''Vagos''

ISO EXE!!

Recommended Posts

Παιδιά έχω κάτι αρχεία που είναι για Game,αυτά τα κάνω επιλογή όλων και τα γράφω σε iso για να τρέξει το παιχνίδι..

Τα αρχεία αυτά μόλις τα κάψει,γίνεται ένα εικονικό αρχείο iso,δηλαδή μια συνχώνευση.

Το κάνω iso,όχι nrg και πάω στο daemons tools να το φορτώσω πάω να το τρέξω και μου βγάζει τα αρχεία πριν τα κάνω iso...Δεν το τρέχει το παιχνίδι...τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?? Πως τρέχει??

Εικόνα...

isoq.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάτι αρχεία που είναι για Game' date='αυτά τα κάνω επιλογή όλων και τα γράφω σε iso για να τρέξει το παιχνίδι..

Τα αρχεία αυτά μόλις τα κάψει,γίνεται ένα εικονικό αρχείο iso,δηλαδή μια συνχώνευση.

Το κάνω iso,όχι nrg και πάω στο daemons tools να το φορτώσω πάω να το τρέξω και μου βγάζει τα αρχεία πριν τα κάνω iso...Δεν το τρέχει το παιχνίδι...τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?? Πως τρέχει??

Εικόνα...

[/quote']

Εxtrack το πρωτο και θα κανει και ολα τα επομενα αυτοματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται extract αυτά τα αρχεία,μόνο zip. Μόνο το iso όταν το έχω κάψει..το έκανα,και μου έκανε ότι και το deamon tools,το άνοιξε απλά δεν έτρεξε το game...

Αν ξέρεις κανένα άλλο κόλπο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνονται extract αυτά τα αρχεία' date='μόνο zip. Μόνο το iso όταν το έχω κάψει..το έκανα,και μου έκανε ότι και το deamon tools,το άνοιξε απλά δεν έτρεξε το game...

Αν ξέρεις κανένα άλλο κόλπο?[/quote']

Τοτε παιζει να ειναι corrupted το αρχειο... Εκτος αν δεν τα εκανεσ extract με winrar...

Link to comment
Share on other sites

corrupted τι σημαίνει??

Δεν χρησιμοποιώ Wirar, μόνο winzip..

Με το winrar μπορώ αυτά τα αρχεία στη foto να τα κάνω extract???

Δηλαδή το πρώτο θα το κάνω extract και τα άλλα θα γίνουν αυτόματα???

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει....Τι να το κάνω.....

Να πεις ότι έχω κανέναν αργό υπολογιστή τότε να το έβαζα...

Πάντως σας ευχαριστώ όλους...!!!

αυτό που ήθελε να σου πει ο φίλος είναι να πετάξεις τα winrarzipzapzoyp και να βάλεις το 7z, ολα σε ένα νοικοκυρεμένα.

πως λειτουργεί αυτό;

σου δημιουργεί ένα επιπλέον tag στην καρτέλα που ανοίγει με το δεξί κλικ που κάνεις σε ένα αρχείο και επιλέγεις κατευθείαν να το κάνεις extract.

όσο και γρήγορο υπολογιστή να έχεις, πρέπει να ξέρεις ότι όταν τον γεμίζεις με προγράμματα που κάνουν το ίδιο πράγμα, θα χαθείς και εσύ ο ίδιος αλλά μπορεί να σου αργούν το άνοιγμα του υπολογιστή καθώς θα έχουν μερικές on-start-up λειτουργίες που μπορεί να μην βλέπεις.

επιλέγουμε λοιπόν μικρά, λιτά αλλά πανίσχυρα προγράμματα για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

πάνω από όλα το 7z είναι ευλεύθερο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now