ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

Να πω και γω τον πόνο μου τώρα σε αυτό το νήμα που αφορά τα παιχνίδια.

Παίζω αυτόν τον καιρό το M&M X Legacy όπως σας είπα και πιο πάνω, το παιχνίδι εννοείται το ξεκίνησα πειρατικό αλλά επειδή το βρήκα σε καλή τιμή στο νετ το αγόρασα retail.

Και ενώ όλα μέλι γάλα με το πειρατικό copy εχθές λεω wtf δεν κρατάω τα saves να περάσω το original και να κάνω register, μπας και έχει βγει περισσότερο υλικό.

Και εδώ αρχίζει η οδύσσεια. :hehe:

Εγκαθιστώ το παιχνίδι απο το DVD, περνάει και το uplay οταν τελειώνει και όλα μέλι γάλα.

Πάω να κάνω reedem το ΚΕΥ και τρώω το πρώτο χαστούκι. Serial key not valid please insert a valid serial key. :beaten:

Το ξανα κάνω μπας και το πάρει κανα 2-3ς φορές και τρώω άκυρο! :beaten:

Wtf λέω δεν μπορεί! κάτσε να κάνω activate το Assassins greed 2 που το έχω 5 χρόνια στην βιβλιοθήκη! :hehe:

Βάζω που λέτε το serial απο το AC2 και ούτε αυτό έπαιρνε! :beaten: Πάρε να χεις μλκ που θες και να κάνεις activasion.

Με τα πολλά κλειδώνει το uplay επειδή λέει έκανα πολλές φορές αποτυχημένη προσπάθεια με λάθος κλειδιά! :beaten: Πάρε να χεις μλκ και συ και το activasion. :hehe:

Η υπομονή μου αρχίζει και εξαντλείται.....

Πάω στο support και ανοίγω θέμα για το serial του M&M X στέλνοντας και φωτο απο το DVD μαζί με το serial.

Μετά που πάω να δω απο τον λογαριασμό μου τα questions history που έχω ανοίξει πουθενά, άδειο κανένα ερώτημα...:hehe:

Εν το μεταξύ έχω και άλλο παιχνίδι της Ubisoft που δεν έχω κάνει activate στο uplay το Tom's Clansis Vegas 2.

Πάω ο καψερός μετά απο κανα 15 λεπτό που ξεκλείδωσε το uplay και δοκιμάζω το serial απο το Vegas 2 και πάλι παίρνω τα @@ μου! :beaten: ούτε και αυτό δεν γίνεται activate.

Ξανα δοκιμάζω το M&M X και επιτέλους!!!!! WE have a winner huston!!! το πήρε!!!!! :bows:

Επιτέλους λέω θα παίξω, κάτσε να κάνω και τα updates/patches.... :hehe:

Updates available.....9.5GB!!! ready το download!!! :beaten:(πάρε να χεις!!! τι θες να παίξεις? @@!)

Εκεί συνειδητοποιώ οτι δεν πρόκειται να παίξω σήμερα και με πιάνουν τα διαόλια.

Anyway λέω δεν πειράζει, ξεκινάω το download με 1mb/s απο την γραμμή του γείτονα... :hehe:

..και εν το μεταξύ πάω να κάνω register τα άλλα games.

Βάζω AC2 και παίρνω πάλι τα @@ μου.

Ανοίγω εκ νέου στο support ερώτημα και στέλνω και φώτο απο το serial.

Προσπαθώ να κάνω register το Vegas 2 και πάλι παίρνω τα @@ μου!

Αποτέλεσμα να κλειδώσει πάλι το uplay και φυσικά να σταματήσει το download!!! :funk:..

Στο support του λογαριασμού μου στο question history πουθενά τίποτε απο τα ticket που άνοιξα...

Με τα πολλά και αφού η ώρα είχε πάει 3ς και αντί να παίζω να χαλαρώσω είχα τέτοια νεύρα που σκότωνα άνθρωπο πήγα για ύπνο.

