ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

Μου άρεσε αρκετά. Η ιστορία μου φάνηκε καλή (είμαι και λίγο υποκειμενικός), αν και τελείωσε λίγο απότομα. Είδα αρκετά και δυνατά σκηνικά, κάποιες μάχες ήταν αρκετά δύσκολες (σε μία χρειάστηκα βοήθεια μέσω youtube). Η ιστορία διαδραματιζόταν σε μία εποχή που είναι αρεστή σε μένα με ωραίο περιβάλλον (θεωρώ πως μέχρι το CoD Ghosts η τεχνολογική εποχή που διαδραματίζεται το game είναι αποδεκτή, αρκετά κοντά στην πραγματικότητα).

 

Τα γραφικά μου φάνηκαν καλά (φυσικά πολύ καλύτερα από το original MW), παρόλο που το game το έπαιξα σε 1080p, 60 Hz. Η κίνηση ήταν αρκετά καλή, βέβαια χωρούσε βελτιώσεις, όπως π.χ. slide. Ο ήχος ήταν αρκετά καλός.

 

Με όλα τα video settings στο ultra, και ταυτόχρονα recording video μέσω Shadow play της nvidia experience, η 1070 έπιασε και 70 C (09.09.2017, 16:00, περί τους; 33 C θερμοκρασία περιβάλλοντος), ενώ ο 4670k έφτασε στους 67 C.

 

Έχω ανεβάσει και κάποια βιντεάκια σε 1080p (βλ. παραπάνω) και θα ανεβάσω περισσότερα.

 

Γενικά δεν βρήκα κάποιο αρνητικό στοιχείο. Ίσως το μόνο αρνητικό ήταν το θέμα της αγοράς του, καθώς για να το αποκτήσεις έπρεπε να αγοράσεις κάποια από τις ακριβές εκδόσεις του Infinite Warfare, πράγμα που το θεωρώ απαράδεκτο (δεν μπορώ να θυμηθώ για ποιον λόγο το αγόρασα. Ίσως το πέτυχα σε καλή τιμή).

Link to comment
Share on other sites

Στις πρώτες δύο αποστολές το IW ήταν καλό. Στο τέλος ήταν απλά WTF! Περί ορέξεως..

 

Τώρα πάω να τελειώσω το Wildlands. Παρόλο που είναι σε μερικά σημεία επαναλαμβανόμενο (κλασική Ubisoft) έχει διαφορετικές διαρρυθμίσεις στους χώρους/κτήρια/περιοχές οπότε έχει ενδιαφέρον & customization στα όπλα, coop.

Link to comment
Share on other sites

Max Payne 3. Είναι παλιό (2012) αλλά δεν το έχω τελειώσει ποτέ, πάντα κόλλαγα με το multiplayer. Ήρθε η ώρα να το τελειώσω μέχρι να πάρω το CoD WW2, γιατί μετά...

 

Ίσως είναι το καλύτερο story (προσωπική άποψη).

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, stavros said:

Max Payne 3. Είναι παλιό (2012) αλλά δεν το έχω τελειώσει ποτέ, πάντα κόλλαγα με το multiplayer. Ήρθε η ώρα να το τελειώσω μέχρι να πάρω το CoD WW2, γιατί μετά...

 

Ίσως είναι το καλύτερο story (προσωπική άποψη).

 

 

Δεν φαντάζεσαι πόσο κόλλησα με όλα τα max payne...

Ευτηχώς ηταν καλοκαιρί και δεν είχα πολλές υποχρεώσεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/11/2017 at 8:53 PM, Θείος Βάγγος said:

Δεν φαντάζεσαι πόσο κόλλησα με όλα τα max payne...

Ευτηχώς ηταν καλοκαιρί και δεν είχα πολλές υποχρεώσεις.

Σα να βλέπεις ταινία δράσης με τον Bruce Willis ένα πράγμα, ίσως και καλύτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Call of Duty: Black Ops II - Multiplayer.

 

Εντυπωσιασμένος από την υποστήριξη και τα maps. Το game είναι παλιό (2012) αλλά παραμένει ψηλά στις προτιμήσεις των online χρηστών μέχρι και σήμερα. Οι cheaters μέχρι στιγμής άφαντοι.

 

1.jpg.e4e6aefc3e7a72d957d983e3b3ed9dbf.jpg

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Total War Warhammer 2, βέβαια χρειάζομαι gpu upgrade για να παίζει στα ultra στην ultrawide :D Ακριβό σαν package αλλά από τα καλύτερα rts αυτή τη στιγμή και ειδικά για τους λάτρεις του Warhammer Universe!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now