Jason

Στρατός :Που και πότε παρουσιάζεστε ? ?

Recommended Posts

λοιπον, παρουσιαστηκα μεσολογγι και μετα επιλεχθηκα για ΕΛΔΥΚ και πηγα αυλωνα. πηρα 14 μερες αδεια - η αδεια της κυπρου συγχωνευτηκε με την αδεια των χριστουγεννων-. επιστρεψαμε απο 14 μερες αδεια και μας ειπαν να παρουμε μια αδεια 4 μερες μεχρι τις 31 δεκεμβρη!!!B-) δηλ πολυ στρατο εχουμε κανει..

Link to comment
Share on other sites

Κατάταξη Στρατευσίμου

Επώνυμο:Χριστοπουλος

Όνομα:Χρηστος

gea.png

Είστε υπόχρεος για κατάταξη Πολεμική Αεροπορία με την 2013 ΣΤ΄ ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης.

Link to comment
Share on other sites

Ο Στρατος ειναι μεγαλο πακετο...ελιωσα με 25 υπηρεσιες σε 6,5 μηνες. Αυτο το υπασπιστηριο ηταν μεγαλο μανηκι ειχα υπολογιστη, bar, ψυγειο, aircondition, pc γεματο με ταινιες, ξεχωριστο κρεβατι και μια ωραια δερματινη καρεκλα! Eλιωσα.... και πηρα μονο 40 μερες αδεια απολυσεως! Οσο μικροτερος πας τοσο καλυτερα. Στα 28 που πηγα δεν ειχα ορεξη για τιποτα περα απο Διοικητικη θεση. Εριξα και μια φορα βολη! Αναφορα ποτε δεν με επιανε...

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

25 υπηρεσίες ? τι να πούμε και μεις με τις 88 μετρημένες γιατι ήμουνα και γραφιάς :hehe:

νταξ ι4 ήμουνα αλλά και πάλι να είσαι μέσα ενώ το σπίτι σου είναι στα 2 χιλιόμετρα δεν λεει .

και όντος ειναι πακετο γιατι εγω έχασα δυο δουλείες για να πάω στρατό

Link to comment
Share on other sites

25 υπηρεσίες ? τι να πούμε και μεις με τις 88 μετρημένες γιατι ήμουνα και γραφιάς :hehe:

νταξ ι4 ήμουνα αλλά και πάλι να είσαι μέσα ενώ το σπίτι σου είναι στα 2 χιλιόμετρα δεν λεει .

και όντος ειναι πακετο γιατι εγω έχασα δυο δουλείες για να πάω στρατό

Το στρατοπεδο ηταν 40χλμ απο το σπιτι μου αλλα δεν με ενοιαζε γιατι εμπαινα 7.30 με 8.00 και 14.00 περναγα πρωτος πρωτος την πυλη με αδειοχαρτο ΠΑΝΤΑ και οχι εξοδοχαρτο..... Δεξια ολα τα στελεχη να περιμενουν να περασει το ωραριο για να περασουν την πυλη και ο Seba με ανοιχτα τα φλας απο αριστερη λωριδα να τους περναει!

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

σου βαρούσαν και προσοχή ? :hehe:

Δεν μου βαρουσαν και δεν τους βαρουσα.... :hehe: ποτε δεν μας ενοιαξε αυτο! Στον Ταξιαρχο προς σεβασμο στο προσωπο του βαρας...

Edited by Sebastian
Link to comment
Share on other sites

νταξ και γω δεν μπορω να πω οτι πέρασα άσχημα μονο στην αρχη στην αρτα ητανε ζορι τον ενάμιση μήνα μετα αλλο ενάμιση μήνα στο 401 και μετα στην κω ήτανε σχετικά καλά.

ήμουνα γραφιάς ειχα και ενα μινι καφεbar δίπλα στα γραφεία έκανα και τα θαλαμοφυλΙκια μου έφτιαχνα και τα pc του λοχου ,περνούσε η ωρα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

To μεγαλυτερο βυσμα που εχει περασει απο το στρατο ηταν ο @ProPitsiriko$ ....ολο εξω ητανε! :hehe: Που εισαι σειρα!!!! Πιο πολλες υπηρεσιες απο σενα στην Ελλαδα νομιζω δεν εχει κανει κανεις αλλος.... μαχημια απο τα λιγα!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now