Το πρωί ξεκίνησα και έβαλα να γίνουν τα updates, δοκίμασα να κάνω activate το AC2 και τελικά το πήρε!!!!

Δοκίμασα το Vegas 2 και πήρα πάλι τα @@ μου.

Στο δια ταύτα τώρα, απο τα 3 παιχνίδια μπόρεσα να κάνω activate τα 2 μετα κόπων και βασάνων, ακόμα ένα 4ο που είχα το HAWK δεν υπήρχε στο uplay να το κάνω activate.

Πόση μα πόση ταλαιπωρία για να ενεργοποιήσεις ένα παιχνίδι, και εκτός αυτού να περιμένεις να κατεβάσει 9.5GB updates!!!! έλεος ρε!

ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΕΙΡΑΤΙΚΑ τέλος

ας έρθει κάποιος να μου πει το αντίθετο και τα περι ηθικής, θα τον τουλουμιάσω..:rant:

Link to comment
Share on other sites

Στο Steam δεν μου έχει γίνει κάτι τέτοιο, το μόνο πρόβλημα που έχω αυτήν την στιγμή εδώ και κάνα δυο μήνες είναι στο Origin και στο BF4 που άλλαξε το όνομα του λογαριασμού στο άσχετο και δεν μπορώ να το αλλάξω και έχει μείνει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Πόση μα πόση ταλαιπωρία για να ενεργοποιήσεις ένα παιχνίδι, και εκτός αυτού να περιμένεις να κατεβάσει 9.5GB updates!!!! έλεος ρε!

Δεν φτάνει που σου φτιάχνουν το παιχνίδι γκρινιάζεις κ από πάνω. Συμφωνώ πως είναι μπέρδεμα όλα αυτά τα uplay steam κ origins αλλά εντάξει δεν είναι κ τόσο τραγικά τα πράγματα.

ας έρθει κάποιος να μου πει το αντίθετο και τα περι ηθικής, θα τον τουλουμιάσω..

Δεν έχεις και κάτι να έρθω να στο κλέψω ώστε μετά να σου γράψω την ίδια πρόταση...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στο Steam δεν μου έχει γίνει κάτι τέτοιο, το μόνο πρόβλημα που έχω αυτήν την στιγμή εδώ και κάνα δυο μήνες είναι στο Origin και στο BF4 που άλλαξε το όνομα του λογαριασμού στο άσχετο και δεν μπορώ να το αλλάξω και έχει μείνει έτσι.

Ναι στο steam ούτε και γω αντιμετώπισα πρόβλημα όταν ενεργοποίησα το Skyrim Legendary και ας το είχα 2 χρόνια στο ντουλάπι... :hehe:

H Ubisoft @@#ιέται.... :P

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μετά που μιλήσαμε χθες έβαλα κι είδα gameplay video 4k Ultra settings από τύπο με Titan X, έμεινα τελείως ρε. Είδα τα πρώτα 20 λεπτά ξέρω 'γω, μιλάμε για απίστευτα γραφικά όντως!

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσα με τη δουλειά σήμερα και τώρα που άραξα έβαλα πάλι το Max Payne 3. Το είχα τερματίσει τότε που βγήκε, αλλά είχα την 5850 και έπαιζα με medium γραφικά. Τώρα με την 290X 1080p τα πάντα ξεχειλωμένα τελείως, το λιγότερο που έπεσε είναι 36FPS και average έχει 60φεύγα :D

Gk2e3Fo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Unravel μαζί με την τσούπα..

Βέβαια δεν ξέρω πια από τα 2 να αγοράσω..

Παίζω Division αλλά θέλω να αγοράσω το Expansion του The Crew (Wild Run)

ή το Just Cause 3 αλλά ακόμα το σκέφτομαι γιατί λέμε να αρχίσουμε και

Ori : Blind Forest Definitive Edition

attachment.php?attachmentid=66632&stc=1

1438718815394.0.0.jpg

1438718815394.0.0.jpg.4b20069d57a65e250a

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να το έκραξα και να το κατέκρινα, άλλα το κατέβασα και το έπαιξα για να μου φύγει ο αμανές να ουμε! :P

Ο λόγος για το Paragon, που είναι σε Open Beta φάση, και καλά κάνει, το δίνουν F2P αυτό το διάστημα.

