Jim@kiS

Επιλογη Φωτογραφικης!

Recommended Posts

κοίτα... η φωτογραφία σα χόμπυ έχει άπειρο διάβασμα... είναι απαράδεκτο να ρωτάς και να μην κάθεσαι να το ψάξεις instead... άσε τι φακούς έχω εγώ:P

Link to comment
Share on other sites

Jim Jim γιατί έχω την εντύπωση ότι πολύ απλά δεν σου χρειάζεται μια τέτοια φωτογραφική, απλά σε έπιασε αυτή η μανία που θες να έχεις το καλύτερο; Επειδή σε ξέρω για αυτό στο λέω :D Νομίζω ότι πριν κάποιος αγοράσει μια τέτοια φωτογραφική μηχανή, θα το έχει ήδη ψάξει λιγάκι από μόνος του για να καταλάβει πέντε-δέκα βασικά πράγματα... Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις κάτι φθηνότερο για αρχή :)
Του τα χω πει 15 εκατομμυρια φορες :hehe: Αστον, θελει να κανει την τρελα του - μπορει να μας βγει και ταλεντο :D
Παιδια πηγα και την πηρα δεν κρατηθηκα 700 ευρω στο κουτις σφραγισμενη με 8gb sdHC class 10 δωρο και μια θηκη για την d90 δωρο και αυτη!!! καλα εκανα η εκανα μαλακια?

Μια χαρα ειναι ρε - θα παρεις μεγαλυτερο φακο σε χρονο dt βεβαια (θα σου χρειαστει βασικα), αλλα ειναι πολυ πολυ καλη η τιμη που τα πηρες ;)

Link to comment
Share on other sites

:D ειναι φοβερη και να φανταστεις τωρα την ψαχνω αλλα εχει πολλα που δεν ξερω μην σου πω τα παντα Βουδα εισαι αθηνα εε?Θες καμια μερα να βρε8ουμε να μ δειξεις τα κολπακια αν θες φυσικα?και να μου εξηγισεις καποια πραγματα?γιατι και που τα διαβαζω δεν καταλαβαινω και πολλα ορολογιες τυποποιημενες λεξεις και τετοια... :/
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου είπα ότι πρώτα κάνουμε μια έρευνα για να μάθουμε 5-10 πραγματάκια μόνοι μας, μετά κάνουμε προπόνηση σε μια σχετικά φθηνή DSLR για να δούμε αν αυτά που μάθαμε τα αφομιώσαμε καλά και μπορούμε να τα εφαρμόσουμε επιτυχώς και μετά αγοράζουμε την super-duper φωτογραφική μηχανή :P

Μεγειές :D

Link to comment
Share on other sites

ε το ιδιο πραγμα ειναι :P απλα εγω παρα να περασω ολη την ταλαιπορεια της φθηνης και μετα την αγορα της super duper πηγα αμεσως στην super :P

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

τσέπης επιτρέποντος έχει δίκιο... εγώ θεωρώ δεν θα είχα κολλήσει αν δεν είχα σαν πρώτη την d90... δλδ κάτι d40/d60 φίλων που έχω πιάσει, δε μου κάνουν αίσθηση να ασχοληθώ μαζί τους, μόνο κ από τα απλοικά noobish μενού κ ρυθμιστικά... αλλά κ το μικρό μέγεθος....

Link to comment
Share on other sites

ε ειδες σωστα επραξα :D τωρα 8ελω φυσικα και λιγο την βοηθεια σου να μου πεις τα βασικα και τις ορολογιες και τι σκατα παιζεται για να μπω στο κλιμα!εχεις χρονο να βρε8ουμε για κανενα καφεδακι καμια μερα?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς όχι δεν έχω χρόνο (ούτε υπομονή:P) να κάνω κάτι τέτοιο, αλλά μην περιμένεις ότι η γνώση μεταφέρεται τόσο εύκολα... είναι άπειρες παράμετροι και θα πρέπει τη γνώση αυτή να την "κερδίσεις" με διάβασμα και προσωπικό ψάξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Να γίνω λίγο κακός λέγοντας ότι ο voudas έχει δίκιο σε αυτά που σου λέει Jim@kiS...?

Με τόσα λεφτά που έδωσες θα έπρεπε να ήσουν μες στην κ@υλα για να μάθεις...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now