George_o/c

Thermaltake Frio GT @ Computex 2011: Δεν έχετε δει ποτέ ξανά τόσο μεγάλη ψύκτρα!

Recommended Posts

[NEWS_IMG=Thermaltake Frio GT @ Computex 2011: Δεν έχετε δει ποτέ ξανά τόσο μεγάλη ψύκτρα!]http://reviews.hwbox.gr/news/thermaltake.jpg[/NEWS_IMG]Εκτός από την Frio Extreme, η Thermaltake εξέπληξε τους πάντες με την Frio GT, την μεγαλύτερη αερόψυκτρα που δημιουργήθηκε ποτέ! Φανταστείτε ότι για την αντέξει η μητρική, έρχεται με ειδικό bracket που την ενώνει με το πάνω μέρος του κουτιού, στην περίπτωσή μας ένα Thermaltake Level 10 GT. Παρατηρήστε ότι ο dual-tower σχεδιασμό της δεν θεωρείται υπερβολή μπροστά στους τέσσερις ανεμιστήρες που την ψύχουν αλλά και το μέγεθός της, που την κάνει να καλύπτει σχεδόν την μισή μητρική σε πλάτος και μήκος!

Κατά τα λεγόμενα της Thermaltake, η υπερβολή που ακούει στο όνομα Frio GT δύναται να ψύξει επαρκώς μέχρι και 300W overclocked επεξεργαστές. Στο δύσκολο έργο της, εκτός από τους τέσσερις 120mm ανεμιστήρες συμβάλλουν και τα 10 χάλκινα επινικελωμένα heatpipes.

[img_ALT=Thermaltake Frio GT @ Computex 2011: Δεν έχετε δει ποτέ ξανά τόσο μεγάλη ψύκτρα!]

http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/4614deac6dc28520.jpg[/img_ALT]

Link to comment
Share on other sites

απορία...

μνήμες χωράνε??και αν ναι αν θέλεις να τις αλλάξεις κάθεσαι να ξηλώσεις αυτό το γομάρι???

"θερμή παράκληση προς thermaltake"

δεν θέλω ψύκτρες που είναι μεγαλύτερες από το case

θέλω λογικά μεγέθη και ας μην είναι top of the line η απόδοση...

για καλύτερες αποδόσεις υπάρχουν dice/ln2/watercooling

Link to comment
Share on other sites

απορία...

μνήμες χωράνε??και αν ναι αν θέλεις να τις αλλάξεις κάθεσαι να ξηλώσεις αυτό το γομάρι???

"θερμή παράκληση προς thermaltake"

δεν θέλω ψύκτρες που είναι μεγαλύτερες από το case

θέλω λογικά μεγέθη και ας μην είναι top of the line η απόδοση...

για καλύτερες αποδόσεις υπάρχουν dice/ln2/watercooling

:hehe:

Η ψύκτρα αυτή προφανώς είναι concept για να εντυπωσιάσει βρε. Αν την βγάλουν όντως έτσι σε retail μορφή θα είναι για πολλά χαστούκια...

Link to comment
Share on other sites

άμα την έβγαζαν retail τότε μόνο τα μέταλλα θα είχαν κόστος χονδρικής κανα 50+ευρώ

άρα λιανική κοντά στα 150....

το να κάνουν μία ψήκτρα και 2 μέτρα προσωπικά δεν το θεωρώ εντυπωσιακό....

αν έβγαζαν μία ψήκτρα στο μέγεθος πχ akasa nero

με απόδοση όσο αυτό το θηρίο

και τις εντυπώσεις θα κέρδιζαν και θα έκαναν τρελές πωλήσεις

αλλά μάλλον ζητάω πολλά..όχι μόνο από την thermaltake αλλά γενικά από τους κατασκευαστές ψηκτρών

Link to comment
Share on other sites

Πωπω σαν δύο GTX240 είναι... ! Και μπορείς να βάλεις και έξι fans!!! Θα ήθελα να την δω να κυκλοφορεί αλλά δεν θα ήθελα να την έχω στο 24/7 μου :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now