Recommended Posts

george_oc δεν ξερω τι κανω λαθος τα δοκιμασα και τα 2 με ιδιες ρυθμισεις και απο boot εκανα real time priority, τρεξιμο στον ενα πυρηνα , ενα cw 5g , ενα run 16m και μετα το run των 32m και τα κινεζικα 2003 server ηταν 15 sec ποιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα...τι συγκριση εκανες? Tα ΧΡ του Γιωργου με Tαιβανεζικα server 2003 η server 2008? Παντως 15'' στην ιδια συχνοτητα ειναι μεγαλη διαφορα, ισως το λειτουργικο του Γιωργου να θελει διαφορετικο tweaking.

stealth

Link to comment
Share on other sites

O καθένας όπως βολεύεται είπαμε, σιγά μην βγάλω και αφρούς επειδή του δίνουν 15sec τα Κινέζικα :hehe:

Για παράδειγμα, εγώ στο P55 εντόπισα ότι είναι γρηγορότερα τα 3D XP όταν τους έχω μέσα και VGA drivers κανονικότατα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κάνω τα xp σε σχέση με τα ταιβανιάρικα, αλλά σε σχέση με τα peppa's vista στο wprime

φαινεται να μην τα πηγαίνουν καλά στα ίδια settings πάντα...;)

Δεν ξέρω τι γίνεται με άλλες εκδόσεις xp...Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή..;)

Και στα 2 λειτουργικά είναι περασμένοι vga drivers.

Έχουμε και λέμε

Wprime-George Oc XP

11004ccc82f7cd552.jpg

Wprime-Peppa's Vista

11004ccc82f7abe25.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bravisimo George2500!

George κρητικέ, τα xp σου πετάνε BSOD σε μερικά laptops αμέσως μετά που φορτώνουν τους αρχικούς drivers για την εγκατάσταση, ενώ του πέππα πάνε καλά. και αυτό για το ACPI δεν κατάφερα να το βρω στο βίος. δεν το έχουν όλα τα laptops δυστυχώς. νομίζω φταίνε τα Ελληνικά. καμια αντίστοιχη αγγλική version μπορείς να φτιάξεις να παίζει και PC mark4? όπως και vista να παίζουν kai PCmark5 και win7 64?

ξέρω, ζητάω too much :)

Link to comment
Share on other sites

PCMark04 παίζω σε μια stock Windows XP Ελληνικά που απλά την πέταξα στο nLite και της ενσωμάτωσα το Service Pack 3 :)

Όσο για την v2 156MB δεν την έχω δοκιμάσει ποτέ σε laptop :( PCMark05 παίζω σε μια 680MB Vista που έφτιαξα, στα ίδια MB με την tiny είναι οπότε καμία διαφορά ;) Με τα λειτουργικά γενικά έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό γιατί κατάλαβα ότι στα καινούρια δεν έχουν μεγάλη διαφορά. Μόνο σε SuperPi βλέπεις ορατή διαφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργη με παλιες ati agp 9600, 9700, 9800,

υπαρχει θεμα οταν πας να βαλεις drivers...

χρειαζεται μαλλον το agp440.sys ,

το οποιο βεβαια δεν υπαρχει ουτε στα δικα σου ουτε και στου πεππα :o

με την σειρα 6 της nvidia δουλεύουν ρολόι

επειδη ξερω οτι εχεις παλιες ati, μολις βρεις λιγο χρονο,

ριξε μια ματια, να δουμε τι παιζει:harhar:

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το ξέθαμα αλλά πρέπει να πω ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ...

μόλις τα δοκίμασα για 2d και έμεινα υπερευχαριστημένος...με κανα δυο registry tweaks ακόμα μου έβγαλε διαφορά available με cached 2 παρά κάτι mb!! !

To καλύτερο μου μέχρι στιγμής!!!

Θα το δοκιμάσω και σε 3d ελπίζω να λειτουργήσουν όλα οκ γιατί πραγματικά μου άρεσαν πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now