ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

The witcher 3 το παιχνίδι απλά τα σπάει. Μεγάλος βαθμός δυσκολίας και χαοτικό από άποψη επιλογών,εξέλιξης του παιχνιδιού, αποστολές κτλ. Ήμουν μεγάλος fan του Assasin's creed και αγόραζα τα τελευταία χρόνια όλους τους τίτλους και σε συλλεκτικές εκδόσεις. Πραγματικά το παιχνίδι μετά το Black flag είναι απλά το ίδιο πράγμα, το βαρέθηκα τελείως. Έχω αγοράσει συλλεκτικό και το unity αλλά όπως το ξεκίνησα έτσι και το παράτησα, τσάμπα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το χειροτερο απο τοτε που ξεκινησε η σειρα call of duty.

Ήταν όντως πολύ κουραστικό...ανούσιο μπέρδεμα, ήταν αρκετά δύσκολο πάντως στο veteran!!

Έχω αγοράσει συλλεκτικό και το unity αλλά όπως το ξεκίνησα έτσι και το παράτησα, τσάμπα λεφτά.

Κρίμα τα λεφτά, του έδωσα ένα 2ώρο και το έσβησα, τα ίδια και τα ίδια, το τελευταίο διασκεδαστικό ac ήταν όντως το black flag.

Link to comment
Share on other sites

Αν και τρέχω πολλά νέα games τελευταία γιατί απλά πρέπει, αναπολώ ώρες ώρες κάτι παλιά παιχνίδια τύπου HL2 mods όπως Day Of Defeat, Age of Chivarly και τέτοια τέλος πάντων. Επίσης δεν αφήνω το Company of Heroes από τα χέρια μου. Μιλάω για το πρώτο, όχι εκείνο το comic-φάση το δεύτερο. Με καλή ομαδούλα-παρέα μπορείς να εκνευρίσεις πολύ κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια, τα έχω βαρεθεί.

Έπαιζα BF4 και μόνο, αλλά μετά από 600 ώρες, βαρέθηκα τις βλακείες τους και το σταμάτησα. Υπάρχει στο δίσκο, αλλά έχω να μπω εβδομάδες. Σκέφτομαι να αρχίσω πάλι BFBC2, αλλά σε τόσο παλιά παιχνίδια, γίνεται χαμός από cheaters.

Just Cause 3: Το προτιμώ από GTA, λόγω concept. Δε γουστάρω ναρκωτικά κλπ, προτιμώ τη μιλιταριστική ιδέα του ελευθερώνω μια χώρα από τον δικτάτορα. Δεν το έχω βαρεθεί, αλλά δεν παίζω και κάθε μέρα.

Sniper Elite 3: Το έχω πάρει εδώ και ένα χρόνο, αλλά δεν έπαιξα ποτέ. Παίζω το campaign, που γενικά έχει πάντα ωραίο story και μετά θα δω αν αξίζει το online.

Anno 2070: Έχω αρχίσει ένα, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά ίδιο με τα παλαιότερα. Δεν ξέρω για το καινούριο, αλλά προς το παρόν είναι πολύ ακριβό για κάτι που ίσως παρατήσω σε λίγες μέρες.

Εχθές πήρα από Humble Bundle το Civilization V. Το είχα παίξει παλαιότερα (θείος...), αλλά έκανε 7? μαζί με άλλα 6-7 παιχνίδια και το πήρα. Έχει κι αυτό πολλά updates οπότε μπορεί να κολλήσω. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Gta v και τολμώ να πω πως και το watch dogs δεν με χάλασε!

Και όλα τα nfs φυσικά και ακόμα πιστεύω πως ο καλύτερος τίτλος ήταν το underground 2.....

Το μοναδικό παιχνίδι που έχω τερματίσει τόοοοοοοοοοοοοσες φορές!

Εχω φτιάξει και διαφάνεια με τα κρυμμένα γκαράζ!

Link to comment
Share on other sites

Το Just Cause 3 είναι πολύ break. Χάρηκα όταν βγήκε γιατί το είχε φτιάξει η ίδια εταιρία που έφτιαξε και το Mad Max το οποίο έπαιζα πολύ όμορφα στα 60 φουπουσου. H καημένη η 760 μου γονάτισε και απλά το έσβησα μετά από μία ώρα :stupid:

Link to comment
Share on other sites

To witcher 3 επίτηδες δεν το αρχίζω γιατί δεν εχω χρονο πολυ και θα κολλήσω άσχημα, θα περιμένω να βγει και το επόμενο expansion και βλέπουμε σε καμιά 20ημερη άδεια! :P

Όπως έχω σε αναμονή και το pillars of eternity, Devine divinity, might&magic x και dark souls.

