John-X

GTX 480+AFTERBURNER VOLT MOD

Recommended Posts

Tsaaaaan help meeeeee!παει η μια η καρτα μου:(.δεν πειραξα ουτε bios ουτε τπτ.εδωσα μεχρι 1.18v κανω μερικα τεστ,ηταν unstable.ξαφνικα παγωσε η οθονη.κανω restart τα βαζω ολα στοκ,κανω τεστ ξαναπαγωνει.βγαζω το Afterburner κανω καθαρισμο βαζω smart doctor παω να ρυθμισω ανεμηστηρα

ξαναπαγωνει.βγαζω την μια την καρτα και δουλευει κομπλε.η αλλη που ηταν πρωτη στο sli τιποτα μολις πας για 3d εφαρμογη παγωνει τοσο μεχρι που κανει restart μονο του.Τι να φταιει:(?τα εφτησε λες?λες να πειραχτηκε το bios της απο το γ@μοafterburner:rant:?η παει πεθανε?

Link to comment
Share on other sites

... δεν νομίζω να πέθανε τόσο εύκολα!

έιχες τέρμα το fan? τι temps εβλεπες με 1.18v ?

To fan ειναι τερμα ναι.στα τεστ μεχρι 71 πηγε.Υπαρχει περιπτωση να στανιαρει αν φλασαρω το bios απο την δευτερη?εχει και εγκυηση ομως αμα ειναι μην τη χασω τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ενα flashαρισμα να δουμε τι θα γινει - αν ακομα ειναι νεκρη, τοτε παμε για ανοιγμα και τσεκαρισμα παστας, μπας και εγινε καμια μλκια και ξεραθηκε/δεν εχει μπει καλα και δεν αναβει η καρτα απο θερμοκρασιες!

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι χανεις ρει - εδω με το Afterburner και γενικα το O/C χανεις εγγυηση κανονικα!

Μη βλεπεις οτι κανεναν δεν νοιαζει - δεν μπορουν να το ελεγξουν, γι' αυτο δεν μας ενδιαφερει ;)

Το ζητημα ειναι οτι αν σου δουλεψει με το αλλο BIOS, βρισκεις μετα το σωστο BIOS για την καρτα - το περνας μεσα και εισαι κυριος ;)

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα αναβει JC κανονικα μονο οταν ανοιγεις 3d εφαρμογη παγωνει.τωρα βλεπω οτι εχει ιδιο bios part number με την δευτερη μου οποτε θα ειναι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

flashερνω το bios και μου βγαζει μηνυμα στο τελος

EEPROM arase failed

system write protection enabled unable to write EEPROM

και τωρα εμεινα εκει δεν εκανα restart.

εχει κανει ηδη clear to image ομως.Τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

flashερνω το bios και μου βγαζει μηνυμα στο τελος

EEPROM arase failed

system write protection enabled unable to write EEPROM

και τωρα εμεινα εκει δεν εκανα restart.

εχει κανει ηδη clear to image ομως.Τι κανω?

Απο ότι καταλαβαίνω προσπαθείς να flashάρεις μέσω windows?

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα jc και μου πεταει αθτο το μνμ.αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι

κανει clear to image πρωτα και μετα πεταει το μνμ που σημαινει η καρτα ειναι χωρις bios τωρα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now