους τουριστες . Δεν ειχαμε ορεξη για τετοια πιασιματα εμεις . :hehe:

Aφού στα κανόνισα όλα εγώ :D

Εδώ σε ολόκληρο Villa Mercedes έριξα το Gin μου και μου έφεραν άλλο αμέσως, εκεί θα κολλήσουμε; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το evap τι λεει Στελιο?Πρωτη φορα το δοκιμαζεις?Nice work!

Ναι . Ψαχναμε να βρουμε κατι γρηγορα εντος Ευρωπης σε λογικες τιμες και επειδη δεν το ειχα ξαναδοκιμασει το evap , ηταν μια καλη ευκαιρια .

Σαφως και παιζει πολυ ωραια . Αντεχει μεγαλο φορτιο ... αλλα εαν δεν κανεις δοκιμες με πολλα evap στο ΙΔΙΟ ακριβως συστημα δεν προκειται να καταλαβεις ποιο ειναι καλυτερο και ποσο καλυτερο ειναι .

Απο οτι βλεπω θα το ξανατιμησω το συγκεκριμενο . Μου αφησε καλες εντυπωσεις .

Link to comment
Share on other sites

αληθεια το μηχανημα αυτο θελει service (προληπτικα) η ο μη γεννητω μονο οταν παθει κατι?

Τώρα το είδα αυτό Πάνο. Όχι δεν θέλει service, μόνο αν πάθει κάτι (φτου-φτου) :)

Τώρα αν πάει κανείς αμπλαούμπλας και περάσει τον εύκαμπτο για sex toy και τον κόψει, ε τα θέλει ο ποπός του :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το είδα αυτό Πάνο. Όχι δεν θέλει service, μόνο αν πάθει κάτι (φτου-φτου) :)

Τώρα αν πάει κανείς αμπλαούμπλας και περάσει τον εύκαμπτο για sex toy και τον κόψει, ε τα θέλει ο ποπός του :hehe:

χμ!βρηκα τι θα κανω τα λευτα των χριστουγεννων αν ειναι ετσι..!!θα δουμε..!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη δοκιμή και σε κάρτα γραφικών. Μου έβγαλε την πίστη, πέντε ώρες τα παλεύω. Προσπαθούσα εκεί να βάλω το backplate της μητρικής και κάτι τέτοιες αλχημίες αλλά τελικά πήρα το μακρύ :P Ε μετά άλλαξα κάρτα, ξεκίνησα ψύχραιμα από την αρχή, μόνωση κ.τ.λ και μετά την τάραξα στην χαρτοταινία :hehe: Δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά την τύλιξα γύρω γύρω, οπότε δημιουργήθηκε ένα chamber κλειστό που το φυσούσαν δύο δυνατοί ανεμιστήρες.

4614c83dc4c41ffb.jpg

4614c83dc4c7f837.jpg

Link to comment
Share on other sites

No, no, καθόλου βίδες. Δοκίμασα στην 6600GT με τις βίδες που έχει ήδη πάνω και δεν πατούσε με τίποτα καλά. Αφού να φανταστείτε κοιτούσα την επιφάνεια του evap που είχε πιάσει πάγο και η κάρτα ήταν στους 56*C :hehe:

Αυτό που βλέπετε παραπάνω στην φωτογραφία είναι ΜΟΝΟ με ταινία :T::D 5 λεπτά τύλιγμα, λέτε να μην απέδιδε; :hehe: Ορίστε και από δυο διαφορετικές γωνιές :P

4614c83e772e4a9d.jpg

4614c83e77313ea8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και δεν αποδιδει αυτο που εχεις κανει.

Ρε τραβα παρε μια ντιζα m3 και μερικα βιδακια m2.5 . Παρε και μερικα παξιμαδια ... και κανε τη δουλεια σου οπως πρεπει .

Link to comment
Share on other sites

...μαν εμένα μου φαίνεται οτι δεν έχει πατήσει καλά, αποκλείεται να έχεις μόνο -7c

...ασε μου έτσι θα μαζεψει υγρασία ανάμεσα στην ταινια και το pcb και θα την χάσεις την κάρτα...το νουσου mr αλχημεία :P

Edited by mortisboy
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now