gus

Στερεωση ψυκτρας s939 σε sAM3

Recommended Posts

Το bracket που εχει για το AM3 δεν κανει για την μητρικη σου?

Αν οχι, στειλει email στην εταιρεια μηπως μπορουν να σου στειλουν

Link to comment
Share on other sites

Χαιρω πολυ...:P

To πλαστικο γυρω απο το socket ειναι περιπου ιδιο με αυτο τον ΑΜ2/ΑΜ3. Στις μεσαιες εκομπες που

εχει ισως και να ταιριαζει το bracket της ψυκτρας.

Link to comment
Share on other sites

Αφου "χαιρω πολυ" τοτε φιλε μου γιατι ειπες "Το bracket που εχει για το AM3 δεν κανει για την μητρικη σου?":) Δεν υπαρχει bracket για το ΑΜ3.

Το γυρω πλαστικο μπορει μεν να μοιαζει ιδιο αλλα το σιδερακι με το οποιο στερεωνεται η ψυκτρα δεν ταιριαζει. Εχεις καμμια ιδεα για να αντικατασταθει με αποτελεσματικο σιδερακι?

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα εχει, αλλα δεν ταιριαζει το σιδερακι, δεν τη σφιγγει.

Βεβαιως και να κανω αυτο στο image, αλλα που θα βρω το σιδερακι που δειχνει να μπαινει απο πανω?

Link to comment
Share on other sites

Ή φτιαχνεις ή χρησιμοποιεις καποιο απο αυτα που ηδη εχει η ψυκτρα ωστε να ταιριαζουν και οι

αποστασεις για τις βιδες.

ΒΤW στο λινκ που παραθετεις λεει οτι η ψυκτρα ειναι συμβατη για s939...;) Μαλιστα στην εικονα με τα bracket

δειχνει καθαρα πιο πρεπει να χρησιμοποιησεις, αυτο με τις 3 υποδοχες σε καθε μερια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για 939 ειναι, ειπωθηκε στον τιτλο του thread.

Nα φτιαξω πως?

Αυτα που εχει ηδη η ψυκτρα τα κοιταξα, δεν ειδα να ταιριαζει τιποτα. Εκτος αν μου υποδειξεις εσυ κατι συγκεκριμενο.

Link to comment
Share on other sites

Η CoolerMaster και η Zamlan έχουν βγάλει διάφορους μετατροπείς. Δεν ξέρω τι θα βρεις στην Ελληνική αγορά όμως... Δοκίμασε από ΕΕ ή Ebay.

Κάτι τέτοιο εννοώ, απλά αυτό είναι για Intel

Link to comment
Share on other sites

Αποτι εψαξα και στο site της εταιρειας δεν υπαρχει καποιο bracket που να πωλειται ξεχωριστα.

Επισης να φτιαξεις κατι σαν της εικονας δεν ξερω τελικα κατα ποσο θα πετυχει, μιας και η ψυκτρα δεν

ειναι καθετη.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now