Τον Αύγουστο οι πρώτες custom AMD RX Vega GPU!

Στις αρχές Αυγούστου λέγεται ότι θα κυκλοφορήσουν οι πρώτες custom AMD Radeon RX Vega κάρτες γραφικών της εταιρίας με αερόψυκτρες και all in one υδροψύξεις ανάλογα με την έκδοση!

Οι συνεργάτες της AMD φαίνεται πως ετοιμάζουν τις υλοποιήσεις τους για το Q3 του τρέχοντος έτους, λίγες ημέρες μετά την επίσημη διάθεσή τους στην αγορά. Έτσι, η πρώτη εβδομάδα του Αυγούστου θα είναι αρκετά ενδιαφέρουσα, μιας και λέγεται από πολλές πηγές ότι οι μεγάλοι συνεργάτες της ετοιμάζουν custom υλοποιήσεις με αερόψυκτρες αλλά και AIO υδροψύξεις ανάλογα με το μοντέλο, αφού όπως έχουμε αναφέρει και στο παρελθόν, οι επερχόμενες κάρτες θα έρχονται ενδεχομένως σε τρεις εκδόσεις.

 

 

 

 

 

 

 

 

Πηγή.

Βρείτε μας στα Social:  twitter.jpggplus.jpgfb.jpginsta.jpgyt.png

amd, all in one pc, Radeon RX Vega

FeelsBadMan

Members
2017-06-20T14:45:09Z

Μετά από τόση αργοπορεία όσο αναφορά το launch,θα ΠΡΕΠΕΙ να είναι πιο γρήγορη(το πιο high end μοντέλο) από την 1080ti.Αλλιώς θα έβρισκα την θέση τους στην αγορά ιδιαίτερα περίεργη.

bilias

Members
2017-07-14T12:46:04Z

Η 1080 to κοστίζει 800-1000 ευρώ,πιστεύω ότι οι Vega θα έχουν μια πιο οικονομική θέση,τώρα αν θα είναι καλύτερη πόσος με ενδιαφέρει,εγώ θέλω να παίζω 2κ 144 hz όσο πιο οικονομικά γίνεται.

FeelsBadMan

Members
2017-07-14T15:57:56Z
3 hours ago, bilias said:

Η 1080 to κοστίζει 800-1000 ευρώ,πιστεύω ότι οι Vega θα έχουν μια πιο οικονομική θέση,τώρα αν θα είναι καλύτερη πόσος με ενδιαφέρει,εγώ θέλω να παίζω 2κ 144 hz όσο πιο οικονομικά γίνεται.

Ακριβως.Και μιας και τα freesync monitor είναι 250-300€ φθηνότερα απλά το κόστος δεν δικαιολογείται.

bilias

Members
2017-07-14T16:38:38Z
Ακριβως.Και μιας και τα freesync monitor είναι 250-300€ φθηνότερα απλά το κόστος δεν δικαιολογείται.

Το έχω το μόνιτορ ήδη,καλή κάρτα περιμένω,τεσπά κάλιο αργά και πιο φτηνά...πάρα πότε.

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαβάστε περισσότερα στο Φόρουμ...