Ωραίο παιχνίδι, το περιβάλλον πρωτότυπο, με ωραία γραφικά, καταπληκτικά εφέ, και για beta σου δίνει και ένα ροστερ με 20 ήρωες.

Με εξέπληξε το γεγονός ότι σαν παιχνίδι έχει μέσα πάρα πολύ δυνατό χαρακτήρα από third person και shooting στοιχειά.

Link to comment
Share on other sites

Τερματίζω για 3η φορά το Dying Light. Εκπληκτικό παιχνίδι κατά την γνώμη μου. Πιστεύω να το έχετε παίξει αρκετοί... Και μια ερώτηση αν ξέρετε να μου απαντήσετε: Θέλω να αγοράσω μέσω steam to standalone expansion pack Dying Light:The Following. Έχω αγορασμένο κανονικά το παιχνίδι. όταν μπαίνω στο steam για να το κάνω add to cart και να αρχίσει το κατέβασμα, με το που το επιλέγω, ακριβώς δηλαδή πριν αρχίσει να το κατεβάζει βγάζει μνμ από κάτω και γράφει οτι το The Following απαιτεί να έχεις αγορασμένo τo κανονικό παιχνίδι στην enhanced έκδοση (έκδοση με βελτιωμένα γραφικά που κυκλοφόρησε λίγο αργότερα από την πρώτη έκδοση). Εγώ δηλαδή που έχω αγορασμένη την απλή έκδοση του παιχνιδιού και όχι την enhanced δε μπορώ να το κατεβάσω; Γιατί σε όλα τα site τα ελληνικά που το κάνουν review δεν γράφεται κάτι τέτοιο (ότι δηλαδή όνο αν έχεις την enhaced έκδοση μπορείς να κατεβάσεις το The Following).

Link to comment
Share on other sites

Τερματίζω για 3η φορά το Dying Light. Εκπληκτικό παιχνίδι κατά την γνώμη μου. Πιστεύω να το έχετε παίξει αρκετοί... Και μια ερώτηση αν ξέρετε να μου απαντήσετε: Θέλω να αγοράσω μέσω steam to standalone expansion pack Dying Light:The Following. Έχω αγορασμένο κανονικά το παιχνίδι. όταν μπαίνω στο steam για να το κάνω add to cart και να αρχίσει το κατέβασμα, με το που το επιλέγω, ακριβώς δηλαδή πριν αρχίσει να το κατεβάζει βγάζει μνμ από κάτω και γράφει οτι το The Following απαιτεί να έχεις αγορασμένo τo κανονικό παιχνίδι στην enhanced έκδοση (έκδοση με βελτιωμένα γραφικά που κυκλοφόρησε λίγο αργότερα από την πρώτη έκδοση). Εγώ δηλαδή που έχω αγορασμένη την απλή έκδοση του παιχνιδιού και όχι την enhanced δε μπορώ να το κατεβάσω; Γιατί σε όλα τα site τα ελληνικά που το κάνουν review δεν γράφεται κάτι τέτοιο (ότι δηλαδή όνο αν έχεις την enhaced έκδοση μπορείς να κατεβάσεις το The Following).

Γιατί βλέπω ότι το The Following απαιτεί το βασικό παιχνίδι που είναι το Dying Light: The Following - Enhanced Edition και όχι το απλό. Τώρα γιατί δεν το αναφέρουν τα ελληνικά gaming sitez, είναι άλλη ιστορία. :)

Edited by MetallicGR
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το εγραψες δεν κατάλαβα φίλε μου. Εννοεις οτι αυτο που βλεπεις στο steam ειναι Dying Light: The Following, Enhanced edition οποτε λογικα θα μπορω να το παιξω κανονικα;

Sent from my Galaxy Note 4 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now