Hurry38

Ati 4870 512 τα νευρα μουυυυ

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Εχω το εξης προβλημα

Αγορασα μια μεταχειρισμενη Gigabyte Ati 4870 512 .Δεν χρειαζομαι πιο δυνατη καρτα μιας και το μονο που κανω απο παιγνιδια ειναι κανενα hidden object game η adventure οποτε νομιζω η καρτα ειναι υπεραρκετη.Η τροφοδοσια της ειναι δυο 6 pin.

Το τροφοδοτικο ειναι pc power&cooling silencer 910 watt

Μολις την εβαλα πανω (μετα απο φορματ εννοειται) για να μην μπλεχτει με την ενσωματωμενη καρτα γραφικων του Η67 ενω δειχνει να παιρνει ρευμα δλδ ο ανεμιστηρας γυρναει δεν δειχνει τιποτα στην οθονη οποτε δεν μπορω να μπω καν στο βιος μετα απο λιγα δευτερολεπτα κανει επανεκκινηση και μετα παλι το ιδιο μαυρη οθονη και καπακι επανεκιννηση και καπακι επανεκιννηση και λιγο ελλειψε να την στειλω διακοπες για να δει την ζωη μεσα απο το εσωτερικο του καδου απορριματων αλλα ειχε αγγυηση μουλτιραμα οποτε και την εστειλα σημερις.

Μηπως ξερει κανεις στο τι οφειλεται αυτο?

Μηπως εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

Η μονη επιλογη στο βιος που εχει για την ενσωματωμενη καρτα γραφικων ειναι η εξης

1.vga on except if there is another vga installed

2.always on

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη

φχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει αλλες

1 μισυ μηνα την εχω την μητρικη

Εχω μια γιγαμπαιτ H67-USB3-B3 με on-board καρτα γραφικων.Exei 2 pci express slots μια X16 και μια X4

Δοκιμασα και στις 2

Λες να φταιει η μητρικη?

Μα να μην δουλευουν και τα 2 σλοτ

Link to comment
Share on other sites

1 μισυ μηνα που εχω τον υπολογιστη τον δουλευω χωρις εξωτερικη καρτα γραφικων μονο με την on-board καρτα γραφικων αν αυτο εννοεις.

Κανενα απολυτως προβλημα μουλαρι το μηχανακι

ειναι η πρωτη καρτα γραφικων που βαζω πανω

Link to comment
Share on other sites

που μπορει να ειναι αυτο που να κλεινει την ενσοματομενη καρτα γραφικον του επεξεργαστη?

δεν εκανα βιος απντειτ

δυσκολο το βλεπο για προβλιμα σοφτγουερ μαλλον καρτα γραφικον ειναι

Link to comment
Share on other sites

To BIOS update ειναι απαραιτητο νομιζω σε καρτεσ τελευταιας γενιας σε παλιες μητρικες απ οσο ξερω.Και η μητρικη ειναι καινουργια Η67 ενω η καρτα ειναι αρχαιολογια οποτε λογικα θα επρεπε να δουλεψει.Ποτε δεν ειχα αυτο το προβλημα ξανα στη ζωη μου και εν τελει γιατι δε μας λενε πως οταν αγοραζουμε υπολογιστη πρεπει να ειμαστε και τεχνικοι υπολογιστων ταυτοχρονα?

παλια εβαζα απλα την καρτα πανω και το μηχανημα δουλευε ρολοι.Αιντε βαρια βαρια να ηθελε καμμια αλλαγη νραιβερς

Link to comment
Share on other sites

Το BIOS update ειναι απαραίτητο να γίνεται όταν αντιμετωπίζεις προβλημα συμβατοτητας του hardware οπως στη δικη σου περιπτωση. Δεν χρειαζεται να εισαι τεχνικος Η/Υ για να το κάνεις γι'αυτο διατίθεται σε ολο τον κόσμο. Κι εγώ στο δικό μου σύστημα με Gigabyte P67A-UD5-B3 που ειναι τελευταίας γενιάς μητρική αντιμετώπιζα πρόβλημα με μια καρτα. Με το τελευταιο BIOS update το προβλημα λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιντερνετ οποτε θα το κανω χειροκινητα

λεσ να ειναι αυτο?

καλου κακου να μην δοκιμασω και μια αλλη καρτα γραφικων πανω πρωτα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται να δοκιμάσεις και άλλη κάρτα. Με αυτό τον τρόπο θα αποκλείσεις αν είναι πρόβλημα της ATI 4870 ή της μητρικής. Αν και η άλλη κάρτα δεν ανάψει, τότε κάνε ένα BIOS update για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now