Vag222

Gran Turismo 5

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Gran Turismo 5 ]http://reviews.hwbox.gr/news/pc_gaming.jpg[/NEWS_IMG]Φαίνεται πως ακόμη μία φήμη πυροδότησε τους πιστούς του ΡlayStation 3, αφού σύμφωνα με αυτή, στις 23 Δεκέμβρη το πολυαναμενόμενο Gran Turismo 5 θα είναι στα χέρια των ιαπώνων αγοραστών. Αυτή η είδηση όμως γρήγορα άλλαξε, με αποτέλεσμα η ημερομηνία κυκλοφορίας του να παραμένει ακόμη άγνωστη. Πάντως αναμένεται ότι η οριστική ημερομηνία θα ανακοινωθεί μέχρι το τέλος του Νοεμβρίου.

Παίξτε το αν θέλετε και αν η ημερομηνία τις 23ης Δεκεμβρίου είναι πραγματική για την κυκλοφορία στην Ιαπωνική αγορά, τότε πόσο πιθανό είναι μέχρι το τέλος του έτους να είναι διαθέσιμο και στην Ευρωπαϊκή αγορά; Σύμφωνα με τις προβλέψεις πάντως θα είναι διαθέσιμο σε Ευρώπη και Αμερική στα τέλη Ιανουαρίου ή αρχές Φεβρουαρίου στην καλύτερη περίπτωση.

Όταν πρόκειται για την ανακοίνωση της ημερομηνίας , κυκλοφορίας του GT5 αυτές τις μέρες , θα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί και να μην ακούμε το ότι λέει ο οποιοσδήποτε. Απλά πρέπει να σκεφτόμαστε ότι θα κυκλοφορήσει μία μέρα και ότι επίσης αυτή η μέρα πλησιάζει. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι εικασίες αν και όσο περνάει ο καιρός φαντάζει όλο και πιο απίθανο να κυκλοφορήσει ο τίτλος στην Ευρώπη και Αμερική πριν τα Χριστούγεννα. Πάντως αυτό που θα πρέπει να κάνουμε, είναι να περιμένουμε και να δούμε τι θα συμβεί τελικά.

Edited by JC_Denton
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έπαιξα το Prologue, ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Όχι simulation δεν ήταν, ούτε καν πλησίαζε σε παιχνίδι οδήγησης. Τα αμάξια βάρκα-γιαλό, η αίσθηση ανύπαρκτη, μόνο τα γραφικά έλεγαν κάτι αν και την ώρα που οδηγείς γρήγορα δε βλέπεις και πολλά.

Πολύ κακό για το τίποτα και πολύ αναμονή επίσης. Πολύς κόσμος παίρνει το PS3 για αυτό το παιχνίδι και τώρα που θα βγει, κοντεύει να βγει το PS4... Μην πω για το πόσο πίσω είναι πλέον σε σχέση με τα PC. Συγκρίναμε τα DiRT2 σε PC και PS3 (και τα δύο στην ίδια τηλεόραση) και οι διαφορές είναι τραγικές. Πραγματικά δεν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το χω πει - αν θες ρεαλισμο και παιζεις Gran Turismo, εισαι βλακας :P

Το GT ειναι το πιο ρεαλιστικο "street racer", αλλα simulator καθαροαιμος δεν ειναι (βλεπε LFS/GTR/RBR/κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έπαιξα το Prologue, ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Όχι simulation δεν ήταν, ούτε καν πλησίαζε σε παιχνίδι οδήγησης. Τα αμάξια βάρκα-γιαλό, η αίσθηση ανύπαρκτη, μόνο τα γραφικά έλεγαν κάτι αν και την ώρα που οδηγείς γρήγορα δε βλέπεις και πολλά.

Πολύ κακό για το τίποτα και πολύ αναμονή επίσης. Πολύς κόσμος παίρνει το PS3 για αυτό το παιχνίδι και τώρα που θα βγει, κοντεύει να βγει το PS4... Μην πω για το πόσο πίσω είναι πλέον σε σχέση με τα PC. Συγκρίναμε τα DiRT2 σε PC και PS3 (και τα δύο στην ίδια τηλεόραση) και οι διαφορές είναι τραγικές. Πραγματικά δεν αξίζει...

+1 απο μενα (κανει και ριμα)

Ειδικα αν με το GT4 εκλεινες 8ωρα μπροστα στην οθονη, η αισθηση που σου δινει το 5 (τουλαχιστον στο Prologue) ειναι τραγικη.

Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει παίξει forza motosport 3 στο xbox360 το Grand Turismo πάντως δε το βλέπει σαν εξομοιωτή... μάλλον γελάει θα έλεγα... λίαν επιεικώς απαράδεκτο... μονο γραφικά έχει από αυτά που λένε και γράφουμε τα αλλα είναι μονο φήμες και φήμες θα μείνουν ....

( μα τι κακός που είμαι )

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε συ? Και τα 2 που τα έχω το 2ο ειδικά με έχει καθηλώσει μέρες ολόκληρες μπροστά στην τηλεόραση. Ειδικά αν έχεις ηχοστύστημα και τέρμα πειραγμένη την enzo θα πάθεις πλάκα από τον ήχο!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αντε την καταδίκη μου πόσα χρόνια περιμένουμε!!!

σε αυτούς που λένε για χειρισμό, simulator σημαίνει προσομοιωτής, στόχο έχει την προσομοίωση δηλαδή όσο το δυνατό ποί κοντά στην πραγματικότητα.

Εάν έχει συνηθήσει κάποιος στα παιχνιδάκια τύπου Need For Speed που μπαίνεις στις στροφές με 400χαω και το κουμπί απο το χειρόφρενο κολλημένο με τσίχλα, το GT απλά δέν είναι γι'αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Αντε την καταδίκη μου πόσα χρόνια περιμένουμε!!!

σε αυτούς που λένε για χειρισμό, simulator σημαίνει προσομοιωτής, στόχο έχει την προσομοίωση δηλαδή όσο το δυνατό ποί κοντά στην πραγματικότητα.

Εάν έχει συνηθήσει κάποιος στα παιχνιδάκια τύπου Need For Speed που μπαίνεις στις στροφές με 400χαω και το κουμπί απο το χειρόφρενο κολλημένο με τσίχλα, το GT απλά δέν είναι γι'αυτόν.

Δε νομίζω να ανέφερε καν κανείς το NFS, πόσο μάλλον να έκανε σύγκριση με αυτό...

Εγώ προσωπικά αναφέρθηκα στο Prologue που τα αμάξια πάνε "βάρκα γιαλό"... Ουδεμία σύγκριση με την πραγματικότητα και αποτυγχάνει και στον τομέα του simulation και στον τομέα του game.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now