ipo

Τί παιχνίδι παίζετε αυτό το καιρό..??

Recommended Posts

Το Battlefield το τερμάτισα τον Ιούλιο. Στο εύκολο το είχα, έκατσα 9 το βράδυ και στις 6 το πρωί (σερί gaming) το είχα τελειώσει :hehe: Πολύ ωραίο! Έβαλα λίγο το Doom 3 χθες το βράδυ γιατί το είχα χρόνια τώρα αλλά δεν έπαιξα ποτέ. Ωραία γραφικά για την εποχή του και σε κρατάει στην τσίτα όσο δεν πάει άλλο :D Θα κοιτάξω κάνα από αυτά τα τρία που μου είπες, thanks ρει :D

Νίκο θα δω κάνα youtube video, κάνα review και βλέπουμε. Να 'σαι καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να παίξω λίγο Far Cry 2 για πρώτη φορά, έτσι για να δω what the fuss was all about in 2008 :P Μία ώρα άντεξα, το έβγαλα... Βάζω Doom 3 που είναι ψιλοclassic από ότι έχω διαβάσει και δεν έχω παίξει ποτέ :D

Το μόνο που με ευχαρίστησε στο Far Cry ήταν ότι με την GT 430 μου στα 870/1030ΜΗz είχα 47FPS average στα 1600 x 900 με όλες τις ρυθμίσεις στο High. Νοt bad για τόσο μικρή καρτούλα :)

Noobie λάθος FarCry έβαλες, το 1 είναι το epic game.

Το 2ο ήταν ΓΤΠ ( thanks EA & nUbiSoft )

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καποιο καιρο τερματισα το Crysis & Crysis Warhead μιας και δεν τα ειχα παιξει, γιατι οταν ειχαν κυκλοφορησει ειχα το λαπτοπ, κα ειχα παρατησει το πρωτο Crysis στα μισα.

Κορυφαιο παιχνιδακι που στην αρχη δεν μου γεμιζε το ματι αλλα τελικα με πορωσε ηταν το Divinity 2- the Dragn Knight Saga. Εθιστικοτατο. Το πρωτεινω στους RPG Fans, αν και εχει την μηχανη γραφικων του Oblivion (FallOut και τα συναφη), εντουτοις αξιζει, εχει ενα καρο sidequests, και γενικα, σε κραταει. Ευχαριστη εκπληξη, αν σκεφτεις οτι μολις το εβαλα, στο 10λεπτο ηθελα να το απεγκαταστησω....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το dead space 2.

Χαράς το κουράγιο σου φίλε μου. Θέλω πολύ να το παίξω, αλλά αυτή η κάμερα πάνω απο τον ομω μου την δινει στα νευρα. Δεν εχει ουτε την αμεσοτητα του 3rd person ουτε του 1st person.

Την μοδα βεβαια την ξεκινησε το Resident Evil 4 με αυτην την καμερα 2nd person (Second person, Shoulder person χαχαχα) και καλα για ατμοσφαιρα λεει, αλλα μαλλον ειναι η ευκολη λυση για να κουκουλωσουν αδυναμιες της μηχανης γραφικων και του χειρισμου.

Μια χαρα τρομακτικοτατη ατμοσφαιρα ειχαν τα πρωτα Resident's.

Μεγαλη ξενερα παντως μιας και δεν μπορω να την συνηθισω με τιποτα και οτι παιχνιδια εχουν υιοθετησει αυτο το στυλ, τα εχω ξεγραψει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι έχεις υδρόψυκτη overclocked R5870 Lightning και θες ακόμα πιο δυνατή κάρτα; Αχαριστίδη :P

Αν δεν ζοριζόμουν θα χα χτυπήσει μια 580, σκέφτομαι ότι θα θέλω πάλι μπλοκ κτλ κ βαριέμαι..! στο προ πάντως δεν έχω πρόβλημα παίζει κανονικά η κάρτα!!!:P:p:p

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου έφερε ένας φίλος μου το Dragon Age 2 για PC, την απλή έκδοση, αυτός το απεγκατήστεσε άρων-άρων απο το pc του και μου λέει παιξτο και βγάλε τα συμπεράσματά σου.

