caution

Thermaltake Toughpower: Silver τριπλέτα

Recommended Posts

[news_img=Thermaltake Toughpower: Silver τριπλέτα]http://reviews.hwbox.gr/news/thermaltake.jpg[/news_img]Τρία νέα 80Plus Silver certificed τροφοδοτικά από την Thermaltake προστίθενται στην σειρά Toughpower και το wattage τους είναι πραγματικά τερατώδες: 1000W, 1200W και 1500W με μέχρι και 91% efficiency φαντάζουν αρκετά για κάθε χρήση. Ακόμα, γνωρίζουμε ότι οι μονάδες καλύπτονται από 5ετή εγγύηση και κάνουν χρήση Ιαπωνικών πυκνωτών και double-forward switching κυκλώματος καθώς και ότι διαθέτουν 135mm PWM ανεμιστήρα. Τα πρώτα δύο τροφοδοτικά (1kW, 1.2kW) έχουν δύο 12V rails ενώ τα μεγαλύτερο (1.5kW) τέσσερις. Οι τιμές δεν έχουν οριστεί ακόμα.

[img_alt=Thermaltake Toughpower: Silver τριπλέτα]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524e57a5ffc4f10.jpg[/img_alt]

[img_alt=Thermaltake Toughpower: Silver τριπλέτα]http://www.hwbox.gr/images/imagehosting/11524e57a5ffb1ed0.jpg[/img_alt]

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν ήταν καλά παλιότερα... Το πρώτο καλό που θυμάμαι ότι πραγματικά είχε κάνει θραύση ήταν το Toughpower 750W. Και γενικά όλη η σειρά Toughpower ήταν απίστευτη επί εποχής 2006-2007. Την ίδια εποχή, τα πρώτα Thermaltake TR2 έσκαγαν σα μπόμπες από 'δω κι από 'κει :hehe:

Τώρα έχουν στρώσει και τα TR2 ;) Όσο για τα μεγάλα Thermaltake, νομίζω ότι ακόμα συνεχίζουν το μεγάλο λάθος του να "ενώνουν δύο μικρότερα σε ένα". Έτσι αν τα βάλεις να τραβήξουν πολύ φορτίο και δεν ξέρεις πως να τοποθετήσεις σωστά τα καλώδια ώστε να διαμοιραστεί το load, θα κολώσουν. Ρώτα τον tsan τι είχε τραβήξει με το 1200άρι που του έκλεινε συνεχώς όταν έπαιζε με άζωτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα 1500W ωρέ;

Eιμαι λιγο αμερικανια George στα pc δηλαδη μου αρεσει η υπερβολη you know και ας μην τη χρειαζομαι πραγματικα;).

Στο striker 2 nse συστημα μου ειχα το 750αρι που λες με 260 3 way πραγματικα ηταν τερατακι και πολυ stable δεν ειχα ποτε θεμα.

Οσον αφορα τον προκατοχο 1500αρι αν κανεις ενα search στο youtube θα δεις οτι βγαζει vantage με 480 4 way sli ολομοναχο τωρα δεν θυμαμαι αν τις ειχαν στα κρυα.Παντος το load σε καποια σημεια ξεπερνουσε τα 1500 watt και αυτο εκει...εδινε

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ ειχες ΑΧ Seb αλλα το πουλησες:hehe:.Γιατι ετσι?:P

Εγω απλα τα θελω ολα,μπορει να εχω 980χ στα 4.5ghz κυριλε για καθε μερα αλλα και ενας sb με κανει να τρεχουν τα σαλια.Μπορει να εχω R3E αλλα οταν βλεπω p6t6 ws revolution επισης μου τρεχουν τα σαλια.Πιστευω με πιανεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ ειχες ΑΧ Seb αλλα το πουλησες:hehe:.Γιατι ετσι?:P

Εγω απλα τα θελω ολα,μπορει να εχω 980χ στα 4.5ghz κυριλε για καθε μερα αλλα και ενας sb με κανει να τρεχουν τα σαλια.Μπορει να εχω R3E αλλα οταν βλεπω p6t6 ws revolution επισης μου τρεχουν τα σαλια.Πιστευω με πιανεις.

......ετοιμαζω μικρο pcaki και ηθελα τροφοδοτικο μεχρι 16 cm μηκος. Το ΑΧ 1200 ηταν 20 cm μηκος!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now