ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

Το ξέρω βρε γιατί μου το εξηγείς? :)

Περίμενα περισσότερα και κυρίως κάτι πιο σοβαρό με όσα είχα δει τόσο καιρό! Δες το και πες μας την γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Για το watchdogs

Με το ambient occlusion off +2x msaa και όλα τα άλλα τέρμα παίζει τέλεια..τελικά μόνο το ambient έφταιγε για την vram χωρίς αυτό πέφτει στα 2200mb!

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό το ambient occlusion το λέω και το ξαναλέω..αν το ανοίξω τερμάρει και φυσικά ανά σημεία κολλάει...ευτυχώς οπτικά δεν έχει διαφορές..αυτό που αλλάζει τραγικά το παιχνίδι είναι το msaa.. Άντε να βγει καμιά 880 με 5-6gb vram να παίξουμε άνετα!

Link to comment
Share on other sites

Από τι κλαίει η 7950 στο wolfenstein ρε?

Ζορίζεται στις βαριές σκηνές maxed @ 1200p :/ Τα γύρισα όλα σε απλό high τελικά και σκοτώνω nazi καλύτερα τώρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ούτε 5 λεπτά δεν έχω παίξει αλλά είδα πολύ μέτρια γραφικά και λέω θα παίζει εύκολα παντού....δεν νομίζω να είδες κ καμία αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

Μικροδιαφορές οπτικά και από 2.6GB έπεσε στο 2κάτι το vmemory utilization. Αλλά κάτι δεν πάει καλά είτε με το παιχνίδι είτε με τους drivers γιατί ακόμα και στις "δύσκολες" σκηνές το utilization της κάρτας δεν πηγαίνει 100% και του cpu, επίσης.

Οπότε λογικά θα βελτιωθεί. Όπως και να 'χει ωραίο game (αν και κάπως εύκολο) - και δείχνει μεγάλο σε διάρκεια :)

Link to comment
Share on other sites

Παίξε και κανένα moh ειδικά τα παλιότερα τα σπάνε! Όχι τόσο όσο τα cod..φαντάζομαι έχεις παίξει τα cod modern warfare????

Τα εχω παιξει ολα αυτα ρε :)

Ανα καιρους δεν βρισκω κατι καλο και νεο και ξαναπιανω τα παλια :)

Τωρα περιμενω το Watch Dogs να δω τι θα λεει...

Link to comment
Share on other sites

δλδ σε εμενα με gtx 550ti watch dogs ουτε καν ε...

στο minimum τα settings?

Μπα δεν νομίζω φίλε..

Τα εχω παιξει ολα αυτα ρε :)

Ανα καιρους δεν βρισκω κατι καλο και νεο και ξαναπιανω τα παλια :)

Τωρα περιμενω το Watch Dogs να δω τι θα λεει...

Λογικό..έχουμε χρόνια να δούμε καλά games..δες το watchdogs και πες μου τι γνώμη σου, είναι καλό για να περνάς την ώρα σου.

Link to comment
Share on other sites

BF3 στα Ultra, αυτο παιζουμε χοχοχο :P..

Μεχρι στιγμης τα καλυτερα :).

Λιγο το θεμα με το battlelog δεν μου πολυαρεσε στην αρχη, αλλα μετα ειπα οκεη.

Συνεχιζουμε λοιπον την εβδομαδα μας με πιου πιου πιου :shades:

Edited by ChameZX
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σκεύτομαι κάποια στιγμή να πάρω ένα κανονικά μόνο και μόνο για το online του,

αλλά, διαβάζω τόσα χαζά (για κολλήματα, bugs, glitches, κλπ κλπ) και τα βλέπω και στο

single player μάλιστα από μόνος μου, και κολλάω να προχωρήσω.

Αυτός είναι και ο μόνος λόγος που μένω στο LoL, γιατί θα μπω, θα παίξω με άλλους για να

έχει λίγο ενδιαφέρον το παιχνίδι και μετά όξω. Ούτε θα κολλήσει, ούτε bugs (σπάνια), αλλά

και free !!

Μου φαίνεται το Skyrim θα μπει για τρίτη φορά στο PC...

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική και συγκινητική είδηση για όλους τους οπαδούς των old school space sims, το βίντεο αυτό απο την αναμενόμενη νέα εκδοσή του κλασσικού Elite δείχνει το όνειρο πολλών ετών από τους άρρωστους της κοινότητας να γίνεται πραγματικοτητα, seamless hyperspace flight με μοντέρνα γραφικά, δίχως loading screens, transitions και λοιπά mimics. Τα λέμε για καφέ στον Lave Station όταν κυκλοφορήσει.

