yannis

Παιχνίδια σε laptop

Recommended Posts

Καλημέρα και καλό Σαβατοκύριακο σε όλους σας.Λοιπόν έχω μια ερώτηση για ένα laptopaki Toshiba.Θέλω να του βάλω να παίζω κανα παιχνιδάκι αλλά φοβάμαι μήπως πάρει φωτιά και ψυθεί ολόκληρο...

Και γενικότερα μιλώντας στα laptops παίζουμε παιχνίδια...;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

καταρχην πες μας ποιο λαπτοπ εχεις και 2ον γιατι να παρει φωτια? αν δεν ειναι πολυ δυνατο χαμηλωνεις ρυθμισεις και θα εισαι μια χαρα σε ενα νορμαλ παιχνιδι. εχω και γω toshiba λαπτοπ (2ετιας) και ειναι πολυ καλο για νορμαλ παιχνιδια αν και ανεβαζει 80αρια+ η καρτα..

Link to comment
Share on other sites

Toshiba έχω και γώ...Απλά ακούω από πολλούς ότι τα laptops θερμαίνοναι πιο πολύ από τους σταθερούς...Για αυτό φοβάμαι

Μια άλλη ερώτηση.Πήγα να δώ από τι hardware αποτελείται από cpuz και δεν έδειχνε

Link to comment
Share on other sites

θερμαινονται σιγουρα περισσοτερο αλλα δεν ειναι κατι φοβερο..ακομα και 2-3 ωρες να παιζεις δεν προκειται να γινει κατι..δεν ξερεις ποιο μοντελο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως θα μπορεις ευκολα να παιξεις κανα παιχνιδακι οπως Tomb Raider Underworld, NFS Underground 2, κτλ. Γενικα, παλαιοτερα παιχνιδια (απο το 2007 και πριν) τα laptop τα παιζουν ευκολα - δε θα εχεις προβλημα.

Τα μονα laptop που ειχαν θεμα με την υπερθερμανση ηταν εκεινα που φορουσαν μια συγκεκριμενη παρτιδα της nVIDIA 8600M GT. Σκεψου οτι το δικο μου DELL ανηκει σε αυτα, αλλα ακομα παιζει παιχνιδια μια χαρα (ελιωνα στο Dawn of War πανω του!)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι μπορείς να παίξεις άφοβα παιχνίδια. Η κάρτα γραφικών σου είναι αρκετή για low 1280X720... Aν νιώσεις ότι πυρώνει πολύ, βάλε κάτι απλά απο κάτω ή βγάλε απο δίπλα τα αντικείμενα, ώστε να έρχεται/φεύγει πιο έυκολα ο άερας απο τους αεραγωγούς...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε και κανένα Notebook Cooler με μεγάλο fan του τύπου Coolermaster Ergostand να το βάλεις απο κάτω να έχεις το κεφάλι σου, τα αυτιά σου και το Notebook ήσυχα και δροσερό αντίστοιχα :)

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια ερώτηση...Το e-shop φέρνει τέτοια...;;;Διότι έχω κάνει και παλαιότερα παραγγελίες online και το ξέρω, ενώ από το πλαίσιο όχι..

Αλλιώς θα πάω αναγκαστικά σε αυτό

Turbo-X Netbook Cooler U1 Fan - Βάσεις Notebook - plaisio.gr

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια ερώτηση...Το e-shop φέρνει τέτοια...;;;Διότι έχω κάνει και παλαιότερα παραγγελίες online και το ξέρω, ενώ από το πλαίσιο όχι..

Αλλιώς θα πάω αναγκαστικά σε αυτό

Turbo-X Netbook Cooler U1 Fan - Βάσεις Notebook - plaisio.gr

δεν κανει κακο να ψαξεις λιγο το site οποιο και αν ειναι αυτο;)E-SHOP.GR: NOTEBOOK ACCESSORIES ΒΑΣΕΙΣ ουτε και γω ηξερα απλα το εψαξα..

εδιτ: αυτη η βαση ειναι μικρη και αμφιβολου ποιοτητας..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χρειαστώ κάτι πιο μεγάλο, λαπτοπ κανονικό ειναι...Τώρα πόσο ακριβώς θα σε γελάσω...

ευχαριστώ όλους σας για το ενδιαφέρον που δείξατε...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


  • Forum Statistics

    • Total Topics
      38.5k
    • Total Posts
      434.5k
  • Member Statistics

    • Total Members
      7,515
    • Most Online
      22,501

    Newest Member
    super291comph
    Joined
  • Who's Online (See full list)

    • There are no registered users currently online