Iannis

Νεο PC Help επιλογη (CPU-MOBO-RAM)

Recommended Posts

Πανε 3 χρονια που πούλησα και τα 5 μηχανάκια (Q6600) που ετρεχαν folding 24/7 και λέω να στήσω νεο PC

Hardware που υπάρχει

1- PSU HiproTech 1200W

2- 2 GTX295 με κατι κουμούτσες χάλκινα block για wc (δεν θυμαμαι τη μαρκα)

3- 2-3 ξεχασμένοι ραφτορες 74ριδες που μάλλον θα φανε σουτ

4- τριπλο ψυγειο- ΕΗΕΙΜ-1250 D-tek block

Την γνωμη σας για CPU Mobo και RAM πλζ

Κουτι μου αρεσει αυτό

Corsair Obsidian Series 800D CC800DW Black Aluminum / Steel ATX Full Tower - Θήκες Υπολογιστών - plaisio.gr

Το PC θελω να πηγαινει σφαιρα σε AUTOCAD rendering Video procecing και γενικά multimedia Tις καρτουλες μάλλον θα τις βάλω SLI

ps* Εχω παθει πλακα με τις επιδωσεις του Intel SSD που εβαλα στο φορητο μου Dell-XPS M1330 οποτε SSD θα μπει για λεθτουργικό (Windows 7 Home Primium)

Τα φωτα σας παιδες γιατι εχω χασει επεισόδια

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση θα ηταν να παρεις τον 980χ αλλα θα βγεις εκτοσ badget μονο αυτοσ εχει 1000ε. Παρε τον 930 ι7 με οποια μητρικη θελεις και ενα κιτ μνημες 3χ2 2000 και θα εισε μεσα σε αυτο το badget . παρε και μια καλη ψυκτρα και κλοκαρε τον στα 4000 πιστευω θα εισε ευχαριστημενος.Αν δεν βιαζεσε περιμενε να ερθει ο μικροτερος εξαπυρηνος της intel αλλα δεν ξερω ποτε ακριβως ερχετε

Link to comment
Share on other sites

Με 1000-1200 ευρώ θα πας σε 1366 σύστημα. ι7 930, m/b gigabyte ud3r, μνήμες Axeram 6gb 2000c9 Και 2 intel postville 80 σε raid-0 και θα είσαι κομπλέ. Θα πετάει το μηχάνημα. Σύνολο 1207 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 1000-1200 ευρώ θα πας σε 1366 σύστημα. ι7 930, m/b gigabyte ud3r, μνήμες Axeram 6gb 2000c9 Και 2 intel postville 80 σε raid-0 και θα είσαι κομπλέ. Θα πετάει το μηχάνημα. Σύνολο 1207 ευρώ.

Τον 920 δεν τον εχουν πια τα μαγαζια

Τι λες για τον νεο 6πυρηνο Phenom X6?

O 930 θα παει 4 giga με νερο?

Link to comment
Share on other sites

mobo αφου δινει 1200 για cpu-mobo-ram να παει σε rampage extreme 3.-

αν δεν τα διεθετε η τα στερειται να παρει κατι φθηνοτερο ναι, αλλιως δεν υπαρχει λογος να μην παρει το καλυτερο δυνατο σε αυτα τα χρηματα..

χμ με μπριζωσατε πρωινιατικα με τον 950..

εδιτ: νατον εφερνε και το πλαισιο..

Link to comment
Share on other sites

ναι!

φαντάσου όμως ο 920/930 με τον 950 να έχουν την ίδια γραμμή παραγωγής με το ίδιο OC potencial?

ελπίζω πως όχι, ποιος το ξέρει να μας το πει σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now