[video=youtube;TEoia-5DVf8]

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1118]venisk[/MENTION]

Νίκο είχες απόλυτο δίκιο όσον αφορά το Watch Dogs. Δεν μου άρεσε. Ή μάλλον μου άρεσαν κάποια σημεία αλλά μετά έγινε κουραστικό. Όλη την ώρα, πας σε ένα κτήριο, χακάρεις τις κάμερες, παίζεις με τους φρουρούς, προσπαθείς να περάσεις χωρίς να σε καταλάβει κανείς, τελικά παίρνεις τις πληροφορίες που θες και μετά ο άλλος που έχει απαγάγει την άδερφή σου σε περιπαίζει και το ένα το άλλο :hehe: Πραγματικά ήταν τόσο επαναλαμβανόμενο που το βαριέσαι μετά από λίγο όπως είπε και ο [MENTION=1152]caution[/MENTION] σε άλλο thread.

Απλά κάθισα να το τερματίσω για να δω πως θα τελειώσει, τι θα γίνει στο τέλος. Απ' ότι κατάλαβα θα κυκλοφορήσει και δεύτερο, κάπου διάβασα μάλιστα ότι η Ubisoft θέλει να το κάνει τριλογία.

Δυστυχώς δεν ήταν όπως το περίμενα, απ' αυτά που έβλεπα στα πρώτα trailers είχα ενθουσιαστεί, αλλά με ξεγέλασε η Ubisoft :hehe:

6/10 από μένα, εν αναμονή του GTA V, να το κάψουμε τελείως να ευχαριστηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μόνο αν με πλήρωναν θα το τερμάτιζα..δεν ξέρω μέχρι που έφτασα αλλά έπαιξα πάρα πολλές ώρες και στο τέλος κατάλαβα ότι απλά δεν έχει κανένα νόημα..το παράτησα έφαγε shift delete και θα με δει η συνέχεια του αποκλειστικά για τα γραφικά.

Προκαλώ όποιον πει ότι του άρεσε το watch dogs να παίξει max payne...όταν το max payne έδωσε την απώλεια την γυναίκας κ κόρης έριξε το game over σε οποιονδήποτε τίτλο έχει να κάνει με απώλεια κ εκδίκηση...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μόνο αν με πλήρωναν θα το τερμάτιζα..δεν ξέρω μέχρι που έφτασα αλλά έπαιξα πάρα πολλές ώρες και στο τέλος κατάλαβα ότι απλά δεν έχει κανένα νόημα..το παράτησα έφαγε shift delete και θα με δει η συνέχεια του αποκλειστικά για τα γραφικά.

Προκαλώ όποιον πει ότι του άρεσε το watch dogs να παίξει max payne...όταν το max payne έδωσε την απώλεια την γυναίκας κ κόρης έριξε το game over σε οποιονδήποτε τίτλο έχει να κάνει με απώλεια κ εκδίκηση...

Έτσι πες τα πες τα. Max Payne 1 & 2 βέβαια, γιατί το 3 παρόλο που το τερμάτισα δε με τρέλανε.

Το watch dogs κάθισα να το τερματίσω έτσι για το γαμώτο, συνολικά πρέπει να μου έφαγε ένα 24ωρο. Κρίμα πάντως γιατί το περίμενα πολύ καλύτερο. Κάποιες από τις κριτικές που διαβάζω στο net είναι απαράδεκτες... Δηλαδή πως γίνεται να μην τους φάνηκε επαναλαμβανόμενο; Μήπως δεν κάθισαν να το παίξουν ΟΛΟ να δουν τι μάπα που είναι; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου άρεσε αρκετά και το 3 στην πίστα στο νεκροταφείο πάνω από τον τάφο της γυναίκας του και του παιδιού του!!! Τα συναισθήματα σε άλλο επίπεδο..

Πώς άντεξες πραγματικά..Ή δεν τα παίζουν Γιώργο η απλά τους λένε τι να γράψουν η επανάληψη δεν είναι θέμα γούστου είναι θέμα βαρεμάρας του δημιουργού!

Link to comment
Share on other sites

Καιρό ετοίμαζα ένα τεράστιο rant γι' αυτό το παιχνίδι. Αλλά από την πρώτη στιγμή μου φάνηκε αρκετά μάπα, και μαζί οι υποχρεώσεις κλπ τελικά αποφάσισα να το παρατήσω. Δεν ξέρω το τέλος του και ούτε καίγομαι και να μάθω, θα το δω στο youtube.

Η ιστορία προσπαθούσε να είναι action αλλά και ταυτόχρονα δακρύβρεχτη. Τελικά τίποτα από τα δυο δεν κατάφερε να με συγκινήσει.

