ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

Ήταν αρκετά καλό αλλά το 3 ήταν καλύτερο!

Γιατί όμως ; Το 3 είναι καλύτερο σε χαρακτήρες και ιστορία. Ο Vaas ήταν πολύ καλύτερος "κακός" απο τον Pagan για παράδειγμα. Σε gameplay όμως το 4 έχει πάρει όλα τα στοιχεία του 3 και τα έχει επεκτείνει. Το μοναδικό κακό κατα τη γνώμη μου ( και ελαφρως εκνευριστικό ) είναι πως νοιώθεις συνέχεια πως τα πάντα σε πολεμάνε καθώς στη πέφτουν ασταμάτητα εκτός απο τους εχθρικούς στρατιώτες, ,,,, ζώα κάθε είδους. Απο τίγρης μέχρι λυσσασμένους ασβούς! Αυτό το βρήκα λίγο παλαβό.

Link to comment
Share on other sites

Χελοο παίδες!

Μόλις έπαιξα το Duelyst, είναι ένα online, turn based, tactics παιχνίδι, με πολύ ωραίο art work θα έλεγα, και δείχνει πολλά υποσχόμενο!

Είναι στην beta 0.50.0 οπού είναι playable, αρκεί να κατεβάσουμε το launcher και σε κυριολεκτικά 3 λεπτά είμαστε Online για να κάνουμε το Tutorial και στην συνέχεια την πρώτη μας μάχη.

Βασίζεται σε ranked σύστημα, έχει αρκετά Decks να επιλέξει κάποιος με διαφορά gameplay (ωραίο αυτό για ένα beta παιχνίδι του συγκεκριμένου είδους) και φυσικά μπορούμε να κάνουμε και Custom το δικό μας με περισσότερες από 300 κάρτες.

Το κύριο στοιχείο του είναι το fast phase, παρόμοιο του Heartstone με mana crystals, όμως είναι έντονα εμφανείς οι μερικές μετατροπές που έχουν γίνει κατά την έναρξη κάθε γύρου, λίγες θα έλεγα από πλευράς μου, αλλά δίνουν μια εντελώς διαφορετική νότα στο παιχνίδι.

Αν σας αρέσουν τα tactics και ο ανταγωνισμός των Ranked Ladder συστημάτων στα πλέον competitive παιχνίδια, το συνιστώ ;)

Περισσότερες πληροφορίες για το παιχνίδι εδώ : Official Duelyst Wiki

Μπορείτε να το κάνετε Download εδώ : https://duelyst.com/

Link to comment
Share on other sites

Κολασμένο indeed το Anno! Το Tomb λέει @Rage;

Eιμαι φαν του ειδους και μονο καλα λογια μπορω να πω. :/

Προλαβα πολυ λιγο να ασχοληθω το μεσημερακι. Γενικως απλη ιστοριουλα, με αρκετα πραγματα να ψαξεις, upgrades, ομορφα γραφικα... αυτη η Λαρα ναουμε ειναι η κομανετσι η ιδια...

Αν σου αρεσε το πρωτο η και τα uncharted (αν ειχες κονσολες) πιστευω θα σου αρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φανταστικό παιχνίδι! Κάνεις αποικιες και σε χιόνια αλλά και στο φεγγάρι! Οξυνό ασπίδες για τους μετεωρίτες κλπ! Το 2070 ήταν απαίσο απο το anno 1704 έχω να περάσω τόσο καλά, αξίζει για όσους αγαπάτε τα παιχνίδια στρατιγικής :)

Link to comment
Share on other sites

Με ζόμπι παρόμοιο; Η θες το coop παρόμοιο;

Dead island για zombie

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Δεν με νοιάζει να έχει Zombies αν και είναι καλή φάση για κάνεις και να λές τις λαλακίες σου :P

Με νοιάζει περισσότερο το COOP γιατί οι φίλοι μου δεν μπορούν να παίξουν κανένα παιχνίδι σε φάση

Warhammer χωρίς να με ρωτήσουν 3489057367045 φορές για το ίδιο πράγμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει να έχει Zombies αν και είναι καλή φάση για κάνεις και να λές τις λαλακίες σου :P

Με νοιάζει περισσότερο το COOP γιατί οι φίλοι μου δεν μπορούν να παίξουν κανένα παιχνίδι σε φάση

Warhammer χωρίς να με ρωτήσουν 3489057367045 φορές για το ίδιο πράγμα :hehe:

Borderlands

store.steampowered.com/tag/en/Online Co-Op/#p=0&tab=TopSellers

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο 1.5 μήνα είχα μπόλικο χρόνο οπότε:

- GTA V το έφτασα 86.8%, δεν νομίζω να παίξω άλλο. Τι μπορώ να πω, απλά είναι παιχνιδάρα το άτιμο!

- Project Cars, ξεκίνησα το career αλλά με πληκτρολόγιο και έπαιξα κάνα 24ωρο συνολικά. Μετά ήρθε φίλος με Logitech Driving Force GT σπίτι και ξενέρωσα που έπαιζα με πληκτρολόγιο :hehe: Ήρθε άλλες 2 φορές από τότε και πλέον το παιχνίδι ανοίγει μόνο όποτε αράζουμε μαζί και παίζουμε με τιμονιέρα 2 αγώνες ο καθένας :hehe:

- Fallout 4. Πολύ όμορφα γραφικά, δεν είχα ξαναπαίξει Fallout παιχνίδι γιατί με φόβιζε που είχε στοιχεία RPG. Τα RPG τα βαριέμαι. Έπαιξα 2 ώρες και το παράτησα :P

- RIDE. Ωραίο παιχνίδι αλλά πιάνονται τα χέρια μου να παίζω με manual στο πληκτρολόγιο. Shift, Ctrl για ταχύτητες, αριστερό alt πίσω φρένο, κάτω βελάκι μπροστά φρένο, W να σκύβει για να μην σηκώνονται σούζα οι μηχανές και πρέπει να το πηγαίνεις και τάπα γενικά το μηχανάκι. Σύνολο έπαιξα ~8 ώρες και το έκανα uninstall. Ωραίο παιχνίδι ωστόσο, το προτείνω σε όσους τους αρέσουν αυτά.

- Ξανατερμάτισα το LA Noire. Τι παιχνιδάρα είχε φτιάξει η Rockstar τότε, είχαν όρεξη λέμε.

- Assassins Creed Syndicate. Το Blackfrag το είχα πάει στο 22% και το βαρέθηκα γιατί μου φαινόταν ένα χειρότερο Hitman. Το Syndicate μου έδειξε για ακόμη μία φορά πόσο γρήγορα κάνει ακόμη uninstall τα παιχνίδια ο Samsung 830 :hehe: Αν θέλετε σωστό stealth game καλύτερα Hitman Absolution χίλιες φορές.

Ουσιαστικά δοκίμασα κάμποσα games αλλά έπαιζα μόνο GTA V και LA Noire.

Τώρα περιμένουμε Mafia 3, το καινούριο NFS και το καινούριο Hitman.

Link to comment
Share on other sites

Fallout 4, μέχρι που ανακάλυψα οτι βάλανε achievements στο terraria. :shifty:

Τον τελευταίο 1.5 μήνα είχα μπόλικο χρόνο οπότε:

...

- Fallout 4. Πολύ όμορφα γραφικά, δεν είχα ξαναπαίξει Fallout παιχνίδι γιατί με φόβιζε που είχε στοιχεία RPG. Τα RPG τα βαριέμαι. Έπαιξα 2 ώρες και το παράτησα :P

...

457JP8VL.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now