AMDnord

Η Nvidia απαντά στην Radeon HD6970 της AMD

Recommended Posts

[news_img=Η Nvidia απαντά στην Radeon 6970 της AMD]http://reviews.hwbox.gr/news/nvidia.jpg[/news_img]Η Nvidia ομολογουμένως καθυστέρησε να μπει στο παιχνίδι του DirectX 11, αλλά τώρα που η AMD είναι σχεδόν έτοιμη να κυκλοφορήσει ττην δευτερη γενιά DX11 καρτών γραφικών της, φήμες λένε πως η Nvidia ετοιμάζει κάτι για να αντιμετωπίσει την σειρά Radeon HD 6900.

Η ναυαρχίδα της Nvidia, η οποία φημολογείται πως θα κυκλοφορήσει τον Δεκέμβριο, GeForce GTX 580 και θα είναι βασισμένη σε ένα νέο 40nm GPU (GF110) με 512 CUDA πυρήνες και 128 TMUs (η GTX 480 έχει 60 TMUs). Η κάρτα αυτή λοιπόν, θα διαθέτει επίσης 512-bit memory bus, 2GB GDDR5 μνήμης, TDP κοντά σε αυτό της GTX 480, δύο συνδεσεις για την τροφοδοσία της (8+6pin) και μία είσοδο mini HDMI όπως επίσης και δύο DVI εξόδους.

Όλα αυτα είναι απλώς φήμες οπότε. . .

[img_alt=Η Nvidia απαντά στην Radeon HD6970 της AMD]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/2304cb85172f34a5.jpg[/img_alt]

Διαβάστε περισσότερα

εδώ. . .

Link to comment
Share on other sites

προσεξε μην γλυστρισεις

Την αλήθεια λέει ρε μαν, πίστεψέ με δεν πρόκειται για fan-boy-σμό. Ο Seb πάει πάντα με τον καλύτερο όσον αφορά τις κάρτες γραφικών. Και όσο βλέπουμε την NVIDIA να παραμένει απαθής και να συνεχίζει τέτοιου τύπου "προεκλογικές" δηλώσεις, θα την κράζουμε! :o..

Link to comment
Share on other sites

το παν δεν ειναι τα fps αλλα η σωστη λειτουργια μιας καρτας.πιο καλυτερο?τις μουφες τις ati.ασε τους εχουνε παρει χαμπαρι ολοι.εδω πουλανε μεταχειρα την μουφα 5970 400 evro και δεν την παιρνει κανεις.σε οποιον εχουν πεσει ati απο τα χερια του ξερει τι θα παθει.40 χρονων ειμαι δεν ειμαι κανα κ@%$ωμενο πιτσιρικι και εχουν περασει αποθηκες καρτες απο τα χερια μου.ουτε dealer nvidia ειμαι απλα την αποψη μου λεω

Edited by George_o/c
Προσέχετε το λεξιλόγιό σας!
Link to comment
Share on other sites

Oh WAIT δεν ελεγαν πως το fermi θα κοβει και θα ραβει? θα κατεδαφιζει σπιτια ? γιατι ειναι απλα μια καλη καρτα ? χωρις να ειναι TOP ??οεοεοε ??

Του χρονου τον Σεπτεμβρη ισως βγαλουν κατι τετοιο...!2good2be true!

Δεν πιστευω αμα δεν δω review!η εστω original καρτα..! Φημες φημες..βαρεθηκαμε να ακουμε π!43ς!!

@oldhag εδω και 3+ χρονια εχω Ati χωρις το παραμικρο προβλημα...τωρα πως ολοι σας βγαζετε προβληματα και τρομοκρατειτε τον κοσμο δεν μπορω να καταλαβω..!

Σου πληρωνει μηνιατικο η nVIDIA ? αν ειναι ετσι χαλαλι να τα λες..αλλα δεν το κοβω!

Link to comment
Share on other sites

nvidia rulezzzzzzzzz ρε!!! γιατί έχει πράσινο logo και είμαι πανάθα τέλος. Ποιος τις χ@ζει τις επιδόσεις!

χαααχαχαχ ζαμ@τος ο φιλος :(....

Edited by George_o/c
Δεν βρίζουμε... =)
Link to comment
Share on other sites

ελα πιτσιρικια φατε την τυροπιτουλα σας

Που ξέρεις εσύ ρε ''μεγάλε'' τι κάνουν οι 5970? Έχεις καμία και ξέρεις??Από πότε έχεις να πάρεις ATI??

Εγώ 2 έχω και πάνε πολύ καλά χωρίς προβλήματα....

Μήπως έφαγες εσύ καμία λουκανόπιτα από που δεν ξέρω,και λες τέτοιες μ@λ@κίες?:harhar::evil:

Link to comment
Share on other sites

η nvidia 480gtx αυτη την στιγμη ειναι η καλητερη καρτα αλλα για bench και οχι για καθημερινο συστημα εκτος αν εχεις ψησταρια η ψηνεις τις τυροπιτες που λεει ο olghag

Link to comment
Share on other sites

το παν δεν ειναι τα fps αλλα η σωστη λειτουργια μιας καρτας.πιο καλυτερο?τις μουφες τις ati.ασε τους εχουνε παρει χαμπαρι ολοι.εδω πουλανε μεταχειρα την μουφα 5970 400 evro και δεν την παιρνει κανεις.σε οποιον εχουν πεσει ati απο τα χερια του ξερει τι θα παθει.40 χρονων ειμαι δεν ειμαι κανα κ@%$ωμενο πιτσιρικι και εχουν περασει αποθηκες καρτες απο τα χερια μου.ουτε dealer nvidia ειμαι απλα την αποψη μου λεω

αυτό είναι το χειρότερο...

Edited by George_o/c
Έκανα edit στο περιερχόμενο του quote.
Link to comment
Share on other sites

ελα πιτσιρικια φατε την τυροπιτουλα σας

Το ζητημα ειναι οτι εχεις προβλημα με την ATi

Το γελειο ειναι οτι δεν το δικαιολογεις, απλα το "πετας" σαν defacto δηλωση

Κανε μια επεξηγηση - γιατι δεν ειναι καλη η ATi και οι καρτες της? Εγω παραπονα εχω και απο τις δυο εταιρειες, εχω δοκιμασει και τις δυο κορυφαιες. Εσυ?

Link to comment
Share on other sites

το μονο καλο που κανει η απατι ειναι οτι υπαρχει ανταγωνισμος ετσι ωστε να μην κανει οτι θελει τιμολογιακα η nvidia αν ηταν μονοπωλιο.,αν και εχει ηδη ξεφυγει απο τιμες η nvidia

σας επιστρεφω στη μουρη τους χαρακτηρισμους.σιγα μην χασω την μερα μου ερχοντας σε αντιπαραθεση με τον καθε αργοσχολο χαβαλε πιτσιρικακο.last edit δεν προκειται να διαβασω κατι αλλο σε αυτο το thread

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 εταιρείες έχουνε τους καλύτερους μηχανικούς που σχεδιάζουν τις καλύτερες GPU στον κόσμο με σπουδαία προϊόντα και μεγάλη ιστορία στον κατάλογο τους.

Είναι πραγματικά λυπηρό να βλέπεις τέτοιο κόμπλεξ απέναντι στον κόπο και την προσπάθεια για ανταγωνισμό και καλύτερα προϊόντα των μηχανικών της ATI/AMD.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now