Έχω την αίσθηση ότι ο Aiden Pierce είναι ένας από τους πιο αδιάφορους χαρακτήρες που έχουν περάσει σε παιχνίδι. Κουραστικός, μονότονος και με special skills που πραγματικά δεν κολλούσαν στον χαρακτήρα του (που κολλούσε το bullet time; ). Επίσης, παρ' όλο που ήταν παράνομος "χάκερ" και σου έδινε την αίσθηση του εγκληματία, δεν σου έβγαζε το gangster που σου βγάζει το GTA. Εκεί κολλάει να σκοτώνεις αθώο κόσμο, ενώ στο watch dogs...meh.

Ακόμα και αν γούσταρες να πάρεις το αμάξι και να κάνεις βόλτες, η οδήγηση ήταν χάλια λες και οδηγούσες σε κάτι άλλο και όχι σε ασφαλτο. Το χειρότερο είναι ότι πολύ πριν την κυκλοφορία διάβαζα κάτι άρθρα του στυλ "το Watch dogs ξεκίνησε σαν racing simulator και κατέληξε έτσι" πράγμα που υπονοούσε πως τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι ήταν καλοδουλεμένο.

Γενικότερα, το story του παιχνιδιού δεν ήταν για openworld. Πιστεύω πως όσο και αν προσπάθησαν να κάνουν την πόλη εντυπωσιακή, δεν ήταν αναγκαίο το free roaming. Άσε δε που τα περισσότερα side missions η mini games ήταν επίσης αδιάφορα, και απλώς τα "χώσαν" στο παιχνίδι για να προσπαθήσουν να σε κρατήσουν λίγο περισσότερο. Το παιχνίδι δεν είχε φαντασία.

Για να γίνω ακόμα πιο κακός, θεωρώ ότι η Ubisoft προσπάθησε να βγάλει το δικό της GTA αλλά ανεπιτυχώς. Ατυχώς για αυτήν η Rockstar βρίσκεται έτη φωτός μπροστά σε αυτού του είδους τα games.

Πάντως δεν μπορώ να πω, δυο χρόνια σχεδόν "έψησαν" αρκετό hype αλλά νομίζω πως ήξεραν, τουλάχιστον έπειτα από κάποιο σημείο, ότι δεν μπορούσαν να ανταγωνιστούν το GTA.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου 100%. Θυμάσαι πόσο το περίμενα αυτό το game, σχεδόν σε κάθε gaming είδησή μας έγραφα cant wait etc etc. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έπεσα τόσο έξω. Ίσως έφταιξε και το γεγονός ότι πέρα από τα πρώτα trailers δεν είδα άλλα videos γιατί δεν γούσταρα spoilers, ήθελα να το δω μόνος μου. Καλά να πάθω :hehe:

Α, ξέχασα να αναφερθώ στην οδήγηση. Ήταν τόσο μα τόσο άθλια... Και οι ήχοι τρομερά ψεύτικοι, ειδικά οι μηχανές. Ακόμα και το GTA IV που το έκραξα κάπως σε αυτόν τον τομέα, κυρίως λόγω της ηλίθιας driving κάμερας, το θεωρώ πολύ καλύτερο.

Αφήνω απ' έξω το θέμα του stuttering, που για 1-2 ώρες όλα ήταν ok και μετά όταν οδηγούσα έκανε ενοχλητικά κοψίματα. Όλο το υπόλοιπο game έπαιζε τέλεια στο High, αλλά ειδικά στην οδήγηση μου τα χαλούσε μετά από λίγο. Σε φάση κάθε 10sec να κολλάει.

Διάλειμμα τώρα πάλι, μόνο κάνα hearthstone μέχρι να βγει το GTA το Δεκέμβρη (?)

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου 100%. Θυμάσαι πόσο το περίμενα αυτό το game, σχεδόν σε κάθε gaming είδησή μας έγραφα cant wait etc etc. Δεν μπορώ να καταλάβω πως έπεσα τόσο έξω. Ίσως έφταιξε και το γεγονός ότι πέρα από τα πρώτα trailers δεν είδα άλλα videos γιατί δεν γούσταρα spoilers, ήθελα να το δω μόνος μου. Καλά να πάθω :hehe:

Έπαιξαν αρκετά με τη διαφήμιση του και το hype είχε φτάσει στα ύψη. Δεν άκουγα και κανέναν να λέει ότι δεν το περίμενε. Θα συμφωνήσω με όσα είπατε. Είχε ωραίο σκεπτικό αλλά δεν ήταν καλή η εκτέλεση.

Εν αναμονή του Dragon Age, του Shadow of Mordor και του Lords of the Fallen , προς το παρόν λιώνω το Diablo 3

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now