George_o/c

OCZ ULV & ELV DDR3 kits: 4GB/6GB/8GB/12GB @ 1.5V ή 1.35V

Recommended Posts

[NEWS_IMG=OCZ ULV & ELV DDR3 kits: 4GB/6GB/8GB/12GB @ 1.5V ή 1.35V]http://reviews.hwbox.gr/news/ocz.jpg[/NEWS_IMG]Δύο νέες σειρές DDR3 μνημών για Intel πλατφόρμες κυκλοφόρησε σήμερα η γνωστή OCZ, την Ultra-Low Voltage (ULV) και την Extreme-Low Voltage (ELV). Η πρώτη περιλαμβάνει Reaper HPC & Gold series kits με τάση 1.5V, ενώ η δεύτερη απαρτίζεται από Platinum series kits που λειτουργούν στα 1.35V! Τα Platinum ELV μοντέλα έρχονται σε 4GB & 6GB flavors με ταχύτητα 1333MHz ή 1600MHz και αυτά της ULV σε χωρητικότητες 4GB, 8GB & 12GB (ίδιοι χρονισμοί).

Δείτε αναλυτικά specs για κάθε σειρά ξεχωριστά: Platinum, Reaper HPC, Gold

[img_ALT=OCZ ULV & ELV DDR3 kits: 4GB/6GB/8GB/12GB @ 1.5V ή 1.35V]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614c900bb87605b.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

τα timmings σε αυτες τις σειρες της ocz ειναι πλασματικα,απο αναφορες ανθρωπων που τις εχουν αγορασει

Ένα λεπτό, αν ήταν όντως έτσι όπως τα λες δε θα την είχαν κράξει και οι ανταγωνιστές της την OCZ;:que:...

Έχεις κανένα link;

Link to comment
Share on other sites

Ένα λεπτό, αν ήταν όντως έτσι όπως τα λες δε θα την είχαν κράξει και οι ανταγωνιστές της την OCZ;:que:...

Έχεις κανένα link;

παντως εγω που εχω διαβασει στο newegg απο αυτους που τις αγορασαν δεν εχω και τις καλυτερες εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πάρει πριν κάνα μήνα ένα 1600MHz CL7 platinum kit 1.65V για μια γνωστή μου και όλα καλά. Έπαιξε στα 800MHz (1600MHz DDR) @ 7-7-7-21 χωρίς καν να μπω BIOS ;)

Όσο για τα newegg reviews... ουδέν σχόλιον. Πάνε πολλές φορές και παίρνουν 2400MHz kits και τα κάνουν RMA επειδή λέει δεν τους έπαιζαν στα 1200MHz - οπότε το γράφουν και σε review. Πως να παίξει ρει στα 2400MHz όταν το VTT είναι στο 1.15V; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now