Link to comment
Share on other sites

Omg!!! Λεγε ρε πως ειναι το παιχνίδι?? Μαμάτο φαίνεται μου τρέχουν τα σάλια!

Έχω πάθει μεγάλη πλάκα, δεν έχω ξαναδεί παιχνίδι να μεταφέρει με τόση αληθοφάνεια αυτά που περνάει ο ήρωας στον παίχτη...βρέχεται σκουπίζει τα μαλλιά της, περπατάει στο χιόνι τουρτουρίζεi, πάει δίπλα στην φωτιά βάζει τα χέρια της να ζεσταθεί, τα γραφικά τι να πω, δεν εξηγείτε αυτό με λόγια!

Το παιχνίδι έχει απίστευτο ενδιαφέρον! Μακάρι να συνεχίσει έτσι....

DcOueDy.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

Nice! Με βλέπω να το αγοράζω νωρίς πριν πέσει η τιμή του, άμα υπάρχει και βελτίωση με το directx12 που θα προσθέσουν μέχρι και Windows10 με βλέπω να βάζω!

Πριν πέσει; Δηλαδή πόσο κάτω από τα 10? για καινούριο παιχνίδι;

Get Rise of the Tomb Raider For $9 From Windows Store

Link to comment
Share on other sites

Nice! αλλά είμαι λάτροretail φαν, θέλω το κουτάκι να ουμ για την βιβλιοθήκη μου!

Πάρε τώρα να χαρείς το παιχνίδι και αγοράζεις το κουτί σε 1 χρόνο που θα έχει 15?

Link to comment
Share on other sites

Nice! αλλά είμαι λάτροretail φαν, θέλω το κουτάκι να ουμ για την βιβλιοθήκη μου!

Πολλά like!!!

Και ειδικά για τέτοιο παιχνίδι, τι θα μείνει στα χρόνια που θα κοιτάς την συλλογή σου? Ένα όνομα σε ένα πρόγραμμα? Στα παιχνίδια που αγαπάς αν δεν έχεις κουτάκι - dvd και μυρωδιά δεν λέει μία!

Link to comment
Share on other sites

...τι θα μείνει στα χρόνια που θα κοιτάς την συλλογή σου? ...

Αυτό που έγραψα σε άλλο thread. Τίποτα, γιατί όταν κάποια στιγμή παντρευτείς και κάνεις παιδιά, οι περισσότερες "συλλογές" θα πάνε περίπατο, ή θα μείνουν στο πατρικό, ή θα τις χαρίσεις. Μόνο συλλογές που έχουν σημαντική χρηματική αξία μένουν και τα μεταχειρισμένα παιχνίδια δεν είναι μία από αυτές.

Been there, done that.

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο όροφο είναι το πατρικό μου και άλλο ένα άδειο σπίτι και από κάτω το μαγαζί μου, δεν θα πάω μακριά από τα αγαπημένα μου παιχνίδια :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τώρα να χαρείς το παιχνίδι και αγοράζεις το κουτί σε 1 χρόνο που θα έχει 15?

Αυτό κάνω απο τον Θείο ρα! τα παίζω τώρα και τα αγοράζω όταν πέσουν στα 10-15?! :hehe:

Απλά οι μέρες που διανύουμε είναι δύσκολες και αργούνε τα cracks, άρα με βλέπω να το παίρνω τώρα σε retail, 39? το βρίσκω καλά είναι. :T:

Link to comment
Share on other sites

Layers of fear.

Αρκετά διαφορετικό horror game. Ωραίοι μηχανισμοί (όχι φαντάσματα κλπ,έχει κυρίως jumpscares αλλά αρκετά original ). Απλά είναι "walk em up "φάση, με ενδιαφέρουσα ιστορία που ξετυλίγεται μέσω notes/letters και μέσω του τέρμα σουρεαλιστικού περιβάλλοντος. Τελείωσε σε 3,5 ώρες. 2 playthrough έγιναν και είχε διαφορετικο τέλος στο καθένα. Μαθαίνω έχει και 3ο. Το πρώτο το έγραψα αλλά ούτε του χρόνου δε θα ανέβει με τη σαπίλα που έχω για ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now