caution

Microsoft: 25χρονο Upgrading Path των λειτουργικών που προτιμάμε!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Microsoft: 25χρονο Upgrading Path των λειτουργικών που προτιμάμε!]http://reviews.hwbox.gr/news/microsoft.jpg[/NEWS_IMG]Η σχέση χρηστών και Microsoft ήταν πάντα ταραχώδης. Οι χρήστες λατρεύουν να μισούν τα κατά καιρούς λειτουργικά της Microsoft και να γκρινιάζουν, χωρίς όμως να εγκαταλείπουν το MS-πλοίο. Έτσι κάθε νέα γενιά λειτουργικού από την κραταιά εταιρία, χαίρει ευρύτατης αποδοχής από το κοινό, που συχνά επιθυμεί να αναβαθμίσει το λειτουργικό του, και όχι να προβεί σε clear install. Αναβαθμίσεις λοιπόν, από το MS-DOS 5.0 μέχρι τα Windows 7. Shall we...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τα doom και monkey island, εκεί! :)

btw αυτό το θυμάστε ή μόνο εγώ καιγόμουν τότε;

Guybrush: How much wood could a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?

Carpenter: A woodchuck would chuck no amount of wood since a woodchuck canʼt chuck wood.

Guybrush: But if a woodchuck could chuck and would chuck some amount of wood, what amount of wood would a woodchuck chuck?

Carpenter: Even if a woodchuck could chuck wood and even if a woodchuck would chuck wood, should a woodchuck chuck wood?

Guybrush: A woodchuck should chuck if a woodchuck could chuck wood, as long as a woodchuck would chuck wood.

Carpenter: Oh shut up.

Link to comment
Share on other sites

Αδιαμφισβήτητα η μεγαλύτερη διαφορά ήταν με τα Windows 95 όπου και άλλαξε πολύ το περιβάλλον. Εγώ ξεκίνησα να ασχολούμαι με υπολογιστές το '97, οπότε τα πρόλαβα :D Το '98 πήρα και το πρώτο μου PC, με Windows 98 :)

What's up with the color scheme lol :D

Edited by George_o/c
Link to comment
Share on other sites

@ Caution αυτές τις μέρες που ήμουν Λιβαδειά έπαιξα το Le Chuck's Revenge Special Editio τώρα έχω αφήσει στο 75% το Secret of Monkey Island Special edition (ναι καλά διάβασες ανάποδα τα έπαιξα ο λ@λ@κας :D) , έχω ήδη σε cd το Curse και θα κατεβάσω το Escape :D

@Giorgio ναι όντως ήταν κάτι φοβερό τα 95 τότε αλλά το μεγάλο βήμα ήταν τα 3.1 ;) τα πρόλαβα κανονικά και έπαιξα και αρκετό διάστημα σε Dos μιας και το 1ο μου pc ήταν ένας 386. Είχε και 3.1 περασμένα αλλά το μόνο που ήξερα να κάνω τότε ήταν να ζωγραφίζω στο paint και να προσπαθω σαν χαζός να εκτυπώσω τη ζωγραφιά σε έναν Star LC20 τον οποίο είχα συνδέσει στο pc :hehe: Αξέχαστα θα μου μείνουν αυτά...

Link to comment
Share on other sites

@ $@39@

Τα monkey island ήταν μεγάλο κάψιμο :) Ατάκες, ατμόσφαιρα... ακόμα και εγώ που δεν έπαιζα τέτοιου στυλ παιχνίδια, τα είχα τερματίσει.

Πάντως μιας και αναφερόμαστε στην εποχή εκείνη, δεν είναι δίκαιο να μιλάμε για dos shell την στιγμή που όλος ο κόσμος περιστρέφονταν γύρω από το διαμάντι της Symantec

Norton_Commander_5.51.png

το Norton Commander ήταν το αφεντικό της φάσης, πριν έρθουν τα 3.1 workgroup και οι πρώτοι pentium που άλλαξαν τα πάντα :)

Link to comment
Share on other sites

@ $@39@

Τα monkey island ήταν μεγάλο κάψιμο :) Ατάκες, ατμόσφαιρα... ακόμα και εγώ που δεν έπαιζα τέτοιου στυλ παιχνίδια, τα είχα τερματίσει.

Πάντως μιας και αναφερόμαστε στην εποχή εκείνη, δεν είναι δίκαιο να μιλάμε για dos shell την στιγμή που όλος ο κόσμος περιστρέφονταν γύρω από το διαμάντι της Symantec

Norton_Commander_5.51.png

το Norton Commander ήταν το αφεντικό της φάσης, πριν έρθουν τα 3.1 workgroup και οι πρώτοι pentium που άλλαξαν τα πάντα :)

όντως... τρομερό για τα δεδομένα τις εποχής...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now