jorj103

Ερωτηση για Msi r5850 Twin Frozr II

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους. Εχω στη κατοχη μου 2 HD5850 και θελω να τις προσθεσω και αυτες στο νερακι αλλα δυστυχως εχω ενα μικρο προβληματακι.

Η μια ειναι η απλη εκδοση της gigabyte Gigabyte ATI Radeon HD 5850 | Getitnow

η οποια ειναι reference pcb

και η αλλη ειναι η MSI r5850 Twin Frozr II Υπολογιστές & Hardware :: Προϊόντα Αναβάθμισης :: Κάρτες Γραφικών :: MSI VGA R5850 TWIN FROZR II, GDDR5 1GB, 256BIT - E-Gate | Η πύλη στον κόσμο των υπολογιστών

η οποια δεν ειναι reference

Το θεμα που με καιει ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να βρω waterblock για non reference 5850.

Σε διαφορες ερωτησεις που εκανα μου ειπανε για αυτο Aquatuning - Der Wasserk?hlung Vollsortimenter - EK Water Blocks EK-FC5870 MSI Acetal+Nickel EK Water Blocks EK-FC5870 MSI Acetal+Nickel 12366

Καταλαβαινω οτι ειναι για την 5870 αλλα το pcb της MSI TWIN FROZR 5850 ειναι σχεδον ιδιο με αυτο της 5870 type 2

Θα ηθελα παρα πολυ να ακουσω τις γνωμες σας γιατι κοντευει να σπασει το κεφαλι μου να εχω μια τοσο καλη καρτα και να μην μπορω να την βαλω στο νερο ενω την πιο φτηνη να μπορω.

Στην τελικη να βρω εναν ανθρωπακο να την δωσω και να μου δωσει μια reference pcb 5850...

Συγνωμη αν σας ζαλισα.... Φιλικα γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνεις καλύτερα ένα email στην ΕΚ και να τους ρωτήσεις? ειναι κριμα να μην σου κανει κατι που θα αγορασεις. στην τελικη, κανε την ανταλλαγη με μια reference οπως ειπες :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now