Trabakoulas

TV 42'' και Home cinema.

Recommended Posts

Οποιος δεν βαριέται και έχει να προτείνει καποιο μοντέλο σε 42'' τηλεόραση και home cinema ή όποιος έχει αγοράσει κάτι απο τα δύο και έχει μείνει ευχαριστημένος. τώρα αρχίζω αναζήτηση, το bagdet για τα δύο περίπου στα 800?+-.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογα με τις αναγκες σου ειναι man - αν θες υψιστη ποιοτητα και τπτ κουλαμαρες (3D, κτλ), τοτε τα 800? λιγα!

Αν πας για ενα budget home cinema και δεν καιγεσαι για το αν το μαυρο θα ειναι 100% τελειο ή για τα 200Hz και τον υπερτατο ηχο, τοτε κατι μπορει να βρεθει.

Εγω προσωπικα πιστευω πως αν μπεις στο τριπακι, καλυτερα σκαστα μιας και καλη για κατι κορυφαιο, παρα να παρεις κατι τωρα και μετα να βρεθεις να τα πουλας για να πας πιο ψηλα.

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια δεν με ενδιαφέρει το 3d ούτε και για 200Ηζ καίγομαι. εντάξει αμα πάει και 900? πχ και καρααξίζει θα κάνω μια θυσία, θα πω την γυναίκα να κανει και 2η δουλεια! :hehe:.

Link to comment
Share on other sites

εχω την 42LH3000 απο LG, την ξεκλειδωσα να παιζει και HD βιντεος απο USB και ειμαι huppy.

σε HD πολυ καλη. ενταξει ηχος και μαυρο μην περιμενεις απο μια που κανει 600ε.

το εντυπωσιακοτερο ολων ειναι οτι εχει 3 Modes φωτεινοτητας και στο χαμηλο καiει μονο 50watts! 100 και 170 στα αλλα 2.

τις ιδιες επιδοσεις περιμενω και απο την 42LD450 που ειναι φθηνοτερη :)

Link to comment
Share on other sites

αυτό το μοντέλο που λες zoro το 42LH3000 στα mediamarket τον μαιο που μας περασε στο τσακ ημουν να την πάρω την είχε 580? προσφορα.

Την άλλη που λες την βλέπω στα 650?, αξίζει λες?

george1000 ωραία φαίνεται αυτή η panasonic την έχεις?

Α! μάλλον θα πάρω ασύρματα ηχεια για το 5.1 μην μπλέκουμε με καλώδια.

Link to comment
Share on other sites

οι πλασμα ποτε δεν μου αρεσαν :)

αλλα αυτα ειναι θεμα γουστου. καλυτερα να τις δεις να παιζουν απο κοντα!

το ματι του καθενος ειναι μοναδικο

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν χτύπησα την Samsung UE40C6000 LED TV 40'' - Τηλεοράσεις - plaisio.gr

με το ποθ την ειδα επαθα πλάκα, τώρα δεν ξέρω αν για τα λεφτά της είναι καλή επιλογή αλλά κόλλησα λέμε μου άρεσε και η εικόνα και το design.

Για home cinema πήρα τοhttp://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Home-Cinema/Home-Cinema-Systems/Set-Home-Cinema/LG-HT805THW-Home-Theater-5-1-HT805THW.htm

Για εντυπώσεις όταν το στήσω.

Link to comment
Share on other sites

επειδή μετακομίζω και απ οτι βλέπω στο καινουργιο σπίτι δεν εχω και πολύ χώρο στο σαλόνι, η απόσταση απο τον καναπε με προβλημάτισε, αφου να φανταστείς σκεφτόμουν και 32'' ιντζες να πάρω. Θα δείξει στην πορεία να σαι καλά. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ναι καποια στιγμη θα πάρω και ένα BD.

λύστε μου μια απορία, επειδή θέλω να παίζω τα mkv, και προφανώς θα τα παίζω απο το laptop (εχει hdmi), ο ήχος πως θα περνάει? πως θα τον συνδέσω με το laptop για να ακούω απο το home cinema?

Link to comment
Share on other sites

αν το home cinema θα αναπαραγει αυτουσιο τον ηχο που βγαζει η tv τοτε νομιζω απλα θα περναει και εικονα κ ηχος απο το hdmi στην tv κ μετα αντι για τα ηχεια της tv, θα βγαινει απο τα 5.1

Link to comment
Share on other sites

μαλλον παιζει τα mkv απο το usb ths tv!.

απλα ψαξε πως μπορεις να συνδεσεις τον ηχο απο την tv με το Home cinema με οπτικη ινα

TV 1xOptical out ----> Home cinema 1xOptical in

Link to comment
Share on other sites

τα ηχεια θα μου ερθουν Πεμπτη, θα παραγγείλω και hdmi καλώδιο.

μαλλον παιζει τα mkv απο το usb ths tv!.

απλα ψαξε πως μπορεις να συνδεσεις τον ηχο απο την tv με το Home cinema με οπτικη ινα

TV 1xOptical out ----> Home cinema 1xOptical in

what? :hehe: και με τι καλώδιο κανεις το link? πουλάνε οπτική ίνα?

Link to comment
Share on other sites

τα ηχεια θα μου ερθουν Πεμπτη, θα παραγγείλω και hdmi καλώδιο.

what? :hehe: και με τι καλώδιο κανεις το link? πουλάνε οπτική ίνα?

yes!

optic fiber Καλώδια Οπτικών Ινών - Skroutz.gr

και φθηνά μάλιστα. η καλύτερη σύνδεση ήχου που μπορείς να κανεις.

δοκίμασε και με κάνα φλασάκι ή εξωτερικό δίσκο αν μπορεί η TV από τα usb να παίξει HD mkv αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now