ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

bf1 απίστευτα απίστευτα απίστευτα χ απίστευτα στην απίστευτα γραφικά, αλλά λίγο αργό λόγο των αρχαίων όπλων..

cod iw, σαν να παίζω crysis με mas effect στο μιξερ..

Στο cod δεν φτάνουν 12 threads λογικά θέλει καμιά 40ριά ...

 

cod.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά εγκατεστημένο το Skyrim, αν και δεν παίζω καθόλου λόγω σχολείοιυ. Μόνο χθες άνοιξα λίγο το Metro Last Light Redux έτσι για να δω τον φίλο μου τον Artyom και να φωνάξω μαζί του: Cheeeeekiiiii Breeeeekiiiiii xD 

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο ένα retro στο battlefield 3 να θυμηθούμε τα παλιά τώρα ξεκίνησα το Skyrim special edition.

Καλά στο battlefield 3 γίνεται ακόμα της ποπης, φυσικά δεν εχω καταλάβει πως με σκοτώνουν συνέχεια με headshots μπαμ και κάτω, wtf δηλαδή, ή συνεχίζω να είμαι τόσο νούμπας ή τα hacks πάνε σύννεφο, anyway μεγάλη παιχνιδάρα, metro & grand bazar ftw!!! 

Edited by Trabakoulas
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μόλις τερμάτισα το tourchlight 2, παλιό παιχνίδι, άπλα τώρα βρήκα να το παίξω μιας και ήμουν άρρωστος. διασκεδαστικό, μπορείς να του δόσεις ένα τρελό rush ή να το παίξεις χαλαρά, ψάχνοντας τα πάντα, από rifts μέχρι dungeons κ.τ.λ. (Y)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2016 at 4:01 PM, GregEl said:

Πολύ λίγο warframe (επειδή δεν έχω χρόνο), το άρθρο εδώ στο box με έκανε να το ξαναδοκιμάσω.Warframe0004.jpg

Πολύ όμορφο παιχνίδι από όλες τις απόψεις. Αν έχεις και παρέα γίνεται ακόμα καλύτερο. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.Πρέπει να το ξαναρχίσω και γω κάποια στιγμή.

 

Αυτό τo καιρό παλεύω να τελειώσω το Borderlands 2 . Ωραίο παιχνιδάκι με ωραίο χιούμορ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2016 at 4:01 PM, GregEl said:

Πολύ λίγο warframe (επειδή δεν έχω χρόνο), το άρθρο εδώ στο box με έκανε να το ξαναδοκιμάσω.Warframe0004.jpg

απειρες φορες προσπαθησα να του δωσω την "δευτερη ευκαιρια" παντα ομως υπηρχε κατι που με εκανε να πω οχι ρε φιλε, δεν θα φτασω ποτε σε καποιο ΟΚ σημειο.

 

απειρες φορες προσπαθησα να του δωσω την "δευτερη ευκαιρια" παντα ομως υπηρχε κατι που με εκανε να πω οχι ρε φιλε, δεν θα φτασω ποτε σε καποιο ΟΚ σημειο.

 

Καταπληκτικό είναι το Borderlands 2, τα χει τα χρονάκια του, άλλα δεν το βαριέσαι πότε, μπαίνω που και που να παιξω.
Το έχω τερματίσει μια φορά, και τώρα που και που παίζω στο επόμενο επίπεδο δυσκολίας. Online είναι ακόμα πιο ωραίο, και η κοινότητα είναι αρκετά φιλική :)

Όσο για το Warframe, δεν ξερά ρε παιδιά, έχω παλουκωθεί κάνα 3-4 φόρες να το παιξω, άλλα πάντα κάτι με ξενέρωνε.
Μου φαίνεται P2W παιχνίδι, μπορεί να κάνω και λάθος, πάντως έβλεπα τους άλλου το in game progress που είχαν κάνει και μετά έβλεπα και τον char μου και με έπιαναν τα γέλια:P
Κακά τα ψέματά είναι γεμάτο με micro-transactions, άλλα και με υπέροχα τοπία και κόσμους!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ChameZX said:

απειρες φορες προσπαθησα να του δωσω την "δευτερη ευκαιρια" παντα ομως υπηρχε κατι που με εκανε να πω οχι ρε φιλε, δεν θα φτασω ποτε σε καποιο ΟΚ σημειο.

 

απειρες φορες προσπαθησα να του δωσω την "δευτερη ευκαιρια" παντα ομως υπηρχε κατι που με εκανε να πω οχι ρε φιλε, δεν θα φτασω ποτε σε καποιο ΟΚ σημειο.

 

Καταπληκτικό είναι το Borderlands 2, τα χει τα χρονάκια του, άλλα δεν το βαριέσαι πότε, μπαίνω που και που να παιξω.
Το έχω τερματίσει μια φορά, και τώρα που και που παίζω στο επόμενο επίπεδο δυσκολίας. Online είναι ακόμα πιο ωραίο, και η κοινότητα είναι αρκετά φιλική :)

Όσο για το Warframe, δεν ξερά ρε παιδιά, έχω παλουκωθεί κάνα 3-4 φόρες να το παιξω, άλλα πάντα κάτι με ξενέρωνε.
Μου φαίνεται P2W παιχνίδι, μπορεί να κάνω και λάθος, πάντως έβλεπα τους άλλου το in game progress που είχαν κάνει και μετά έβλεπα και τον char μου και με έπιαναν τα γέλια:P
Κακά τα ψέματά είναι γεμάτο με micro-transactions, άλλα και με υπέροχα τοπία και κόσμους!