Λοιπόν, αυτήν την προδοσία δεν την περίμενα απο την Bioware. Το τελείωσα στο hard χαλαρά μεσα σε ένα διήμερο, και αυτό το έκτρωμα δεν αξίζει να λέγεται RPG, ούτε καλά-καλά Dragon Age. Όλα στον βωμό των κονσολών.

Τι να πρωτοπώ? Που είναι η ισομετρική κάμερα? Που είναι η επική μουσική? Που είναι οι RPG μηχανισμοί?

Μεγάλη προδοσία προς το κοινό που την ανέδειξε. Πολύ Action και καθόλου RPG!

Για να μην πω για τα quest που δεν έχουν κανένα νόημα, για τα σκηνικά που επαναλαμβάνονται,ακριβώς ίδια dungeons, ακριβώς ίδια σπιτια, ολοιδια locations παντού. ΝΤΡΟΠΗ!

Μας έδωσαν ένα έπος σαν το ORIGINS και το κατεστρεψαν για να μπορουν να παιζουν οι κονσολαδες? Έλεος ρε, αφού το πρώτο πούλησε σαν τρελό, δεν χρειάζετε να το παίξει κάποιος που δεν έχει ξαναδεί RPG, υπάρχουν άλλα παιχνίδια για αυτή την δουλέια. Μην τα ιδοπεδώνετε ολα!

Περιττό να πω, οτι έχουν φαει τρελό κράξιμο και γιουχάρισμα στα φορουμ τους, και οχι μονο.

Ειλικρινά αποθαρρύνω τον οποιονδήποτε RPG fan να δώσει λεφτά για αυτό το παιχνίδι. Παίξτε το demo, και βγάλτε τα συμπεράσματά σας. Εγώ αυτό πάντως δεν το αγοράζω. Και μολις είχα παιξει το demo ειπα λεφτα για αυτό δεν δινω. Έκατσε με τον φιλο που το αγόρασε και πλεον το είδα ολόκληρο και γράφω την αποψή μου.

Ακόμα προσπαθώ να βρω στα Ελληνικά καταστήματα την Ultimate Edition του Dragon Age ORIGINS, γιατί παρόλο που το έχω αυθεντικό είναι η απλή έκδοση, και θέλω να το ξαναπαίξω με όλα τα DLC & Expansion.

Ας ελπίσουμε να βάλουν μυαλό και να διορθωθούν, και μια δημόσια συγνώμη απο εναν developer που οι οπαδοι του τον έχουν στηρίξει όσο ελάχιστους.

EPIC FAIL απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

στον ελαχιστο ελευθερο χρονο μου(ΣΚ) ασχολουμαι κατα σειρα με:

-crysis 2 αισθητα ελαφρυτερο,αν και εχω την αισθηση οτι τα γραφικα ειναι κατωτερα,σαν ξεπλυμενα ενα πραγμα τα textures (εβαλα και το utility για Maximize των settings αλλα διαφορα δεν ειδα η αληθεια ειναι).

-fifa 11 στο PS3 head to head κοντριτσες,οποιος θελει με κανει add (fazeriozos το nick name μου)

-god of war 1+2 να θυμηθουμε τα παλια

-kick off 2 στην amiga μου (1200)κραταει χρονια αυτη η κολωνια...

-mortal kombat 9 demo δεν με χαλασε μου θυμισε εποχες του 2 που το λιωναμε στα arcades...

Link to comment
Share on other sites

-mortal kombat 9 demo δεν με χαλασε μου θυμισε εποχες του 2 που το λιωναμε στα arcades...

Από τα videos που έχω δει φαίνεται απίστευτο! Μια ερώτηση μόνο από μένα, θα έχει τον Goro μέσα; :D

Link to comment
Share on other sites

wrc προτιμω και μονο.. αυτη η δοση αμερικανιας που του εβαλαν με χαλαει πολυ και αν δεν το εδιναν τσαμπα με την καινουρια vga δεν ειχα κανενα λογω να το αγορασω..:( επισης το drift του δεν ειναι καθολου αληθοφανες,τουλαχιστον η βαθμολογια του..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now