InsertCoin

GTX 470 tomshardware

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες να σας ρωτησω στο tomshardware που τεσταρουν τις καρτες βλεπω την nvidia gtx 470 να εχει σε load 55 βαθμους και 35db noise αλλα δεν λεει πια συγκεκριμενη μαρκα, πως το ξεχωριζω γνωριζετε?

Link to comment
Share on other sites

55C σε full load δεν υπάρχει περίπτωση.

Εκτός και αν έχει καμμιά ThermalRight Ultra-120 extreme φορεμένη στην κάρτα :D

Λάθος είναι.

Σε idle μόνο είναι πιθανά αυτά τα νούμερα για εργοστασιακή GTX 470.

Link to comment
Share on other sites

55C σε full load δεν υπάρχει περίπτωση.

Εκτός και αν έχει καμμιά ThermalRight Ultra-120 extreme φορεμένη στην κάρτα :D

Λάθος είναι.

Σε idle μόνο είναι πιθανά αυτά τα νούμερα για εργοστασιακή GTX 470.

Μπορει peppa εαν την φυσαει με αυτο !!!!!

backpack20leaf20blower2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Μα για αυτο ρωταο και εγω μου φανηκε πολυ παραξενο οριστε και τα λινκ

Charts, benchmarks 2010 Gaming Graphics Charts (High Quality), 3D GPU Temperature

Charts, benchmarks 2010 Gaming Graphics Charts (High Quality), 3D Noise

και τα δυο λενε σε load αλλα δεν λενε πια μαρκα ειναι η αν εχουν υδροψυξη...

Δεν καταλαβαινω τι γινετε... εσεις απο που βλεπετε benchmark για καρτες γραφικων οταν ειναι να παρετε καινουρια?

Link to comment
Share on other sites

Πιστευετε ειναι καλυτερο να παρεις μια gtx 460 και να την κανεις o/c γιατι εχει πολυ καλυτερη θερμοκρασια και θορυβο παρα μια 470? φτανει η 460 o/c την 470 ?

update: sto bit-tech εκαναν ακριβως αυτο που ειπα με μια 460 @768MB την εκαναν o/c και εφτασε και ξεπερασε την 470 για μερικα fps !!

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει αυτο δεν ξερω??

Και κατι αλλο ασχετο με την 470 αλλα σχετικο με καρτες γραφικων, εχω την asus gtx275 εργοστασιακα ειναι στα 633 core clock δοκιμαζω στα 643 τρεχω furmark και σε 3 λεπτα μου κλεινει to furmark και βλεπω core clock να εχει πεσει στα 400mhz kai memory apo 1134 sta 400mhz (memory clock δεν πειραξα) γινεται να μην παιρνει καθολου o/c η αυτο σημαινει οτι ειναι προβληματικη η καρτα?

Σε στοκ ρυθμισεις τρεχει furmark κανονικα εχω τρεξει και 1 ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν διαβασες τι ειπα απο 633 το πηγα 643 και δεν περασε το stability test του furmark ειναι λογικο να μην παιρνει καθολου o/c μια καρτα γραφικων ή σημαινει οτι υπαρχει καποιο προβλημα και να την γυρισω πισω?

Link to comment
Share on other sites

Και ομως φιλε με το msi afterburner ανεβαζω μολις στα 643 τρεχω το furmark 1920x1200,msaa x4,xtreme burning μεσα στα 5 πρωτα λεπτα μου το κλεινει και δειχνει μαυρη οθονη και το κλεινω απο το task manager, ενω σε στοκ ρυθμισεις τρεχει κανονικα και ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now