 Κοίτα δεν το είχα προχωρήσει πάρα πολύ να σου πω την αλήθεια .Αυτό που παρατήρησα είναι οτι θέλει χρόνο για να craftαρεις όπλα πανοπλίες κλπ. Χωρίς να δώσεις χρήματα. Αλλά άμα μάθεις πού βρίσκεις το κάθε υλικό η διαδικασία γίνεται πιο εύκολη. Για μένα πάντως το καλύτερο είναι αν είστε παρέα και παίζετε μαζί αποκτά άλλο νόημα σαν παιχνίδι και έχει και τη πλάκα του ! Ο λόγος που το παράτησα ήταν ότι μετά από λίγο αν είσαι μόνος σου καταντάει βαρετό. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sinuk εκεί είναι που πατάει το παιχνίδι, κατάλαβες? η διαδικασία στο να μαζεύεις τα αντικείμενα που χρειάζεσαι για να κραφταρεις το οτιδήποτε, γίνεται τελείως ρουτίνα σε σημείο να κατανταει απίστευτα βαρετό, και εν συνεχεία το παιχνίδι το ίδιο σε αποτρέπει και ταυτόχρονα σε παροτρύνει στο να τα σκάσεις, μπορείς άπλα να δόσεις 1-2€ και τα τσιμπάς μπαμ μπαμ ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Sinuk και @ChameZX Εγώ είμαι της άποψης-οπτικής γωνίας του total biscuit. Το παιχνίδι το παίζεις για το διαφορετικό και με περισσότερη κίνηση σύστημα μάχης. You are a freaking ninja dude! Αν επικεντρωθείς στο loot-grind και progression τότε ναι είναι βασανιστικά ατελείωτο αν θες να παίζεις free. Αλλά το ίδιο ισχύει και για τα περισσότερα mmo και free to play games (ειδικά για τα επιτυχημένα). Παράδειγμα 60$ το 100 level boost από την blizzard στο wow legion ή το ότι έχω παίξει 3.500+ παιχνίδια στο lol και ακόμα δεν έχω ξεκλειδώσει με ip (rp μόνο για skins) όλους τους champions (και φανταστείτε πόσα first win of the day bonuses είχα σε 4 χρόνια). Εγώ επειδή όπως είπα δεν έχω χρόνο για λιώσιμο-κάψιμο παίζω το warframe αρκετά casual και ευχαριστιέμαι το ότι παίζω έναν ninja χωρίς να έχω βάλει στόχους για να φτάσω στο end game ή να τερματίσω το παιχνίδι. Αν είχα βάλει στόχο να ξεκλειδώσω ένα warframe ή ένα όπλο και καθόμουν να σπαμάρω αποστολές για mats θα το είχα αφήσει σε μισή ώρα. Filthy casual ninjas for the win. Αν θέλετε παιχνίδι με ατελείωτο looting παίξτε diablo 3 στο οποίο έχω 700+ ώρες και θα ξαναπαίξω όταν βγει το necromancer class.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Σεπτέμβρη κάθισα 3-4 μέρες και τερμάτισα το Mafia 3 στο medium. Ωραίο παιχνίδι, αρκετά καλό story, χάρηκα που εμφανίζεται και ο Vito από το 2ο. Αλλά υπερβολικά επαναλαμβανόμενο :( Το Mafia 2 παραμένει το καλύτερο mafia για μένα. 

Οκτώβρη, Νοέμβρη, Δεκέμβρη όποτε άραζα για gaming έπαιζα Assetto Corsa. Το έφτασα μέχρι το 50% αλλά δεν άντεξα περισσότερο γιατί είναι πολύ tryhard παιχνίδι. Σαν οδήγηση το Assetto είναι καλύτερο και απ' το Gran Tursimo 6 που δοκίμασα σε φίλο. Παίζεις όμως 1-2 ωρίτσες και κουράζεσαι. Επίσης έπαιξα και τερμάτισα το Ride 2. Το έστειλα και στον nord και το έκαψε κι αυτός. Ωραίο παιχνίδι, έχει μέσα και το H2R και μπορείς να το φτιάξεις μάλιστα, 330 άλογα. Σηκώνεται σούζα με 4η, 5η, 6η, δεν καταλαβαίνει τίποτα :hehe: Αν δοκιμάσετε Ride 2, βάλτε τα Physics στο Pro, TCS off, Anti Wheelie Off και αφήστε μόνο το Tuck In στο automatic. Μόνο έτσι έχει νόημα αλλά και πάλι καμία σχέση με το να οδηγάς μηχανή στην πραγματικότητα. Still, ένα ευχάριστο παιχνίδι. 

Και τέλος έπαιξα λιγάκι EuroTruck Simulator 2 πάλι, με τη διαφορά ότι το αγόρασα αυθεντικό με τα τελευταία DLCs και το ευχαριστήθηκα. Άσ' το να υπάρχει στο steam, πλάκα έχει και μπορεί να μου τη διώξει πάλι στο μέλλον να κάνω κάνα δρομολόγιο :hehe:

Καμιά 100αριά ώρες gaming δηλαδή, καλά ήταν, άντε τον Οκτώβρη πάλι :hehe:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now